auto se nezvedá-korektor

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: auto se nezvedá-korektor

Příspěvek od bagrr »

kazdopadne to chce korektor ven, rozebrat, vycistit, rozhejbat a namazat... Pak novy kulky a tahlo...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: auto se nezvedá-korektor

Příspěvek od PaM »

Zadek normálně zvedneš do max, když dáš páku kabině na max .... pokud to nezvedne, tak klacek - koště ... zatlačit zezadu na svislou páku co je k táhlu z kabiny .... a jde to na max .
Obrázek
Rorschach
Příspěvky: 61
Registrován: ned 02. čer 2013 16:46:56

Re: auto se nezvedá-korektor

Příspěvek od Rorschach »

Na páčku zadek vůbec nereaguje a i tak si raději počkám až se PaMe vrátíš z dovolené a budeš mít čas. Ono co já chci dělat zas tak nespěchá.
Čepy jak jsem ti psal bych raději nechal na tebe + ten zadek vyčistit a rozhýbat korektor a možná vyměnit táhlo to se uvidí.
Ruční brzdu si udělám až pak.

Ono je vidět, že je to jen zatuhlým hydrokorektorem (a možná špatnou výškou) protože po nastartování si to běžně dotlakuje/zvedne samo. Ale ono je toho víc např. prázdná centrálka (snad půjde dofouknout).
Xantia break X1 1,9TD, r.v.96
Milandr
Příspěvky: 3
Registrován: ned 08. pro 2013 19:34:47

Re: auto se nezvedá

Příspěvek od Milandr »

Zdravim, som novy majitel Xantie 2,0 HDI, 80 kW r. 1999. Vsimol som si, ze dnes sedela v predu svagrova 85 kg aj svokra 120 kg a nastartovala, zadna cast sa po chvili dvihla,ale predok sa nezdvihol,ale bol v polohe hore,cize pohotovostna poloha....Neviem,ci to bolo sposobene tou zatazou na prednu napravu, ci to je normalne,alebo je tam nejaky problem s hydraulikou?? Ak xantiu dvihnem na max, vysku, skontrolujem plavak v nadobke LHM, pokial by tam chybala kvapalina , mozem smelo doliat na doporucenu hodnotu?? Motor ide ako hodinky,len urcite sa musia co najskor vymenit rozvody,kedze mi byvaly majitel nevedel nic blizsie o xantii povedat, najazdene km podla tacho 230000, ma servisku, ale je tam len jedna zaznacena kontrola z Francie v r. 2001. Nevie niekto ako sa pohybuje cena za pracu vmeny rozvodov? Riesil by som to asi u sukromnika ,ale nie original Citroen, cize znackovy servis..Tie ceny su vzdy dost navysene za tu istu pracu....
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: auto se nezvedá-korektor

Příspěvek od radiskp22 »

Kedže si nový majiteľ Xantie je dobré si naštudovať ako tá Xantuška funguje :) tým chcem povedať, že tu na fóre nájdeš všetko čo potrebuješ stačí len čítať. To že ti predná náprava nepracuje ako má môže mať na svedomí veľa vecí, vypadnuté prípadne vybehané plastové tiahlo na korektore,nizky tlak v centrálnej guli prípadne na ostatných, stará LHM, zanesený výškový korektor, zanesené prepákovanie výšky alebo zle nastavené vôle na korektoroch.

http://www.xantiaclub.cz/hynes.php tuna máš potrebné manuály k autu môžeš si poštudovať.

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=15&t=686 prípadne tuna študuj,, treba hladať a určite nájdeš čo potrebuješ :) tak nech Xantia slúži....
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: auto se nezvedá-korektor

Příspěvek od peterkoo »

Zdar hoši, tak ako aj mnohým z Vás, pár dní dozadu ma čakalo nemilé prekvapenie a to že zadok auta sa nezdvihol do jazdnej polohy. Úplne dole a úplne hore v pohode. Takže vina padla na vypadnuté tiahlo. Medzitým som ho nasadil naspäť a jazdil... Kúpil som v Citroene 2 nové tiahla (do zásoby) a gumičky.
Ľahnem pod auto, dám dolu staré tiahlo, nové naspäť... Samozrejme vypadlo aj nové - nie z objímky ktorá je napevno ale z guličky ktorá sa mení samostatne.
A tu je to čo potrebujem, nájde sa niekto kto by mi tú guličku vedel poslať? Samozrejme nie zadarmo, samozrejme som ochotný zaplatiť, prípadne sem poslať nejaké potrebné rozmery aby mi to mohli majstri vysústružiť?
Ďakujem vopred veľmi pekne za pomoc!

EDIT: Ďakujem PaM-ovi za poslanie nových "kulek"
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
zipper
Příspěvky: 8
Registrován: sob 05. črc 2014 19:16:03

Re: auto se nezvedá-korektor

Příspěvek od zipper »

Ahoj. Mám Xantii s šesti koulemi a předek auta mi nereaguje na změnu výšky podvozku pro jízdu v terénu. Předek se mi nezvedne. Musím auto dat dolu a zase nahoru a až po několikáté se to zvedne i ve předu. Jinak auto přizvedává normálně a houpe skvěle. Táhlo v kabině jde dost ztěžka. Mám něco promazat nebo vyčistit aby se mi předek zvedal pro jízdu v terénu napoprvé stejně jako zadek? Pokud to tu je někde napsáno tak se omlouvám nepodařilo se mi to tu najít. :(
koštěbuch
Příspěvky: 11
Registrován: stř 17. čer 2015 12:50:09
Kontaktovat uživatele:

Re: auto se nezvedá-korektor

Příspěvek od koštěbuch »

Ahoj asi mám problém, včera mi auto začlo stávkovat. Nezvedl se zadek = vypadlé táhlo asi (to sem ale ještě nevěděl) tak sem zkusil dolů auto sedlo, nahoru servisní XA vyběhla. Spustím do provozní zadek spadne. Tak zkusím opět dolů = spadne předek, pak zkusím opět provozní. ZADEK VYLETĚL NAHORU TAK 3x RYCHLEJI NEŽ NORMÁLNĚ a bylo slyšet, že čerpadlo furt tlačí a předek nereagoval, než sem si uvědomil co se děje a vypl motor, tak sem slyšel dvě rány, jak když by praskly membrány nebo měchy.
Po nastartování zůstal zadek v luftu. Dojel sem s tím pak opatrně domů, po hodině spad zadek na provozku tak sem to projel a pohoda. Ráno když sem chtěl jed do práce, tak zadek seděl v parkovačce a už se nezvedl ani na servisku. Reaguje jen předek. Zadek vůbec. všude čtu že upadený táhlo znamená, že serviska jde. Mě nejde takže je to v pasti ? Popř kudy se vydat dnes se podívám na ty kulky asi budou pryč ale co dál ?
XA X2 1.8 16V 1999
koštěbuch
Příspěvky: 11
Registrován: stř 17. čer 2015 12:50:09
Kontaktovat uživatele:

Re: auto se nezvedá-korektor

Příspěvek od koštěbuch »

No jako bonus mi auto přestalo i brzdit... takže ten problém je asi vážnější než sem si myslel..
XA X2 1.8 16V 1999
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: auto se nezvedá-korektor

Příspěvek od milda67 »

zkontroluj kolik tam máš LHM,a jestli ti to někde neteče. Jinak bylo by dobrý si vyplnit podpis,nikdo neví co máš za auto,takže těžko se pak radí. Taky je dobrý napsat odkud jsi aby tě někdo mohl nasměrovat k nejbližšímu odborníkovi.
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Odpovědět