dveře-záměna,výměna,oprava

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
torek
Příspěvky: 57
Registrován: stř 29. čer 2011 11:39:13
Bydliště: 343155631
Kontaktovat uživatele:

seřízení dveří

Příspěvek od torek »

Ahoj všichni co nejste na dovče ,potřebuji seřídit dveře ,ale nevím jak protože jsou navařeny na pevno.Potřebuji je posunout asi o 3mm dopředu a nebo zadní do zadu.Bušil jsem do pantu ale ani se to nehlo.Není na to nejaká finta?Díky za jakoukoli radu Torek
Xantia X1,1.8i 8v,rv 1994,typ mot. LFZ,zel. metla ,LPG Tartarini - je moje láska
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení dveří

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

záleží na tom, proč je chceš posouvat, jestli ti třeba jdou po sobě, protože jsou vyběhané čepy v pantech, je lepší panty převložkovat a přečepovat novými čepy ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Uživatelský avatar
torek
Příspěvky: 57
Registrován: stř 29. čer 2011 11:39:13
Bydliště: 343155631
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení dveří

Příspěvek od torek »

Ano jdou mi asi přes sebe ,respaktive o sebe dřou zadní s přeními.Ale vůli na čepech jsem nezaznamenal.On ty dveře již asi nekdo měnil a nejsou napasovaný ,protože na druhé straně je vůleasi 10mm a tam co dřou není skoro žádná.Torek

Edit kirkiz: není třeba citovat příspěvek bezprstředně před tebou.
Xantia X1,1.8i 8v,rv 1994,typ mot. LFZ,zel. metla ,LPG Tartarini - je moje láska
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení dveří

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Sloupky jsou pod panty zesílené, zkusil bych to přepnou karosářskou rozpínací pístnicí, mívají ji autoklempíři. Je to metoda která má větší účinnost než kladivo :-D a můžeš s tou pístnicí působit přímo na pant, bez jeho demontáže.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení dveří

Příspěvek od iskiis »

torek píše:Ahoj všichni co nejste na dovče ,potřebuji seřídit dveře ,ale nevím jak protože jsou navařeny na pevno.Potřebuji je posunout asi o 3mm dopředu a nebo zadní do zadu.Bušil jsem do pantu ale ani se to nehlo.Není na to nejaká finta?Díky za jakoukoli radu Torek

měl jsem stejný problém pomohla flexa a svářečka
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
jery
Příspěvky: 17
Registrován: sob 03. pro 2011 22:05:53

dveře-záměna,výměna,oprava

Příspěvek od jery »

Zdravím všechny, měl bych dotaz, jestli někdo nevíte zda jdou namontovat zadní dveře z X1 sedan na X1 kombi? Díky
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: záměna dveří kombi sedan

Příspěvek od MiraCB »

Nejdou, dost jiný tvar.

MíraCB :D
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: záměna dveří kombi sedan

Příspěvek od mevi »

Jdou ale bude ti tam foukat v zadnim hornim rohu :D Ale pokud se ti doma vali zadarmo tak se daj provizorne pouzit nez sezenes na combi
jery
Příspěvky: 17
Registrován: sob 03. pro 2011 22:05:53

Re: záměna dveří kombi sedan

Příspěvek od jery »

Tak máte pravdu, teď sem našel katalog dílů citroenu a mají jiné objednací čísla :( . Nepotřebujete někdo pravé zadní černé nebo snad hodně tmavě modré dveře výměnou za snadard modré X1? ;)
filo
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. črc 2011 18:53:37

Ochranny listy na dverich

Příspěvek od filo »

Hoj...

Sem v patek nesikovne manevroval ve vratech do garaze na snehu a drobet jsem se oprel zadnima dverma o hranu a utrhl plastovou ochranou listu (a malinko promack dvere, ale fakt neznatelne).

Jestli to dobre chapu, tak v dirach v plechu jsou nejaky plastovy spunty, v nich jsou nasroubovany nejaky kraticky srouby s plochou hlavou a na nich je ta plastova lista nacvaknuta (tusim odzadu dopredu).

Nejaky spunty mi zustaly ve dverich a koukaj z nich ty srouby, ale nejaky sly ven a na liste zustaly jen upne plochy plastovy veci... pocitam ze jsem ty spunty urval co...

Jde to tam nejak snadno pridelat zpatky? Uprimne, nejsic mi asi vadi, ze tema dirama nejspis do dveri potece.... auto je prece jen stary a esteticky vady ma, utrzena lista by mi zase tolik nevadila...

Honza
X1 TurboD Break 1997. Liberec
Odpovědět