Hydraulické čerpadlo

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Přetěsnění čerpadla LHM

Příspěvek od Ilem »

Ahojte, zase mám jeden všetečný dotaz. Zjistil jsem, že mi teče čerpadlo LHM - v tom spoji mezi dvěma půlkami. Ve staré poradně jsem se dočetl, že je tam nějaký O kroužek, který je potřeba vyměnit. Pak jsem se tam dočetl, jak demontovat čerpadlo, potud OK. Ale píše se tam, že se mají při zpětné montáži vyměnit těsnění trubek.
Můj dotaz zní: jakou velikost těsnění mám shánět a jakou velikost O kroužku mám shánět. Abych to měl připravené dřív, než to rozeberu, aby auto zbytečně dlouho nestálo.
Díky za všechny odpovědi.

edit Milda67: sloučeno,není potřeba pořád dokola zakládat nové téma když už tu dávno je!
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické čerpadlo

Příspěvek od PaM »

Těsnění trubek není žádné.
Vyměnil bych osobně i Gufero na hřídeli ....
Gufero je "dvoubřité" hnědé VITON ( s prachovkou) provedení GP rozměr 15 x 24 x 7. Řemenice se musí stahovat za vnitřní otvory, jinak ji zničíš, z5 se nalisuje pomocí toho závitu v hřídeli a šroubu s podložkama ...


to těsnění mezi půlkama používám 45 x 3 materiál NBR 90 nebo origo u citroenu číslo: 4026 86

dále bych vyměnil

těsnění u "špuntů" na 19 klíč, postup viz vejš ve vlákně ... 19x2,5 NBR 90 nebo origo citroen číslo: 4026 88 - nasazovat vždy přes zakrytý závit třeba izolepou, jinak se těsnění poškodí a za chvíli poteče !!!

Je nezbytně nutné dodržet materiál těsnění O-kroužků tvrdost 90 ShA (Tvrdost Shore A)

To čerpadlo taky může téci u té přívodní trubky jak je nasazená gumová hadice. Je tam trubička jen nalisonavá a zalepená v těle čerpadla a pokud to tam teče, vypadá to pak jako by to teklo mezi půlkama - stéká to tam ...

Pod přírubou je ještě O-kroužek 36x2,5 NBR70
Obrázek
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické čerpadlo

Příspěvek od Ilem »

Díky za téměř vyčerpavající odpověď. Zeptám se ještě hloupě. Kdyby to byla ta trubička, jak to poznám (je tam blbě vidět), a jak to opravím? Díky moc.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické čerpadlo

Příspěvek od pepe276 »

Nedávno jsem přetěsňoval podle PaMovo návodu čerpadlo, včetně gufera a vše OK. Až teď v sobotu jsem si všimnul, že mi kape LHM na alternátor. Kapala pod tím zaslepením na 19 klíč zepředu, O kroužek byl jakoby nastřižený(vůbec nevím odkud a jak :? ). Vyměnil jsem to rovnou na autě. Dal jsem nový O kroužek 19x2,5, ale měli ho jen ve tvrdosti 80. 90 prý by museli objednat a musel bych si toho vzít aspoň 500 ks :lol: Takže musela zatím stačit 80.
Dotaz: Proč musí být všechno ve tvrdosti 90 a ne méně? To ten měkčí materiál nevydrží a roztrhá se :o ?
A kde v Praze, popř. i jinde vám prodají, případně pošlou poštou, jen 1, nebo 2 kroužky ve tvrdosti 90?
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické čerpadlo

Příspěvek od PaM »

Musí to být 90, je tam velký tlak a velmi pulzuje. Měkej kroužek ten cvičí sem tam a nasekne se, pak ho tlak roztrhá. Nedávat tam ani kroužky VITON, jsou tak nějak divně vrstvené a roztrhá je to.
Pepe, 90 tvrdost mají určitě někde v Praze taky. Nebo si kup origo v Citroenu, tam ti prodají i jen ty dva.
A je nezbytně nutné to nasunout přes tu izolepu :!:

origo číslo: 4026 88

k dostání skoro všude po republice, i v Praze : http://www.autond.cz/hledani.php?hledej2=402688
Obrázek
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické čerpadlo

Příspěvek od Technik »

A nebo muzes objednat z http://www.rubena.cz.
Ja od nich taky objednaval tyto krouzky a nebyl problem i jen par kusu. Jen doporucuji se predem u nich zeptat na moznost dodani mensiho mnozstvi. Me kdysi presunuli na partnerskou firmu, ktera mela na starosti mensi objemy objednavek. (Jen si nemuzu vzpomenout na jmeno :) )
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické čerpadlo

Příspěvek od pepe276 »

Psal jsem mail do Rubeny a přesunuli mne na drobnoprodejce - firmu Hyhlan a syn z Velkého Poříčí, viz tady http://www.hyhlan.cz/ . Ceny stejné, jako z Rubeny a O kroužky poslali poštou v obálce, jako doporučený dopis. Sada komplet O kroužků na 2 čerpadla + poštovné celkem za 72 Kč - velice ochotní, naprostá spokojenost, doporučuju. Předevčírem to přišlo a mám teda sakra kliku, protože dneska koukám na alternátor a O kroužek zase teče, jako před pár dny, alternátor je celý od LHM.
Takže to shrnu. Dával jsem před pár dny O kroužek 19 x 2,5 ve tvrdosti NBR 80, protože NBR 90 neměli a vydržel ani ne 14 dnů, takže měkké O kroužky opravdu nemají cenu, je to jen ztráta času. Potvrzuju tímto opět PaMovo slova, že to chce NBR 90, jinak to nemá cenu, max. tak na nouzové dojetí domů.
Jdu to znovu přetěsnit ;-)

Ještě doplňující dotaz: Při rozebírání jsem nenašel kuličku pod perko a nejsem si vědomý, že bych jí minule ztratil. Kolik je její průměr, ať někde koupím novou? Nebo aspoň č. ND v Citroenu. Díky moc :)
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické čerpadlo

Příspěvek od PaM »

Ona je neméně důležitá správná aplikace Okroužku na ten špunt ... jak je popsáno vějššššš ...
Kulička není pod pérkem, ale je pod "kloboučkem" a teprve ten je pod pérkem. Kuličku si změř z jiného pístku , je pod každým ... a je to důležité. Je tam na uzavírání díry v pístu aby to mohlo pumpovat ...
Obrázek
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické čerpadlo

Příspěvek od pepe276 »

O kroužek jsem tam nasadil přes závit omotaný izolačkou, ten je OK a je i na omak o dost tvrdší, než ten starý. Jasně, že ta kulička je pod kloboučkem a teprv pak je pero, jen jsem se nepřesně vyjádřil :) . Hmm, jenže já mám čerpadlo namontované na autě a nechce se mi ho vyndavat a rozdělávat, proto se ptám, jestli ho náhodou nemá někdo vyndané z auta...
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické čerpadlo

Příspěvek od PaM »

Kulička je 4mm.
Obrázek
Odpovědět