postup vymeny lanek rucni brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Zoro1 »

Po delší době jsem lanko vyměnil. Zajímalo by mě, ale co jsem to koupil. Lanko bylo koupeno přes net. Došlo celé černé (prý na pravou stranu). Délka by seděla. No musel jsem uchytit jakousi ochranu lanka pod autem u toho pouzdra kam se uchytává. Ta ochrana byl takový návlek cca 20cm dlouhý na jednom konci chycený stahovací páskou a na druhé volný (to dělalo problémy tak jsem to taky uchytil stahovací páskou).

Ale to je vše podružné. Co mě překvapilo bylo to, že jsem lanko nedokázal u kola prostrčit dírou v brzdiči abych lanko mohl zaháknout do páky. Díra byla malá a manžeta nemohla projít. Musel jsem ji sundat. Tuším, že by tam měla být aby moc nenateklo do lanovodu. Myslíte, že je lanko šuntové a nebo je to vlastnost?

Zatím jsem to moc neseřizoval kvůli tomu, že to stejně asi budu muset u kola sundat a nasadit manžetu. Nebo myslíte, že je zbytečná? Já si myslím, že ne. Nechám si ale poradit. Lanka od brzd jsem totiž zatím na žádném jiném autě nemusel měnit.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od pedro »

Tak jsem dneska uspěšně vyměnil lanka ruč. brzdy. Díky za návod, to se to dělá když víte co a jak. Jen jsem si odmontoval štít výfuku a posunul jsem ho nad výfukem dozadu. Tím se mi poodhalila oná krabička spojující lanka. Pak už to šlo dle návodu. Dík.
X2 Hdi 1999 Berlina
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Bratranc »

Zdar Soudruzi,vcera som menil brzdy a aj lanka rucnej brzdy.pozrel som si navod tu na fore a ako pisete kratsie na lavu a dlhsie na pravu . lave je ok ale prave je o dost dlhsie. cca10 cm .a je zacvaknute v tej kastulke- overoval som si to zrkadielkom!!!co som urobil zle? a este ked menim brzdy tak treba ich aj odvzdusnit? Bratranc
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Bratranc »

Zdarec tak dnes som zas rozobral lanka rucnej. premeral som cele lanko:Lava strana:133cm.
Prava stana:115,6 cm Dal som dole vyfuk, tepelny stit a skontroloval som spravnost zalozenia laniek. a na lavej strane aj tak je dlhsie o 7cm od tej pipky rucnej brzdy. chcel som prilozit foto ale neviem jak na to. Bratranc
Odpovědět