Klimatizace

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: kompresor klimatizace

Příspěvek od tomcat »

Pokud je to HDI ,tak asi odešla řemenice,tedy tlumící gumová vložka.Mění se celá,jeto ve fóru.
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: kompresor klimatizace

Příspěvek od sima »

No právěže s tímhle se dělají různé čachry.Osobně bych nelaboroval a nešetřil a dal tam celou novou řemenici a je klid-jestli je tedy hyn,což se dá poznat,více zde v článcích,prostě hledat!
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
mates26
Příspěvky: 15
Registrován: pát 08. črc 2011 20:25:30

Re: kompresor klimatizace

Příspěvek od mates26 »

Omlouvám se všem, ale do podpisu jsem to dával akorát se to někde ztratilo... :?: Jinak zetůrku děkuji za návod, mám sice 8V, ale vypadá to tam stejně a asi to bude to ložisko. Nepamatuješ si náhodou ten rozměr toho ložiska ? Stahovák je moc pěknej, nemáš podrobnější návod i na něj ? V tomto oboru jsem krapánek laik :lol: Doufám, že to zvládnu... :?
X1, 1.8i 8V,LPG, 1997, stříbrná
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: kompresor klimatizace

Příspěvek od sima »

Nechtěl jsem ti do toho kecat,ale proč to teda nenecháš udělat dobrému servisákovi???Ta řemenice nestojí zas tolik a práce pro něj je rutina.Nevím no aby jsi se nenatrápil a výsledek nebyl ještě horší,vždyť ty ceny dílů a oprav na naše "babičky"jsou fakt už více,než přijatelné,pokud máš nějakého dobrého mehanika-je to jen moje rada a názor ;) Než to bastlit a ještě se ptáš jak se urobí stahovák,to už zavání čímkoliv,jen ne dobrým výsledkem,pokud jsi jak píšeš sám amatérem :?
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: kompresor klimatizace

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

No nevím jak vy, ale když měním ložisko v řemenici klimakompresoru, stačí mi na to pouze základní nářadí a lis, a ten není zase tak nutný, dá se to ložisko vytáhnout za pomocí šroubu a podložek. :-D Minulý týden jsem to dělal na VW T4, práce to byla na hodinku a cena ložiska byla 380Kč, pán platil pětikilo i s kafem :-D
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: kompresor klimatizace

Příspěvek od PaM »

No, na Xa Td a Hdi ... kde je kompresor HARRISON – DELPHI - V5, si s běžným nářadím ani neškrtneš. Při sundávání spojky je potřeba speciální stahováček na spojku, aby si mohl pak stáhnout řemenici ... bez toho to akorát můžeš zkur*it ;)
K opětovnému nalisování spojky na hřídel potřebuješ zase speciálni přípravek, jinak můžeš vymačkat jehlový a axiální ložiska uvnitř kompresoru...
Obrázek
Karel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. kvě 2013 18:59:20

Klima Xantia

Příspěvek od Karel »

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně klima u Xantie X1, 1.9Td. Klima je naplněné, tlakový spínač O.K., ale nesepne kompresor, jen sahary na 1.rychlost.Nemá někdo zkušenost s podobným problémem? Díky.
jack
Příspěvky: 54
Registrován: sob 18. úno 2012 15:57:50

Re: Klimatizace

Příspěvek od jack »

Odpoj konektor z kompresoru a změř, zda jde šťáva do el.mag.spojky při zapnuté klimě.
2.0 HDi 80kw Break
Yamaha XJR 1300
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od kejkl »

Ahoj, chtěl jsem si nechat naplnit klimatizaci, ale v servisu jí napojili a po dvaceti minutách mně přišel mechanik říct, že naplnit nejde. Prý tam ta mašina nemohla nic natlačit. V čem bude problém?
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Klimatizace

Příspěvek od DukeVanZoom »

Tak to by měli vědět oni, ne? pokud to neví tak bych tam už nejel....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Odpovědět