Ložisko předního kola

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Ložisko předního kola

Příspěvek od wenca084 »

Ahoj , chtěl bych Vás požádat o radu , na xantiaclubu v článcích a v poradně jsem podrobné info nenašel.
Můžete mi někdo napsat , ten kdo to už dělal , jak vyměnit přední ložisko na kole , jak náboj rozebrat, postup prací. Vercajk a lis atd k dispozici mám . Předem Všem děkuji za odpověd, pokud se to tu už někde řešilo , tak se omlouvám a prosím a hodte to sem.
Ložisko chci měnit na Xantia 1,8 16V r. v. 2000.

Díky Vašek
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna ložiska předního kola

Příspěvek od PaM »

Co na tom chceš vědět ? Vyndáš Těhlici, vyndáš na ní velkou segrovku co zajišťuje ložisko a ložisko vylisuješ, Nové nalisuješ do těhlice tlakem na vnější kroužek, náboj nalisuješ tlakem na vnitřní kroužek. vždycky musíš lisovat pouze přímo na kroužky ložiska, nikdy ne přenosem síly přes kuličky.. dát si pozor na kolmost při lisování, aby to nešlo zešikma, zajistíš segrovkou a jde to do auta.
Obrázek
Duke
Příspěvky: 16
Registrován: ned 15. led 2012 17:12:04

Re: Výměna ložiska předního kola

Příspěvek od Duke »

PaM, zabudol si mu napísať, že pri vylisovaní sa ložisko rozsype a na náboji mu ostane vnútorná časť ložiska, lepšie povedané polovica. Tu ja narežem flexou šikmo opatrne do určitej hĺbky, aby som nezarezal do osky. Potom použijem ostrý sekáč, kladivo a po pár dobre mierených úderoch ten prstenec praskne. Ďalej ho sekáčikom a kladivkom vyťukám z náboja. Naspäť zo začiatku dobre nasmerovať ložisko, žiadna brutálna sila. Hlavne musíš tlačiť na vonkajší okraj ložíska. Použi na to Tvoje staré rozbité ložisko. Keď budeš dávať tú osku, musíš podoprieť zase vnútornú časť ložiska, ináč Ti ložisko praskne!!! Hlavne sa neplaš a rozmýšlaj. :geek:
Xantia Break 1,9TD r.v.1996
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna ložiska předního kola

Příspěvek od wenca084 »

díky , to jsem potřeboval vědět.
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
Uživatelský avatar
Jáša
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 22. pro 2011 20:00:25
Kontaktovat uživatele:

Volne kolo

Příspěvek od Jáša »

Ahoj kolegove,opetovne zadam o pomoc,mam takovi problem,pri jizde mi zacalo straslive hucet s predniho praveho kola,delato nejvice tak okolo 60-80 a v pravotocive zatacce uz myslim ze to kolo upadne,zjistil jsem,kdyz auto dam na hever ze s pravim kolem muzu rukou pohybovat do stran cca o 1cm na obe strany aniz by se pohlo rizeni,je mozne ze je neco s tyckou stabilizatoru,nebo cim by to mohlo byt,mam X1 96 motor 1.6i dekuji za kazdy napad nebo radu
Xantia 1.6i nejsem zadny sportak ale jedu :-)
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Volne kolo

Příspěvek od DukeVanZoom »

Napriklad rozpadle lozisko...
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Volne kolo

Příspěvek od Kapitán »

To jáša.nevím co má společné kolo s eletrikou,ale budiž splésti se je lidksé.
Skus zkontrolaovat silenbloky ramene,čepy řízení i svislé,tyčky stabilizátoru i ložiska kola.Mně něco takového taky dělala ,ale bez hučení či jiných zvuků,vyměnil jsem silenbloky ramene a tyčky a nedělá to,ještě mne čekaj čepy na dp technika na STK.
U tebe asi vzhledem k hučení ložisko.
Naposledy upravil(a) Kapitán dne sob 14. dub 2012 9:16:24, celkem upraveno 1 x.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Volne kolo

Příspěvek od mevi »

silentbloky ani čepy nehučí zkontroluj ložisko. tim netvrdim že nemáš v haji i ostatni věci to musíš poznat sám a jestli sam nepoznáš tak v servisu jistojistě poznaj
radar40
Příspěvky: 27
Registrován: sob 02. črc 2011 11:43:59

Re: Volne kolo

Příspěvek od radar40 »

:arrow: lozisko ,ten samy problem u me.
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: Volne kolo

Příspěvek od honza1 »

taky se přikláním k tomu ložisku. Ještě zkus, jestli ti to hučení při zatáčení na druhou stranu přestane. Ale stejně by bylo možná nejlepší rovnou vyměnit obě.
2,0 HDi, Activa
Odpovědět