Nestartuje-1,9TD

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
roman_moty
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. čer 2011 13:21:59

Re: Netartuje

Příspěvek od roman_moty »

Těch věcí tam bude víc. Jedna žhavka nenadělá tolik problémů. Rozhozené čerpadlo se sytičem, tlak ve válcích... S dvajedničkou jsem jezdil na jednu žhavku a vždy to chytlo hned, teda ten jeden válec a ty ostatní se přidaly, ale nemusel jsem to točit dlouho. Když nežhavila jedna svíčka bo jsem si urval kabel, tak jsem to ani nepoznal.
berline HDI 80kW,1999
Ulyssný Fiat 2,0 1995
fortmistr
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 17. lis 2011 12:52:54

Re: Netartuje

Příspěvek od fortmistr »

Včera a dnes lehké mrazy a startovalo to tak, jako předtím, než jsem začal mít problémy - tedy včerejší start naprosto bez problémů. Uvidím, až uhodí tuhé mrazy, jak to bude vypadat. 8-)
roliva
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. čer 2011 11:10:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje

Příspěvek od roliva »

No anebo to můžou být vůle na ventilech, tak jak jsem to měl i já. Příznaky stejný, tenkrát jsem šel taky po přepadech, nové žhaviče, sací koš v nádrži, dokonce i čerpadlo ven a na kontrolu a nakonec jsem to odvezl na seštelování vůlí na ventilech a je to OK ;)
KIA Ceed SW TOP 1.6GDI 2017 koupený jako novátor - moje první nové auto
termi
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07. lis 2011 22:08:25

auto krasne naskoci, trosku pobuchoce a zdochne..

Příspěvek od termi »

Zdravim,
Nastal na tej mojej potvore problem.. Auto je zmrznute, -15 vonku, auto na 3 otocenie (tretie wau) pekne naskoci, 3-5x odpali a potom zdochne.. potom ho musim tocit dlhsie, cca 10x a zacne vselijako divoko odpalovat az nakoniec chyti, musim dat plyn na podlahu (inak skape) a uz potom ide normalne, volnobeh drzi tych 800ot a vsetko dobre.. Obcas na volnobehu trha motor. Toto mi minuly rok nerobilo, bolo aj zimsie, auto naskocilo klasicky na tretie otocenie, zaklepotalo a hura na cestu. Aby som nezabudol, po starte je za mnou doost bieleho dymu. Ak je motor este teply, startuje to v pohode.. Stretol sa uz niekto s tymto problemom? Dakujem
Xantia X2 berline 1/98 1.9SD, okna a zrkadla elektricke, klima, abs, airbagy.
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: auto krasne naskoci, trosku pobuchoce a zdochne..

Příspěvek od MiraCB »

Zkus, jestli ti auto dožhavuje po nastartování.
I po zhasnutí kontrolky ti na žhavičky musí jít 12 V. Pokud ne, špatné relé žhavení.
http://www.citroeny.cz/forum1/viewtopic ... aven%C3%AD

Co naftový filtr? Jak je tam dlouho? Co nafta? Zkusil jsi před nastartováním napumpovat naftu balonkem?

MíraCB :D
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: auto krasne naskoci, trosku pobuchoce a zdochne..

Příspěvek od Technik »

Já bych prvně vůbec překontroloval žhavičky. Mě jedna nežhavila a v -20 ani omylem nenastartoval. Při -10 to mělo podobné příznaky. Bílá oblaka špatně spálené nafty, motor skákal jak divej. ;-)
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
filo
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. črc 2011 18:53:37

Re: auto krasne naskoci, trosku pobuchoce a zdochne..

Příspěvek od filo »

Nazhav dvakrat a jak to skoci, tak mirne protoc plynem... na prvni zhaveni mi to taky startuej nepravidelne a kdyz je hodne zima tak zdechne...

Asi zhavky nejsou co byvaly a ovladani volnobehu mam v haji, v zime ma byt zvyseny a ne tech 800...

Honza
X1 TurboD Break 1997. Liberec
filo
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. črc 2011 18:53:37

Re: auto krasne naskoci, trosku pobuchoce a zdochne..

Příspěvek od filo »

Jinak ale musim pro jistotu pochvalit.. zatim i v -20 vzdycky bez problemu nastartovala... 2x nazhavit a start... (a to ma motor odhaduju 400 tkm, cerpadlo a trysky puvodni, zhavky jsou tam ty, co jsme to s nima pred 110 tkm koupil), mnohem novejsi a mene jete Kangoo s dCi startuje vyraznehur...

Honza
X1 TurboD Break 1997. Liberec
termi
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07. lis 2011 22:08:25

Re: auto krasne naskoci, trosku pobuchoce a zdochne..

Příspěvek od termi »

no, mam potencionalneho vinnika. ked som stlacal balonika a pumpoval naftu, tak som pocul, ako niekde nieco sici a po poriadnom pohlade na tu nadrzku, v ktorej je palivovy filter bolo vidiet navlhnutie od nafty okolo spoja => tesnenie netesni a chyta mi tam vzduch spina.. zajtra kupim novy filter a dam vediet, ci pomohlo
Xantia X2 berline 1/98 1.9SD, okna a zrkadla elektricke, klima, abs, airbagy.
termi
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07. lis 2011 22:08:25

Re: auto krasne naskoci, trosku pobuchoce a zdochne..

Příspěvek od termi »

problem bol vyrieseny, stacilo vymenit palivovy filter a auto opat startuje a ide ako ma... ta spina povodny tam bol len pol roka (cca 8-10 000km), co mi pride divne, avsak som spokojny
Xantia X2 berline 1/98 1.9SD, okna a zrkadla elektricke, klima, abs, airbagy.
Odpovědět