dveře-záměna,výměna,oprava

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranny listy na dverich

Příspěvek od Technik »

Dle mě je lišta na dveřích pouze nacvakaná plastovými špunty. Ale možná se pletu. Že Ti do dveří poteče je úplně jedno, protože stejně tak tam může voda prosakovat těmi špunty. A dveře pak mají odvod vody, takže to je jedno. :-)
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranny listy na dverich

Příspěvek od PaM »

Pokud je mi známo, žádný šroubky tam nejsou. Je to jeden kus, narážecí čudlík s "terčíkem" pro uchycení lišty, nasadíš všechny do lišty a postupně narazíš do dveří i s lištou, obj číslo je: 856535 je jich v balíčku tuším 10 a jeden stojí cca 4,- kč
Obrázek
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: Ochranny listy na dverich

Příspěvek od honza1 »

Je to jak píše PaM, terčíky zasuneš do lišty a pak narazíš do dveří. Na jedny dveře je těch čudlů potřeba myslím 7 nebo 8.
2,0 HDi, Activa
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Ochranny listy na dverich

Příspěvek od mevi »

tak jak pisem PaM je to u X2 u X1 jsou ve dverich opravdu gumove spuntiky do kterych se pak zacvakavaj plastove prichytky podobne tem z x2 ale zadnej sroub tam nema co delat. Ale pokud budes neco obednavat obednej si ty na X2 a jen ze dvery ty gumovy lužka vydloubej at se ti to tam vejde.
filo
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. črc 2011 18:53:37

Re: Ochranny listy na dverich

Příspěvek od filo »

Aha.. uz na to koukam na service.citroen a je to skutecne tak.. jedna ta sopna stoji necely 4 Kc. Me nektery zustaly neposkozeny ve dverich a nektery se rozlomily vejpul, cast zustala na liste a cast skoncila uvnitr dveri.

Az prilezitostne pojedu kolem Cintroenu, zkusim si rict, aby mije objednali.

Dik

Honza
X1 TurboD Break 1997. Liberec
Jiří Šindelář
Příspěvky: 8
Registrován: pát 22. črc 2011 18:37:25

Re: Ochranny listy na dverich

Příspěvek od Jiří Šindelář »

Já jsem je taky takto objednával a ty co mi prodali v Citroenu, byly malinko jiné než ty original a bohužel jsem s nimi měl problém.
Špatně držely, musel jsem je za tepla jakoby více otevřít a teprve pak mi držely.
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Těsnění pod dveře

Příspěvek od donlines »

Nepřemýšlel už někdo z vás, jak dodělat těsnění pod dveřma (mezi prahem a spodní části dvěří), tak jak to mají třeba Oktávky 2? Rád bych to kvůli tomu, aby se na prazích neusazoval pořád bordel a člověk se při nastupování neušpinil.
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění pod dveře

Příspěvek od zombeek »

Ahoj, přemýšlel. Asi tam zkusím nalepit nějaké samolepicí těsnění co se prodává na dveře nebo okna, něco takového - http://www.guma.cz/tesneni_samolepici.htm. Jen se musím někdy podívat, kolik mi za deště teče vody z drenážních otvorů zespod dveří (doufám, že to bude žádná celá nula nula nic). Ale to je asi jedno, pokud by tam něco nateklo, steče to pryč jak otevřou dveře.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Těsnění pod dveře

Příspěvek od donlines »

Jojo, na takové těsnění jsem koukal :). Jen mě napadá, jestli to časem neodře lak :?
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění pod dveře

Příspěvek od zombeek »

Tam jsem ještě v úvahách nedošel :) Ale takhle z fleku bych na místo dotyku těsnění na prahu nalepil samolepicí transparentní folii, čti "úzký pás izolepy". Jestli se někdy podře, sloupne se a za korunu nalepí nový kus :lol:
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
Odpovědět