auto se nezvedá-korektor

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
kesuga
Příspěvky: 3
Registrován: sob 09. črc 2011 13:31:35

Korektor

Příspěvek od kesuga »

Zdravím všechny nevíte někdo kde se dají sehnat nové kulky i s obímkou a plastové táhla? Zkoušel jsem v Kelly a čuměli na mě jak z jara.
Díky za radu
Xantia 2.1TD 98
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Korektor

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

No tak tohle zrovna u Kelyšový nevedou, to se číňánkům nebo turkům nevyplatí napodobovat, plastová táhla ovládání korektoru, mezi kuličku na torzku a pákový mechanizmus vedou v citroenu, cenna cca od 80 do 180Kč, podle toho kdo a kde, seženeš je pouze v originále a kuličky buďto dát vyrobit, nebo zkus Pama v Brně. Mám políčeno na soustružníka, co by mi kuličky vyrobil, jedna xantie mi teď jezdí na nouzovku, musel jsem nad kulku nouzově heftnout kousek plechu aby pořád nevypadávalo táhlo a netahala zadek po zemi :-(
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
vlastimiln
Příspěvky: 11
Registrován: pon 27. čer 2011 22:31:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Korektor

Příspěvek od vlastimiln »

Táhla mají skutečně jen v Citroenu. Kulky u PaMa. Snad je ochoten je i poslat...
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, 09/99
Obrázek
chico
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. říj 2011 18:33:38
Kontaktovat uživatele:

auto se nezvedá-korektor

Příspěvek od chico »

Ahoj, všiml jsem si že když si sednu do auta sám, tak se předek auta nevrátí do původní polohy, zůstane mírně zmáčklej.Tak jsem kouknul na to plastové táhlo korektoru, vypadlé není ale zjistil jsem tam malou vůli.Tak jsem táhlo sundal a zjistil že kulička se hýbe asi tak 2mm do stran. Otázka zní jestli to nevrácení se auta do původní polohy je způsobeno tou vůlí kuličky. Jinak auto reaguje na všechny polohy páky nastavování výšky normálně. Zadek se při nasednutí zvedne, tam je to ok.
xantia II break 2,0i 16V exclusive, je to loď
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: kulička korektoru

Příspěvek od PaM »

Ano, je to tím, změna polohy se vytratí v té vůli a korektor pak nic nezaznamená ...
Buď vyndat a rozklepat ( je to jen zanýtováno ) nebo přímo na autě heftnout COčkem třeba ...
Obrázek
chico
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. říj 2011 18:33:38
Kontaktovat uživatele:

Re: kulička korektoru

Příspěvek od chico »

Dikes PaM-e.
xantia II break 2,0i 16V exclusive, je to loď
chico
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. říj 2011 18:33:38
Kontaktovat uživatele:

Re: kulička korektoru

Příspěvek od chico »

Tak je to hotové,šlape to jak má.Nakonec jsme to u kámoše heftli COčkem,bylo to hned,i když trošku blbej přístup.Sundat to jsem si z důvodu času netroufnul,,skoušel jsem jenom povolit pár šroubů na tom držáku,ale nepřišel jsem na to jak to slušně a rychle vyndat. A ani tady na fóru (ani ve staré poradně) jsme nenašel radu ´,všude se píše jen o zadním korektoru. Hlavně že to chodí ;)
xantia II break 2,0i 16V exclusive, je to loď
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Zvedne se jen občas -korektor

Příspěvek od pepí »

Zdravim vespolek, chci se zeptat jestli už se někomu stalo to co mě. Mám kombíka 1.9 td a začal mě zlobit zadek, občas se zvedne a občas ho delší dobu táhnu za sebou. Prohlížel jsem na jámě ten zadní mechanismus a tváří se, že je v pořádku. Táhlo korektoru funguje a mechanický nastavení taky ale auto občas nereaguje na zátěž nebo na nastavení pákou v kabině a pak jedu zadkem po zemi. Napadá mě, že problém by moh bej v samotnym korektoru. Může nějak zatuhnout jeho mechanismus? Nebo by to mohlo bejt třeba koulema?
xantia break II 1998 1.9 td
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvedne se jen občas

Příspěvek od Derby-Senda »

vyděl bych to na korektor nedávno sem ho vyčistil a maká to rychleji
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvedne se jen občas

Příspěvek od pepí »

A dá se korektor čistit na autě nebo musí ven?
xantia break II 1998 1.9 td
Odpovědět