Zpětné zrcátka a jak na ně

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
buty
Příspěvky: 53
Registrován: pon 27. úno 2012 12:03:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundání zpětných zrcátek?

Příspěvek od buty »

Naštěstí se našel uživatel, kerý mi poradil na co si dát pozor a na další eventuality. Není všechno zlato co se třpití. Každopádně děkuji za rady a ochotu. Buďte s pozdravem.
Xantia 2.1 Td, 80 kw, rv. 1998
Ondra82
Příspěvky: 3
Registrován: úte 06. zář 2011 20:41:20

Zpětné zrcátka a jak na ně

Příspěvek od Ondra82 »

Zdravím přátelé,
mám na Xantii (rv. 2000) elektrická zrcátka a podařilo se mi ustřelit plasty kolem levého o strom. Sklo i ten mechanismus na kterém to drží jsou netknuté a funkční, ale veškeré plasty okolo se rozprskly na kousky. Dají se ty plasty použít z manuálního zrcátka (je levnější) nebo to má uvnitř jiné "tvary" a nebude to pasovat?
Případně bych uvítal, kdyby se někomu někde válely jen ty plasty a za rozumný peníz mi je přenechal. Zrcátko bylo s lakem, ale asi bych přežil i černou variantu.
Děkuji za rady.
ajm
Příspěvky: 57
Registrován: ned 26. čer 2011 15:06:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné zrcátko elektrické vs manuální

Příspěvek od ajm »

Cenový rozdíl zrcadla manuálního a elektrického není asi tak šílený, abys to musel kuchat. Pokud ti stačí černé, tak je elektrické cca o 200,- dražší. Myslím samozřejmě v replice. Výměna je otázkou 20 minut.
Xa 18i Break, Xa II 18i16V Millésime
C8 2.2i 16v VSX
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Zpětné zrcátko elektrické vs manuální

Příspěvek od mevi »

Ahoj.

K replikam - pokud koupis repliku s mechanickym ovladanim tak použij cele zrcatko ze ktereho vyndaš mechaniku a dodelas elektryku. Kryt z repliky na original drzak nemusi pasovat. (nemam ověřeno ale nepřekvapilo by mě to)

Celej černej plast muže pasovat na držak na kterem bylo puvodně Lakovane ale bude ta mezera. (zanedbatelná)

Lakovanej kryt nejde nasadit na držak, kterej byl puvodne na celoplastovej kryt - musí se uříznout cca 1,5 cm proužek té lakované krytky. (sice to neni videt ale je to bastl a při sklapění zrcatka to drhne.)

osobne bych si dal poptavku na cele zrcatko použite se da sehnat od 400 - 600 podle toho na koho narazíš. Akorat řidičovo řešit nemusíš ale spolujezdcovo ma v X2 navic teploměr.
Ondra82
Příspěvky: 3
Registrován: úte 06. zář 2011 20:41:20

Re: Zpětné zrcátko elektrické vs manuální

Příspěvek od Ondra82 »

Děkuji za odpovědi. Odklud máte ty ceny? Já se zatím díval tady http://www.xantiaclub.cz/html/cenik.htm a na aukru. Tam maj mechanická za cca 650. Klidně vezmu i něco staršího a strávím chvíli bastlením (viz to překuchání).
Zelych
Příspěvky: 22
Registrován: ned 26. čer 2011 10:48:19
Bydliště: 204484841
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné zrcátko elektrické vs manuální

Příspěvek od Zelych »

Měl bych taky dotaz k zrcátkum, který teda uplně nesouvisí s tématem.
Mám manuální zrcátka, ale tim "joystickem" zevnitř je prakticky nejde ovládat, člověk za to musí rvát co to jde a zrcátko se pohne sotva o pár mm. Jde to nějak jednoduše rozhýbat promazáním, pročištěním něčeho, nebo je ten mechanizmus dělaný tak, že se musí celý vyměnit?
Xantia Break 2.0 16v 1996
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné zrcátko elektrické vs manuální

Příspěvek od MiraCB »

ajm píše:Cenový rozdíl zrcadla manuálního a elektrického není asi tak šílený, abys to musel kuchat. Pokud ti stačí černé, tak je elektrické cca o 200,- dražší. Myslím samozřejmě v replice. Výměna je otázkou 20 minut.


