VSS - vehicle speed sensor

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
jap.biker
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. bře 2012 7:28:59

VSS - vehicle speed sensor

Příspěvek od jap.biker »

Zdravíčko,
mám dotaz ohledně snímače označovaného ve schématech jako VSS- vehicle speed sensor či RPM speed sensor:

- kde se nachází na XI 1.8i ? jak se k němu dostat
- co z něj "leze" či jak zkontrolovat jeho funkčnost
- jak se projeví jeho nefunkčnost

Důvod mého dotazu je takový, že mám problémy s volnoběhem, ale jen při jízdě. Když v klidu dojedu třeba ke křižovatce, auto nechcípne, vše je OK. Ale když někde z kopce např. v 80 km/h vyřadím, okamžitě spadnou otáčky na nulu .. Pátrám správným směrem? Díky za rady.
XI, r.v. 1993, 1.8i 8-mi ventil, 74kW
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: VSS - vehicle speed sensor

Příspěvek od MiraCB »

Benzíny mi nic moc neříkají, ale protože se nikdo neozval, tak to zkusím. Potřeboval bych ale vědět typ motoru a typ zapalování.
Jestli je to snímač rychlosti auta, tak ten bývá vzadu za motorem, jak jsou táhla řazení. 3 pinový konektor, 1 je napájení z pojistky F 12, 2 je kostra a 3 jde do řídící jednotky motoru.

Snad ti to trochu pomůže.

MíraCB :D
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: VSS - vehicle speed sensor

Příspěvek od Renda28 »

On davá i iformace o rychlosti pro tachometr. Ale u tvého ročníku bych předpokládal že máš mechanický tachometr. Tak že máš mechanický vývod pro tachometr a eletrický pro ŘJ. Já když jsem to proměřoval tak jsem nenaměřil žádné odlišnošti, ale přesto jeden fungoval a jeden ne. :ugeek: Jinak dá se to poměrně jednoduše rozdělat. Stačí odvrtat 4 nýty. V mém případě to bylo plné oleje, tak jsem elektroniku vyčistil a odmastil a zatím to fachá. :mrgreen:
f659a.JPG

Je to ten vehikl číslo 6 :ugeek:
X1 1,6 r.v. 1994
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: VSS - vehicle speed sensor

Příspěvek od Renda28 »

Ještě pro ůplnost čistě eletrická verze.
f656.jpg
X1 1,6 r.v. 1994
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: VSS - vehicle speed sensor

Příspěvek od mevi »

ahoj nemáš v tom aute LPG ? u techdle motoru se odpojovala trubka sání kvuli naporu vzduchu. Ale pokud to máš v benzinu tak bude chyba jinde.
jap.biker
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. bře 2012 7:28:59

Re: VSS - vehicle speed sensor

Příspěvek od jap.biker »

Děkuji za odpovědi, upřesnující info:

- motor je myslím LFZ, zapalování Bosch
- náhon tachometru je mechanický
- LPG v autě je montováno kdysi už v Holandsku

Takže jestli to dobře chápu, tak náhon od tachometru jde skrz tento snímač do převodovky někde zezadu v místech, kde jsou táhla řazení? Asi přístup jak k penězům, že.. Než si budu lámat ruce rách bych ho nejdřív změřil, otestoval - jaký má výstup? pulsy 0-5V nebo je to indukčák?

Co se týče toho LPG - jezdím na něj vcelku bez problémů, dřív problémy s volnoběhem nebyly, trubka sání odpojená není (pravda její jednotlivé části už spolu úplně netěsní, ale to je před vzduchovým filtrem - to snad tolik nevadí; z filtru ke klapce je již utěsněno důkladně.
JP
XI, r.v. 1993, 1.8i 8-mi ventil, 74kW
Uživatelský avatar
Franky
Příspěvky: 34
Registrován: stř 10. srp 2011 19:31:21
Kontaktovat uživatele:

Re: VSS - vehicle speed sensor

Příspěvek od Franky »

Zdravim. Neni na zavadu se seznamit kde co v Xantii je ;) .
Co pise MEVI bych nepodcenoval. Xantie uz neco pamatuje a mozna vyuziva klasicky reduktor na LPG. Tam se prave napor vzduchu negativne projevi. Vyloucit se to da pokud mas LPG vstrik.
Projevuje se to stejne i pri provozu na benzin? Franky
Xantia Break 1.8/8/LFZ/MM 8P.10/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: VSS - vehicle speed sensor

Příspěvek od sima »

No aby jsi na to nešel zbytečně složitě,toto přesně mě dělal nedávno "krokáč".Je to zde již omletý evergreen,jak jej vyčistit a kde ho najdeš o tom je tu mega příspěvků :) ,pokud nevíš jak na to.Kor pokud ti to dělá i na benzin,ale ani kdyby jen na LPG,tak se to nevylučuje.
Ten krokáč umí zamotat se vzduchem a potažmo pak otáčkama všelijak,někdy se projevuje jen stále zvýšenými otáčkami,někdy to chcípá a houpe otáčkami jako minule mě a někdy jen rovnou chcípne.Jo taky mě to minule dělalo jen při vyřazení,ale za ty roky jsem zažil už všechny 3 zmiňované projevy :) .Měl jsem štěstí,pokaždé,tj za tu dobu co mám xantii celkem třikrát pomohlo pročištění krokáče,kanálků u něj a taky hadice vzduchu už přímo do sání a taky jemné odmaštění snímače tlaku vzduchu(kapky)v hadicí do sání,či jak se ten bazmecht nazývá.
Nemůžu vědět,že je to příčina,ale může být.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Uživatelský avatar
torek
Příspěvky: 57
Registrován: stř 29. čer 2011 11:39:13
Bydliště: 343155631
Kontaktovat uživatele:

Re: VSS - vehicle speed sensor

Příspěvek od torek »

Ahoj na starem foru jsem uváděl mnoho potřebného co se týče těch závad co popisuješ ,měl jsem taky LPG s reduktorem přímo z holanska s krokáčem.Najdi si to a pochopíš.Musel jsem dát sekvenci abych měl klid.Jo a je to stejná motorizace.Torek
Xantia X1,1.8i 8v,rv 1994,typ mot. LFZ,zel. metla ,LPG Tartarini - je moje láska
Odpovědět