turbo

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání turba

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Zkontroluj cestu vzduchu do turbíny, od filtru, tam to můžeš taky slyšet, když se to rozpojí
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
ivo
Příspěvky: 10
Registrován: ned 10. črc 2011 20:33:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání turba

Příspěvek od ivo »

Furt se mi nedaří dojít na příčinu...:( co takhle těsnění pod turbem? měnili jste ho někdo, když se vám auto změnilo od cca 2000ot. na vysavač?a s jakým výsledkem?? na kolik vyjde taková oprava?? díky za odpovědi.
X2 Break 2.0HDi 80kW 1999
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez turba?

Příspěvek od bobe »

Ja netusil ze na privodu oleje do turba je jeste filtrace. U Peugeotu s tím má kamarádka problém už přes rok a vystřídala 4 turba. Každé vydrželo něco přes týden.
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
ivo
Příspěvky: 10
Registrován: ned 10. črc 2011 20:33:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání turba

Příspěvek od ivo »

Takže nakonec byla závada v uvolněné a posléze i vypadené hadici sání vzduchu zespodu vozu, viditelná po odšroubování krytu motoru. :idea:
Tímto děkuji všem za rady a PaM za ochotu a následnou opravu :D
X2 Break 2.0HDi 80kW 1999
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: Jízda bez turba?

Příspěvek od pedro »

K repasovanému turbu byl přiložen návod k montáži a bylo v něm mimo jiné nařízeno vyhodit sítko z přívodu oleje k turbu. Má X2 sítko?
X2 Hdi 1999 Berlina
TRUCKER JIRKA
Příspěvky: 40
Registrován: ned 03. črc 2011 15:59:35

turbo

Příspěvek od TRUCKER JIRKA »

Čau potřebuju poradit mam v haji turbo mate někdo skušenosti s koupí z vrakovište nebo repas. Ptal jsem se na special turbo a cena za nové s Dph. 11200 kč. na vrakači cca.4000 kč. Co mam vybrat? :roll:
2.1 TD dobrej motor
Uživatelský avatar
Milan Fzs1000
Příspěvky: 2
Registrován: sob 02. črc 2011 21:00:27
Kontaktovat uživatele:

Re: turbo co koupit?

Příspěvek od Milan Fzs1000 »

Ahoj.Nedávno jsem tento problém také řešil.Nakonec to vyhrál repas turba.Vyšlo to na 7 000kc a dělala mě to firma Turbo Car ve Velké Bíteši.Udělali mě to na počkání,ale standartně to dělají do druhého dne.Starší moc nedoporučuji.Koupil jsem ho a po namontování zjištěno,že je špatné,takže stejně jsem skončil u repasu.Jinak mám také 2.1td.Práce nic moc.
Citroen Xantia 2.1td 1997
TRUCKER JIRKA
Příspěvky: 40
Registrován: ned 03. črc 2011 15:59:35

Re: turbo co koupit?

Příspěvek od TRUCKER JIRKA »

prosím tě a jak se ti projevovala závada na turbu? mě to bere velký množství oleje až mi jde z výfuku bude třeba měnit i ten výfuk? :roll:
2.1 TD dobrej motor
radar40
Příspěvky: 27
Registrován: sob 02. črc 2011 11:43:59

Re: turbo co koupit?

Příspěvek od radar40 »

TRUCKER JIRKA píše:Čau potřebuju poradit mam v haji turbo mate někdo skušenosti s koupí z vrakovište nebo repas. Ptal jsem se na special turbo a cena za nové s Dph. 11200 kč. na vrakači cca.4000 kč. Co mam vybrat? :roll:

mam repasovany tretim rokem a v pohode..
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: turbo co koupit?

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Velice dobrá zkušenost http://www.turbiny.cz berem od nic, zatím bez reklamace a stížností
Až budeš montovat repasované turbo, tak ho nezapomeň z strany co přichází olej prolejt motorovým olejem, po montáži, jestliže to budeš dělat někde v garáži nastartuj a fofrem někam jeď, během jízdy se ti olej z výfuku vykouří. Pokud zůstaneš stát na místě v té garáži, tak tankové zadýmení bude hadr proti tomu co ti půjde z výfuku ven. Postupně by se ti měl ten výfuk uplně vyčistit. My to tu děláme tak že po nastarování odjedeme mimo vesnici, jezdíme asi 5km daleko k větrným elektrárnám, a tam si půlhodinku postojíme s natočeným motorem a občas ho prošlápnem. Když přestane superdýmit jedem malý kolečko cca 25km a potom už bývá klid. ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět