Zpětné zrcátka a jak na ně

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
torek
Příspěvky: 57
Registrován: stř 29. čer 2011 11:39:13
Bydliště: 343155631
Kontaktovat uživatele:

Jak na zrcátko

Příspěvek od torek »

Ahoj chlapi jak na zrcátko ,někdo mi ho překroutil na druhou stranu,potřeboval bych to nejak rozdělat a podívat se co je s ním.Oproti druhému tam dost dře zrcadlo.Připadá mi ti jako šouplý k jedný straně.Jestli jste stím už někdo kutil prosím pěkně o radu .S pozdravem všem torek
Xantia X1,1.8i 8v,rv 1994,typ mot. LFZ,zel. metla ,LPG Tartarini - je moje láska
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na zrcátko

Příspěvek od Derby-Senda »

Sklo zrcátka jde sundat jednoduše nahoře jsou dva drátky stačí je zatlačit dovnitř a sklo vypadne ale hlavně za něj nepáčit pak vše drží na vrutech je to jednoduché ale pokud je hnuté bude někde něco zlomené nevym co by se mohlo posunout celí kryt zrcátka nejde sundat ale da jse třeba trafo pajkou uříznout kus lakované části která není vydět a pak to dolu jde popisuju X2 v El. ale X1 je stejná nevym jak manuál ale nebude to moc odlišné
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
Uživatelský avatar
torek
Příspěvky: 57
Registrován: stř 29. čer 2011 11:39:13
Bydliště: 343155631
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na zrcátko

Příspěvek od torek »

Mno mám X1,zrcadla jsou v elektrice,ale jak koukám tak tam žádné drátky nevidím.Sklo ,tedy zrcadlo je v pořádku hýbe se ,ale ten plast je asi ulonenej co je vněm zrcadlo,tělo zrcadla jak tvoří pant na přiklonění celého zrcádla ke dveřím ,třeba v myčce.Někdo ho v noci přetočil dopředu a tím se tam něco ulomilo protože se to celé vrklá.Torek
Xantia X1,1.8i 8v,rv 1994,typ mot. LFZ,zel. metla ,LPG Tartarini - je moje láska
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na zrcátko

Příspěvek od PaM »

Vykloň sklo co nejvíce spodní hranou dovnitř aby ti vršek vylezl co nejvíce ven a škvírou oprostřed musíš vidět dva drátky , tak ty vycvakni tenkým šroubováškem jakoby k sobě a dozadu ( jsou tam malé jakobyháčky) a sklo jde ven ...

Jinak můžeš použít "obal" ze zrcátka mechanického a jen si přendáš eletriku ze svého, pokud je dobrá, vyjde ti to levněj, mechanika je za babku :idea:
Obrázek
Uživatelský avatar
torek
Příspěvky: 57
Registrován: stř 29. čer 2011 11:39:13
Bydliště: 343155631
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na zrcátko

Příspěvek od torek »

Skusim moc díky pame.torek
Xantia X1,1.8i 8v,rv 1994,typ mot. LFZ,zel. metla ,LPG Tartarini - je moje láska
Holfi
Administrátor fóra
Příspěvky: 10
Registrován: úte 21. čer 2011 13:37:26

Re: Jak na zrcátko

Příspěvek od Holfi »

Jak píšem v úvodu fora, chce to si projít aspoň nadpisy článků a pak se ptát

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2006012101
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Zpětná zrcátka

Příspěvek od zombeek »

Ahojte,

chci se zeptat - vyhřívaná zpětná zrcátka jsou vždy do modra? Chtěl bych tu naši skoroholotu trochu dovybavit a jiné než zabarvená ("tinted") vyhřívaná zrcadla jsem nenšel. A nevím, jak by to vypadalo na stříbrném kombíku - máte někdo fotku této kombinace? Nemusí být kombík.

A jak se díváte na myšlenku dát ke spolujezdci kvůli mrtvému úhlu asférické zrcadlo? Koupil bych řidičovo na auto s pravostranným řízením. Jasně že by stačilo jen dodatečné zrcátko, ale když už bych kupoval to vyhřívané ... :)

Díky za odezvy.
Z
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná zrcátka

Příspěvek od Derby-Senda »

Zrcátka se dělaj i čiré vyhřívané spíš nevým kde sehnat modré vyhřívané ještě sem je nevyděl a na autě to vypadá normálně http://derbysenda.rajce.idnes.cz/Xantia/#DSC00417.jpg
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
ajm
Příspěvky: 57
Registrován: ned 26. čer 2011 15:06:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná zrcátka

Příspěvek od ajm »

No, jestli máš auto bez výbavy, tak si užiješ, než nataháš vyhřívání. Jinak jsou skla s odstínem lepší, protože tolik nesvítí za tmy auta za tebou do očí a a odraz slunce je menší.
Ke spolujezdci bych dal standardní, je zbytečné dávat asférické, při velikosti zrcadla mrtvej úhel je minimální. Jinak ve standartu se snad nevyskytují vyhřívaná bez odstínu, možná v replice, v origu ne.
Souvisí to s výbavou, vyhřívání bylo součástí elektropacku, který se většinou sdružoval s odstínovými zrcadly a u berliny zadní sluneční roletou...
Xa 18i Break, Xa II 18i16V Millésime
C8 2.2i 16v VSX
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná zrcátka

Příspěvek od Derby-Senda »

Nejhorší je protáhnout dráty do dveří přez gumovou půchodku jinak je to pohoda ale možná že už natažené budou myslim že to sou 1,0mm červenej a zeleno žlutej nevym teda jak u x2 ale x1 1,9td 1995 všechna okna v el hydroactiv roleta atd a zrcátka byla čirá a vyhřívaná pravděpodobně origo ale to je snad fuk taky bych šel do modrých ale bacha mám doma k řidičovy nějakou čínu a má to světlejší odstín a není lomené pokud by se dalo sehanat ke spolujedci asferické tak bych do něj šel pokud o něm někdo vý at mi dá vědět no je pravda xantie má celkem dobrý zrcátka ale oproti nákladáku je to hrůza a v kelly vyhřívané skla nemaj vůbec leda koupit celé zrcátko ale 1200 by za to dal jenom blázen
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
Odpovědět