přední náprava-čepy,silenbloky,vrzání,bouchání atd

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Marastepanek
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 30. čer 2011 15:12:43

Klepání předního kola

Příspěvek od Marastepanek »

Dobrý den,
mám asi trochu laický dotaz, ale klepe mi přední kolo. Jinými slovy při brždění jsou cejtit od pravého předního kola mírné vibrace. Dal jsem na pravou přední stranu teda nový čep řízení a myslel, že bude problém vyřešen. Ale není, je to sice mírnější, ale cítit to porát je. Nevíte prosím někdo co by mohlo být příčinou těchto vibrací? Podotýkám, že brzdové destičky jsou cca před 3mi měsíci měněné.

Děkuji za jakoukoliv reakci.
Xantia Break X2 1.9SDI s klima., rv. 1999
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání předního kola

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Jestliže se to po výměně čepu zmenšilo, tak tam ještě bude něco, budeš to muset ještě jednou rozdělat, může to být vůle v axiálním táhlu řízení nebo silenbloky ramene.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
ajm
Příspěvky: 57
Registrován: ned 26. čer 2011 15:06:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání předního kola

Příspěvek od ajm »

Pokud ti to dělá pouze při brzdění, může to být šišatý kotouč. Pokud jsi měnil jen desky, tak to nic neřeší...
Bohužel klesá kvalita výroby i u dříve slušných a dost drahých kotoučů. Já s tím mám problémy na všech Xantiích, už jsem několikrát řešil, co tam dát...
Xa 18i Break, Xa II 18i16V Millésime
C8 2.2i 16v VSX
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání předního kola

Příspěvek od Renda28 »

To dělají určitě kotouče. :roll:
X1 1,6 r.v. 1994
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání předního kola

Příspěvek od Renda28 »

Co se kvality týká. Tak mám v poslední době zkušenost že čím draší a vyhlášenejší výrobce, tak větší šmejd to je. :?
Na svou XA jsem z finančních duvodů dal na předek kotouče STARLINE a zatím naprostá spokojenost a mají najeto 17000 KM.

Tak nevím, nevím. Někdo na levné díly nadává, ale ja mám zatím jen kladné zkušenošti. :ugeek:
X1 1,6 r.v. 1994
misina25
Příspěvky: 1
Registrován: pát 01. črc 2011 15:27:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání předního kola

Příspěvek od misina25 »

Ahoj já jsem taky měl vybrace a klepání při brždění tak jsem koupil nové kotouče Fri-tech ale ty asi nejsou nic moc protože to dělalo po nějakém čase zase.Je to měsíc co jsem kupoval Italské SAMKO jak kotouče tak desky a je to dobrý a ty jsem koupil za poloviční cenu přes aukro.Akorát mi tam teď něco začlo klepat tak musím zjistit co.
Xantia 1.9TurboD r.v.97 kombi
Marastepanek
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 30. čer 2011 15:12:43

Re: Klepání předního kola

Příspěvek od Marastepanek »

No přes víkend jsem na to zase koukal.Nevím zda to bude kotoučem. Když sundám kolo a vezmu za brzdovej kotouč tak má mírnou vůli. Podle mě by se neměl hnout, ale příčina mi stále uniká, navíc je divné že druhá strana je v pohodě. V pátek jedu k odborné pomoci do Holetína, tak se to snad vyřeší.
Xantia Break X2 1.9SDI s klima., rv. 1999
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání předního kola

Příspěvek od Technik »

Na kotouči jsou (mají být) dva torx šroubky, které by měly kotouč přitáhnout k náboji. Zkontroluj je. Vůli by mít určitě neměl.
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání předního kola

Příspěvek od Renda28 »

Ty dva torx šrouby jsou jen přdržovací. Kotouč drží kolové šrouby. A v ložisku bych to taky nehledal. Případná vůle v ložisku se vymezí tlakem desek na kotouč. Zakopaný pes bude v kotouči a nebo taky může být přidřený čep brzdiče a tan pak při brzdění kotouč prohybá. :roll:
X1 1,6 r.v. 1994
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání předního kola

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Vzal bych montipáku a postupně bych si zapáčil za čepy, silentbloky, torzní tyč, i ta dokáže poklepávat v uložení. A pokud to nenajdeš, jeď na STK, kde cirka za stovku ti to vemou na klepáky a najdou ti to :lol:
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět