postup vymeny lanek rucni brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Gram_cz
Příspěvky: 23
Registrován: ned 04. bře 2012 17:21:34

postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Gram_cz »

Zdravim, mohl by mi prosím někdo napsat postup vymeny lanek ruční brzdy? O vikedu mě to čeká a nerad bych se na necem zasekl. K dispozici mám jenom 2 trojnozky, takže předpokládám, že si zvednu celej předek. Snad to bude stačit. :-)
Xantia sedan, r.v. 1999, 1.8i 16V
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Jackal »

XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
Gram_cz
Příspěvky: 23
Registrován: ned 04. bře 2012 17:21:34

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Gram_cz »

Díky moc. Na Citroëny nechodim, ale je to presne to co jsem potreboval. Snad to půjde hladce.
Xantia sedan, r.v. 1999, 1.8i 16V
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Jackal »

Na citroeny chodit nemusíš,stačilo prolézt fórum tady na klubu kde se vyskytoval tento odkaz :D
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
Gram_cz
Příspěvky: 23
Registrován: ned 04. bře 2012 17:21:34

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Gram_cz »

Tak obě lanka dnes vyměněny a celekem v pohodě prácička. Ještě takovej malej dotaz k seřízení. Udělal jsem to podle návodu a momentálně mám na obou kolech stejnou vůli mezi koncem lanka a páčkou brzdy cca 1,5mm. Chod ručky je cca 5 cm na volno a potom 7-8 cvaknutí, do plného zatažení. Tak jestli je to OK? Jinak jsem zkoušel zabrzdit z cca 60km/h jenom ručkou a žádná velká sláva. Brzdná dráha byla celkem dlouhá. Je mi jasný, že s normální brzdou se to nedá srovnávat, ale jen tak pro jistotu, je to normální?

Možná se bude někomu zdát, že s tou ruční brzdou dělám zbytečný caviky, (já osobně jsem ji měl nefunkční asi rok a vůbec mi nechyběla :) ), ale mám blbou zkušenost z STK před dvěma lety, kdy mě slečna vyrazila, protože mi jedna strana brzdila trošku víc, než druhá a navíc se jí zdálo, že i při plným zatažení to brzdí málo! Nakonec jsem musel napnout lanka, tak, že byly páčky pořád trošku "v záběru", ale i tak se jí to moc nezdálo (nakonec mě nechala projít). Je fakt, že už tehdy byly lanka špatný a možná se trochu přidíraly, tak snad to s novejma bude OK.
Xantia sedan, r.v. 1999, 1.8i 16V
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Rucni brzda

Příspěvek od donlines »

Zdravim, akorat jsem dojel do mesta a pri parkovani zatahl za rucni brzdu. Louplo v ni a jde hrozne vysoko. Predtom se mi stavalo, ze pri vytocenych kolech sla ztuha. Cim to muze byt?
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Rucni brzda

Příspěvek od DukeVanZoom »

No prece ti ruplo lanko.. :D :D :D
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Rucni brzda

Příspěvek od donlines »

Ale jeste to brzdii :-P. Ja myslel, ze je i rucka hydraulickaa
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Rucni brzda

Příspěvek od DukeVanZoom »

Brzdi ti jedno kolo...
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Rucni brzda

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Ruční brzdu máš třílankovou, jedno dlouhé cca 20cm vede od páky ruční brzdy dolů do tunelu kde je vodítko s závěsy pro zbylé dvě lana, ta již vedou ke kolům na brzdiče a páky vystavující pístky do polohy zabržděno. Často se stává že lana jsou už v tak hrozném stavu, že po prasknutí jednoho stíhá brzdit zbylé, druhé, ale za cenu že brzda stále přibržďuje i za jízdy a zvyšuje zbytečně spotřebu. Až si to budeš opravovat, tak lanka jsou vedena vodítky na pravou stranu tunelu pod tepelný štít, můžeš ho částečně odšroubovat a nastalou škvírou lana vyměnit, anebo demontovat výfuk, sundat celý tepelný štít, povolit dvě matičky M6 a sundat si to voditko a poté vyměnit lana. Jen si dej pozor na to že lana prochází do zavěšení před dvě plastová vodítka která nejsou, tak si je neznič.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět