Klimatizace

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Karel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. kvě 2013 18:59:20

Re: Klimatizace

Příspěvek od Karel »

jack píše:Odpoj konektor z kompresoru a změř, zda jde šťáva do el.mag.spojky při zapnuté klimě.

Šťáva tam nejde, jenom nevím, v čem by mohl být problém. :( Relátka a tlakový spínač jsou vyzkoušené na jiném autě a tam to funguje.
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od pepe276 »

Ať nezakládám nové téma, tak pokračuju tady.
Předem díky PaMovi za jeho skvělý návod na repasi klimakompresoru Harrisson-Dlephi V5, bez něj bych byl asi v háji :D . Díky moc, PaMe ;) !!!
Vše jsem udělal podle návodu a zítra budu dávat kompresor na auto a někdy asi příští týden plnit klimu.
Oproti PaMovo návodu jsem dělal navíc jen 2 věci.
První věc zavinila moje blbost - bylo to lepení trhlinky v prostřední části kompresoru v drážce pro velký O kroužek. Trhlina (cca 0,3-0,4mm, dlohá cca 2,5-3cm) se udělala mojí blbostí, protože mi to zaolejované vyklouzlo z ruky a upadlo na zem v garáži :( . No, nadával jsem si za to celé odpoledne. Takže odmastit a protože hliník byl pevný a držel, tak jen zalít závitovým lepidlem. Teď jen doufám, že to bude držet. Dal jsem do té drážky i trochu silnější O kroužek, protože se to nepatrně provalilo dovnitř, tak aby to sichr těsnilo.
Druhá věc byla od rachotící spojky(ložisko řemenice bylo těsně před smrtí a mělo vůli, jako hrom) vydřená řemenice asi o 0,7mm. Takže srovnat řemenici na soustruhu a zároveň obrousit náboj spojky, protože se jinak opíral o osazení na hřídelce kompresoru, hned za závitem M9 a nešla naštelovat vůle 0,38-0,64mm , protože tam byla mezera cca 1-1,5mm a dál už to nešlo zalisovat.
Ještě jsem k břitu tlakového gufera dal trošku práškového grafitu na mazání zámků, snad mu to trochu pomůže lépe klouzat ;)
Místa s O kroužky jsem zvenku napatlal vazelínou na kulové čepy, tou, co se táhne, jako med, aby to tam zase tak brzo nezoxidovalo od vlhkosti a soli zvenku. I když tohle už mne asi za nějakých 10-15 let trápit nebude :D
Jinak jsem se držel návodu a doufám, že bude vše fungovat tak, jak má :)
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: Klimatizace

Příspěvek od pedro »

Zdar chlapi. Zdá se mi, že moje klima už má slabý výkon. Přitom chladiva je dost, byl jsem na chytré mašince tzn. odsátí, čištění,olej,naplnění. Může být kompresor být opotřebovaný? Je nějaká možnost opravy? Auto má najeto cca 160 tis.
X2 Hdi 1999 Berlina
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Klimatizace

Příspěvek od DukeVanZoom »

Mě se zdálo to samé a to i že málo topilo. Oprava jednoduchá - výměna pylového filtru...
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: Klimatizace

Příspěvek od Zoro1 »

Měl bych dotaz týkající se klimatizace i když v opačném směru než je zvykem. Auto má/mělo klimatizaci, ale nefungovala. Prý netěsnící spoj trubky a hadice co vedla z výparníku do vysoušeče. No budiž plánoval jsem to opravit. Po dnešním vyndávání ventilátoru chladiče jsem na to rezignoval a spoustu toho vyrval.
Chladič klimatizace, vysoušeč, trubku mezi nimi a onu trubku s hadicí vedoucí do výparníku. Většinou násilným způsobem.
No a napadla mě hříšná myšlenka. Lze vyhodit bez jakýchkoliv dalších důsledků relátka co jsou u motoru pro klimatizaci? Co klimakompresor šel by vyhodit a místo toho nějaký kratší řemen? Stejně je to zbytečná mrtvá váha a nějak se obávám spojky kompresoru aby se to nějak neseklo.

U vysoušeče jsem kromě konektoru vedoucího do něj viděl i jakýsi další bazmek nevíte k čemu je a co dělá/dělal?
http://img15.rajce.idnes.cz/d1501/9/926 ... .jpg?ver=2
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
ála
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10. čer 2014 8:53:58
Kontaktovat uživatele:

Kde je otvor pro plnění klimatizace?

Příspěvek od ála »

Ahojte. Minulý týden sem si pořídil Xantii. Včera jsem si chtěl dofouknout klimu, jelikož už chladí tak zlehka a zaboha sem nemohl najít ten ventil pro její plnění. Google mi taky moc nepomohl, tak doufám, že tady se někdo najde, kdo mě nasměruje :)

edit milda67: vítáme tě tady na klubu, nezakládej nové témata když už tu existují.děkuji
Xantia 2.1TD 98'
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od PaM »

Zespodu pod autem u kompresoru klimatizace máš ventilky na trubkách. :idea:
Obrázek
ála
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10. čer 2014 8:53:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od ála »

ó děkuji mnohokrát ;)
Xantia 2.1TD 98'
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od peterkoo »

Akurát som bol na komplet servise klímy+dezinfekcia ozónom. Servisák to hneď našiel... Je to presne ako napísal PaM. Horšie bolo že tam nemali 2.0 HDi. Tak dal údaje z 1.9TD, objem náplne 875g tuším.
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od PaM »

peterkoo píše: Horšie bolo že tam nemali 2.0 HDi. Tak dal údaje z 1.9TD, objem náplne 875g tuším.
od 2/96 je 825g ;) .... motory XUD a DW ...
Obrázek
Odpovědět