Klimatizace

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Bogoran
Příspěvky: 18
Registrován: sob 28. zář 2013 16:09:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Bogoran »

aha to se omlouvám. myslel sem ten co je v kabině :oops:
X1, 2,1TD 1995 Hydra2
X2, V6 Automat Hydra2
Jarov Plzeň-sever
Tel:774 435 078
Uživatelský avatar
Fill
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27. črc 2015 19:32:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Fill »

Čau kolegové, prosím o radu. Spojka kompresoru spíná, ventilátory se točí, ale klima stejně nechladí. Byl jsem už ve dvou servisech včetně značkového Citroen a poprvé doplněna náplň a jinak vše ok, ale klima chladila jen občas. V Citroenu znovu naplnili, únik prý nebyl a vše funguje jak má. Asi 3 týdny klima chladila, ale teď v největších vedrech opět nefunguje, ačkoliv se zdá, že vše funguje jak má. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky za rady.
Xantia X2, 1,8 16V, r.v. 1998, 185 tis. km, ABS, dešťový senzor, klimatizace
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od kejkl »

Někde ti uniká chladivo ;)
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
Uživatelský avatar
Fill
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27. črc 2015 19:32:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Fill »

Neuniká, v servisu nebyl únik zjištěn a včera už opět začala chladit. Tak mě napadá jestli to nemůže být třeba tím, že když auto stojí celý den na slunci, zvýší se tlak v systému a pak to nechladí, dokud se to samo neochladí :). Ale to je asi blbost co, to by by se nesepnul kompresor, kdyby čidlo hlásilo příliš velký tlak co? Přijde mi, že to nechce chladit právě když to stojí delší dobu na slunci. Už podruhé se mi stalo, že po cca 20 km chladit začne. :cry:
Xantia X2, 1,8 16V, r.v. 1998, 185 tis. km, ABS, dešťový senzor, klimatizace
brodyss
Příspěvky: 40
Registrován: pon 29. črc 2013 19:20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od brodyss »

Nejsem vůbec odborník, ale pokud máš vše v pořádku, není chyba v tom co klimatizaci zapiná? U mě čidlo teploty.....pokud klimu zapnu a dám např. 26 stupňů, nesepne. Až když posunu teplotu třeba na 22 začne chladit (poznám na výkonu).Takže nějaký termostat, který ji spouští. ....
Xantia 1,9 TD Berline 1999
Johny115
Příspěvky: 8
Registrován: úte 18. srp 2015 19:21:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Johny115 »

Zdravim mam problem ze zapnem klimu tlacitko svieti ale nechladi brat pozeral ci funguje kompresor a vraj ho nezopne neviete cim to moze byt? A dalsia vec neviem ci to sem mozem dat ale regulacia rychlosti fukania mi funguje iba na max aj to iba niekedy jak posuniem o par mm na slabsie tak prestane fukat uplne neviete co s tym moze byt? PS xantiu mam prvy krat a iba cca tyzden. Dakujem za info.
Uživatelský avatar
Fill
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27. črc 2015 19:32:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Fill »

Tak klima zatím funguje. Nezapinam ji hned po nastartování, nechám interiér napřed tak půl km provětrat jen s otevřenými okny a pak až zapínám klimatizaci. Zatím to zabírá. Že by se taky potřebovalo napřed ochladit médium když je velké horko? :)
Xantia X2, 1,8 16V, r.v. 1998, 185 tis. km, ABS, dešťový senzor, klimatizace
Odpovědět