Klimatizace

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
jack
Příspěvky: 54
Registrován: sob 18. úno 2012 15:57:50

Re: Klimatizace

Příspěvek od jack »

Přetěsňoval jsem kompresor klimy (delphi V5). Z prostoru pod písty vyteklo necelé deci oleje. Protože mi olej ve spojích kompresoru slušně ukapával si myslím, že ho tam patří víc, než co jsem vylil. Dá se to někde vyčíst, kolik oleje do tohoto typu kompresoru nalít?
2.0 HDi 80kw Break
Yamaha XJR 1300
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od PaM »

Plná náplň nového kompresoru Delphi - Harrison je 265 ± 15g olej PAG 150
Obrázek
jack
Příspěvky: 54
Registrován: sob 18. úno 2012 15:57:50

Re: Klimatizace

Příspěvek od jack »

Super, dík za info.
2.0 HDi 80kw Break
Yamaha XJR 1300
Jenda
Příspěvky: 4
Registrován: pát 17. říj 2014 10:23:10

Klimatizace se sama zapíná

Příspěvek od Jenda »

Zdravím, prošel jsem fórum a svůj problém jsem nenalezl nikde.

Mám Xantii X2 rok 1999, 1.8i 16V.

Problém je ten, že se mi spíná klimatizace pokaždé, když přepnu ofukování na čelní okno.

Je úplně jedno, v jaké poloze mám páčku na teplotu vzduchu, jestli maxímální teplo, nebo chlad.
Je také jedno, jestli zapnu topení na AUTO, nebo ručně až do polohy MAX.
Spínač klimatizace (sněhová vločka s kontrolní diodou) je vypnutý.

Zkrátka nastavím si páčkou teplotu (okolo 25°C) topení dám na AUTO a jde mi z výdechů teplo. Toto platí pouze když mám ofuk na nohy, nebo tělo a nohy, jak dám čelní sklo - cvakne kompresor a ačkoliv mi do auta jde teplo přes radiator, klimatizace pořád běží (spínač s vločkou nesvítí).

Takže pokud chci aby klima běžela a nemám ofuk nastaven na čelní sklo, musím ji skutečně zapnout tím tlačítkem s vločkou, v okamžiku ofuku čelního skla se sepne bez ohledu na nastavenou teplotu i na teplotu v autě i venku a tlačítko s vločkou.

Přijde mi to hodně divný,když je venku 8°C, já zapnu topení na max, chci odmlžit čelní okno a sepne se mi klima.

Veškerá elektrika v autě funguje, kontrolky v palubce, pojistky atd.

Je možné, že je to úmyslně, že má ta klima nějak pomáhat při odmlžování?

edit milda67: kdybys opravdu prošel toto forum,tak zjistíš,že tu téma "klimatizace je dávno zavedené a není potřeba zakládat nové furt dokolečka dokokla.Takže to přesouvám kam to patří A KDYDYBY SIS PŘEČETL NÁVOD OD AUTA !!! :idea: TAK BYS VĚDĚL, ŽE JE TO OPRAVDU FUNKCE ODMLŽOVÁNÍ PŘEDNÍHO SKLA !!! OPRAVDU TO CHCE ČÍST,ČÍST A ČÍST !!!
Jenda
Příspěvky: 4
Registrován: pát 17. říj 2014 10:23:10

Re: Klimatizace se sama zapíná

Příspěvek od Jenda »

edit milda67: kdybys opravdu prošel toto forum,tak zjistíš,že tu téma "klimatizace je dávno zavedené a není potřeba zakládat nové furt dokolečka dokokla.Takže to přesouvám kam to patří A KDYDYBY SIS PŘEČETL NÁVOD OD AUTA !!! :idea: TAK BYS VĚDĚL, ŽE JE TO OPRAVDU FUNKCE ODMLŽOVÁNÍ PŘEDNÍHO SKLA !!! OPRAVDU TO CHCE ČÍST,ČÍST A ČÍST !!![/quote]

Tak pardon, ale tím jsem nechtěl říct, že tu není téma na klimatizaci, ale ohledně toho spínání.
Návod jsem četl, doslova se tam nikde nepíše, že odmlžování si samo spouští klimu, ať je venku vedro, nebo zima...jen něco ve smyslu, že si to řídí elektronika sama (asi by se to s toho dalo odvodit). Ono když je venku zima, na topení mám nastaveno aby hřálo a spustí se mi klima, přišlo mi to divný. No hlavně že to je funkce, ne chyba. Díky.
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od milda67 »

Na straně 84 návodu k použití se píše: "Klimatizace je užitečná i v zimě, protože slouží k vysušování vlhkosti vzduchu" z toho je to myslím jasné. Je pravda,že popis funkce foukání na sklo,je poněkud nešťastný.
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jackal »

tady je to už vysvětlované

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopi ... =ofuk+skla" onclick="window.open(this.href);return false;
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od kejkl »

Ahoj, máte někdo zkušenost s výměnou chladiče klimatizace (kondenzátorem)?
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
Bogoran
Příspěvky: 18
Registrován: sob 28. zář 2013 16:09:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Bogoran »

myslím si že se k němu leze stejně jako k radiátoru http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazev ... 2006030001
X1, 2,1TD 1995 Hydra2
X2, V6 Automat Hydra2
Jarov Plzeň-sever
Tel:774 435 078
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od kejkl »

Ne, ne :) Myslím chladič klimatizace za přední maskou. Podle nasvícení UV lampou je v něm díra, tak mě čeká jeho výměna :)
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
Odpovědět