Klimatizace

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
worteks
Příspěvky: 2
Registrován: stř 06. črc 2011 14:07:43

Klimatizace

Příspěvek od worteks »

Mam problem. Na cerpadle klimatizace na Xa 1.9 TD rv. 94 mam asi vysypany lozisko, nebo neco podobnyho protoze to dela neskutecnej bordel. Skube to s celym rozvodakem, zda se mi ze se zacinaji roztrepovat okraje rozvodaku, vydava to takovy prerusovany rachoteni a kdyz jedu nejakou vetsi vzdalenost, tak musim v kufru vozit flasku s vodou a prubezne to hasit, protoze se to zahriva jako svina a de z toho cernej dym, jako by mi horel motor :D Klima stejne nefunguje, protoze ji nejakej nazdarek co mel auto prede mnou celou vybral a zustalo tam prave jenom cerpadlo, chladic, trubky a cudlik na palubovce :D Mam ho vyhodit ven, nebo se da nejak opravit?? Help, co s tim??
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima asi exploduje :-D

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Po povodních jsme se tu naučili řešit tento problém, jednoduše máš v háji ložisko pod spojkou klimy, práce na výměně ložiska je cca na dvě hodiny, bez nutnosti demontovat klimačerpadlo z auta. I s cenou ložiska jsme byli celkem spokojeni, nové stojí do osmi stovek. Pokud je klima vybrakovaná, odstranil bych i kompresor a dal kratší řemen.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
worteks
Příspěvky: 2
Registrován: stř 06. črc 2011 14:07:43

Re: Klima asi exploduje :-D

Příspěvek od worteks »

Vybrakovana je, takze ju asi vyhodim ven. Diky moc za radu ;-)
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: Klima asi exploduje :-D

Příspěvek od xantiabob »

ČERT_z_Bx píše:Po povodních jsme se tu naučili řešit tento problém, jednoduše máš v háji ložisko pod spojkou klimy, práce na výměně ložiska je cca na dvě hodiny, bez nutnosti demontovat klimačerpadlo z auta. I s cenou ložiska jsme byli celkem spokojeni, nové stojí do osmi stovek. Pokud je klima vybrakovaná, odstranil bych i kompresor a dal kratší řemen.


Nove lozisko se da sehnat za cca 550 (schiessl), praci zvladne kdokoliv, jen trpelivost a ohebny ruce (2.1td) :D
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima asi exploduje :-D

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Nj. Bobe, já jsem bral cenu podle VW, kde jsme jich dělali nejvíce, navíc bereme ložiska z Elitu, kde na tom bude taky dobrá marže prodejce :-D
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima asi exploduje :-D

Příspěvek od Renda28 »

Kompresor bych nebrakoval ven, jedině že bys měl kdyspozici celý komplet pohonu i z trubkamy k čerpadlu. Protože auto bez Klímy má hydročerpalo dole, altík úplně nahoře a jinou šponovací kladku a taky držáky jsou jiné. Jak psal čert, vyměň ložisko anebo celý kompresor. :ugeek:
X1 1,6 r.v. 1994
jojo...
Příspěvky: 5
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:23

Re: Klima asi exploduje :-D

Příspěvek od jojo... »

Mam pocit, ze aj mne zacalo trochu hucat lozisko na cerpadle klimy. Ked zopne klima, tak mi to mierne zacne hucat. Ako sa da to lozisko vymenit? Treba vypustat okruh?
roman_moty
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. čer 2011 13:21:59

Re: Klima asi exploduje :-D

Příspěvek od roman_moty »

Jít cestou nejmenšího odporu...kratší řemen. Pokud je klima stejně napůl rozebraná nemá smysl ji napůl opravovat.
berline HDI 80kW,1999
Ulyssný Fiat 2,0 1995
jojo...
Příspěvky: 5
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:23

Re: Klima asi exploduje :-D

Příspěvek od jojo... »

Ale ja klimu potrebujem.. :)
dano
Příspěvky: 19
Registrován: úte 01. kvě 2012 22:30:39

klimatizacia

Příspěvek od dano »

pocas jazdy pri zapnutej klime mi blika kontrolka stop a prehriatie , vie mi niekto poradit ?
Odpovědět