přední náprava-čepy,silenbloky,vrzání,bouchání atd

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náprava-čepy,silenbloky,vrzání,bouchání atd

Příspěvek od bagrr »

a byla serizena geometrie? to kvuli tahani do stran... huceni muze byt jak gumama, tak blbym tvarem kol... treba origo kanaldekly huci jak bejk...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: přední náprava-čepy,silenbloky,vrzání,bouchání atd

Příspěvek od Kapitán »

Vloni jsem jezdil na předních se zimákama185/65R14 a pak protože zadní 195/65R14 (nebo byly oba s profilem 60?,což na tom asi nezáleží ) letní maj lepší vzorek,tak jsem je přehodil ,tím nastal hukot jak "sviňa",po vrácení na předchozí stav vše OK.Tak nevím zda-li díky větší šířce pneu tato více hučela?
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
jack
Příspěvky: 54
Registrován: sob 18. úno 2012 15:57:50

Re: přední náprava-čepy,silenbloky,vrzání,bouchání atd

Příspěvek od jack »

Mi to dělá to samé. když jsem po zimě dával letňáky a dal zadní kola dopředu, tak hukot,jak by končilo ložisko. Asi se ta guma vzadu nějak divně sjíždí, že to pak na předku dělá bordel, ale vidět na ní nic není. Krával se postupně po cca 5tis snížil na únosnou mez
2.0 HDi 80kw Break
Yamaha XJR 1300
Zerken
Příspěvky: 31
Registrován: úte 11. říj 2011 17:10:28

Jak poznat co klepe

Příspěvek od Zerken »

Ahoj, možná je to blbý dotaz. Ale máte nějaký svůj patent jak poznat co klepe na přední nápravě při autě pouze na zvedáku doma? Mám na mysli, že mi začal klepat asi stabilizator, jenže nebudu nic měnit dokud nezjistim ktera strana to je... A z klepání nepoznám stranu... Díky za zkušenosti ;)
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náprava-čepy,silenbloky,vrzání,bouchání atd

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Za stabilizátor zatahej montpákou a drž druhou rukou tyčku stabilizátoru, vůli ucítíš, nebo jeho jedno táhlo demontuj a pak to poznáš už snadno.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

divný zvuk od levýho předního kola

Příspěvek od iskiis »

ahoj xantiáci mám X2 2.0Hdi rok 99 když jedu slyším divný zvuk od předního levýho kola,ten zvuk je podobný jako když jede auto pomalu po štěrku takový jakoby chroupání,ale když šlápnu na brzdu zvuk zmizí,že by destičky? brzdový destičky jsem dával letos v březnu od ferodo jo a minulý týden jsem dával na auto nový alu kola ale byl klid až ted po týdnu slyším ten zvuk tak kolama to asi nebude no nevím snad mi někdo z vás dá tip na co se zaměřit díky ;)
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: divný zvuk od levýho předního kola

Příspěvek od iskiis »

sundal jsem kolo skontroloval destičky ofoukal to nasadil kolo a dobrý tak asi jen náký bordel
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
Milandr
Příspěvky: 3
Registrován: ned 08. pro 2013 19:34:47

predna naprava

Příspěvek od Milandr »

Zdravim, kupil som xantiu 2,0 HDI 80 kw r, 1999.
Byvaly majitel mi k autu dal 2 gulove capy,ale spominal mi, ze bolest xantií je klepot napravy a ze tam casto odchadzaju nejake tycky stabilizatoru, ak si dobre spominam.....mozete mi to niekto viac objasnit?? Ak by som chcel pokupit capy v akych cenach sa pohybuju,aby som tu napravu mohol ako tak dat do poriadku?? Ake capy su tam a vie niekto cenove relacie?
Dík Milan
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: predna naprava

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

asi myslel tohle:
http://ecat.elit.cz/Vzpera-stabilizator ... kgMTc0NjQ=

ale nejen tyčky stabilizátoru, xantie měly docela povedenou konstrukci nápravy, ta nevyžadovala tak častou údržbu jako třeba VW passát, vyměnil bych ty čepy, tyčky stabilizátoru i silentbloky a budeš mít nápravu po G.O. ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: predna naprava

Příspěvek od PaM »

No, pozor ! Auta od čísla OPR 8151 = 4. Březen 1999 mají jiné tyčky , tvaru "Z"

takové, stejné i pro C5 ... http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/t ... -22724-01/
Obrázek
Odpovědět