Ventilátor běží, ale nefouká jen dýchá

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor běží, ale nefouká jen dýchá

Příspěvek od milda67 »

Já mám podobnej problém co tu xantu mám, v prostoru pylového filtru je doslova uragán a dál nic, výduchama jde jen slabě vzduch, na okno to nestačí vůbec,neustále se zamlžuje. Pylový filtr jsem měnil už několikrát,ale žádná změna. Klapky rozdělují vzduch tak jak mají,ale je to slabý. Už jsem si říkal jestli tam nemám mrtvou kočku v trubkách :-D :lol:
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
jack
Příspěvky: 54
Registrován: sob 18. úno 2012 15:57:50

Re: Ventilátor běží, ale nefouká jen dýchá

Příspěvek od jack »

Určitě bude zabagovaný výparník klimošky. Když je klima zapnutá, je tam vlhko jak ve vodníkově doupěti a i když je tam pylák, jemný prach přes něj projde a postupně se na vlhkých lamelách usazuje. Chtělo by to prostříknout proti směru foukání vzduchu vodou, jenže kdo by rozdělával celou palubovku jen kvůlivá tomuhle, že... Já se letos v létě hecnul, shodil přední nárazník rozdělil všechny tři chladiče a profoukal je protisměru kompresorem. Neskutečný maglajs z toho lítal ven...
2.0 HDi 80kw Break
Yamaha XJR 1300
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor běží, ale nefouká jen dýchá

Příspěvek od milda67 »

Mě teda klima nefunguje,ale možná to bude opravdu tím výparníkem, ten je pod palubkou někde jak je topení?
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
karelx
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. lis 2012 8:40:13

Re: Ventilátor běží, ale nefouká jen dýchá

Příspěvek od karelx »

Zdar, díky za odpovědi. Dnes dopoledne se to rozchodilo. Udělal jsem úplně nelogické věci - prostříkal všechny kontakty co jdou k ventilátoru (i když normálně běžel) a dále jsem rozpojil a prostříkal spojku drátu u klimakompresoru - když jsem vypouštěl vodu z chladiče, tak mi to na ten konektor hodně stříkalo. Nevím, jestli něco z toho mohlo pomoci, ale faktem je, že to teď fučí jak má. Bohužel se objevila nasládlá příchuť vzduchu a mlžení okna, ale to už je zase jiná písnička...
jack
Příspěvky: 54
Registrován: sob 18. úno 2012 15:57:50

Re: Ventilátor běží, ale nefouká jen dýchá

Příspěvek od jack »

Výparník je doknonce k vidění po vytažení pylového filtru a strčení hlavy do prostoru pro nohy spolujezdce ;)
2.0 HDi 80kw Break
Yamaha XJR 1300
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor běží, ale nefouká jen dýchá

Příspěvek od wenca084 »

karelx píše:Zdar, díky za odpovědi. Dnes dopoledne se to rozchodilo. Udělal jsem úplně nelogické věci - prostříkal všechny kontakty co jdou k ventilátoru (i když normálně běžel) a dále jsem rozpojil a prostříkal spojku drátu u klimakompresoru - když jsem vypouštěl vodu z chladiče, tak mi to na ten konektor hodně stříkalo. Nevím, jestli něco z toho mohlo pomoci, ale faktem je, že to teď fučí jak má. Bohužel se objevila nasládlá příchuť vzduchu a mlžení okna, ale to už je zase jiná písnička...

Tak to vypada že ti teče radiátor topení , a to je boží utrpení to vyměnit ( komplet palubovka ven ) , nepřeju to nikomu.
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
Odpovědět