No, já bych radši 10 minut přidal... :D

Ale k tématu - pokud seženeš manuální zrcátko, dá se v pohodě vnitřek přehodit. Je to otázka pouze 3 vrutů, které drží mechanizmus s motůrkama a nebo s lankama. Trochu je problém s drátama, protože konektory neprolezou dírou v kloubu. Je potřeba konektor rozebrat (vyndat fastony), protahat a zase dát dohromady. Jde to dobře, konektory jsou rozebiratelné. Nafotit a nebo napsat pořadí a barvy drátů.
Jestli tohle platí i u replik nevím, u originílních to jde snadno, dělal jsem to. Platí na X I i na X II. Dával jsem do X II levý elektrický z X I místo původního mechanického. Obal zůstal původní.

MíraCB :D
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
Ondra82
Příspěvky: 3
Registrován: úte 06. zář 2011 20:41:20

Re: Zpětné zrcátko elektrické vs manuální

Příspěvek od Ondra82 »

Miro diky, tohle je dobra zprava. Ted uz mi jen zbyva to zrcatko (levne) sehnat 8-)
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné zrcátka a jak na ně

Příspěvek od zombeek »

Ahojte, tak jsem se konečně dostal k upgradu zrcátek, spolu s instalací PP (o tom jinde). Vyměnit řidičovo mechanické za elektrické nebylo až tak hrozné - ovladač ve dveřích byl sice "přinýtovaný", ale po odstřihnutí se to dalo dobře přišroubovat do zbytků, na kterých ovladač držel. Ovladač dal trochu zabrat, podle schémat je zapojení v X1 a X2 lehce odlišné. Dráty pro pravé zrcátko jsem dotáhnul z ovladače pod volantem (5ks) + 2 pro vyhřívání. To byl fakt porod, protože u X2 nejde vyhřívání svazkem pod nohami, ale za palubkou, kterou jsem teda sundávat opravdu nechtěl. Tak jsem se napíchnul hned u patice relé - relé vytáhnout, patici vytočit - pak se daly kabely zaháknout drátem a povytáhnout ven.
Tvrdě jsem však narazil při pokusu o protažení vyhřívání do pravých dveří - na rozdíl od levých dveří mám vpravo svazek zataven v jakémsi špuntu, který je zastrčený do krku průchodky, co je schovaná ve sloupku :( Přístup horší jak k penězům. Nemáte radu, jak na to?
http://imageshack.us/photo/my-images/834/j3gs.jpg/.
Edit: přidána fotka.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: Zpětné zrcátka a jak na ně

Příspěvek od Zoro1 »

Přidám příspěvek i do tohoto tématu. Všichni tu bazírujete na oněch drátcích, ale ne vše musí být tak jak tu píšete. Dnes se mi dostalo do ruky el. zrcátko kde není ten drátek, ale je chycen pomocí 4 násuvných trnů a následně zajištěn plastovými západkami na místo. Celek motorku není záměnný s jinými už na jeho obvodu jsou vidět 4 očka pro trny skla.
Nevím zda je to origo citroen, ale ono při dnešním stáří xantii je to fuk, protože asi málokdo půjde do citroenu a řekne si o nové elektrické zrcátko s výhřevem. Podle mě je tedy vhodné aby se vědělo i o tomto způsobu. Když člověk bude mít problém a nebude vědět jestli je to origo nebo ne. Já blbec s tím zrcátkem totiž pořád páčil a páčil a hledal drátky a nic. Naštěstí sklo neprasklo a pak mi došlo jak to uvolnit, ale hledat drátek jsem u toho ještě teď
Zítra udělám fotku.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět