při brždění motorem auto chcipne a už nechytne 2,0HDi

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
pajkiin
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. úno 2012 20:08:36
Kontaktovat uživatele:

při brždění motorem auto chcipne a už nechytne 2,0HDi

Příspěvek od pajkiin »

Ahoj lidi potřebuji pomoct. Mam hdi 81kw. auto normalně jede pokud je motor v tahu jen ale sundam nohu z plynu a motor se dostane do fáze brždění motrem tak auto chcipne.pokud pak šlápnu na plyn tak auto už pak nejede.musim zastavit vypnout kliček a pak znovu nastartovat.pokud z kopce vyřadím a jedu na neutral tak auto jede ale pokud tam necham kvalt prostě pak už nenaskočí. přijde mi to jako nějaký ventil který uzavře palivo při jízdě z kopce(při brždění motorem) ale při znovu sešlápnutí plynu už se asi ten ventyl neotevře. Taky pozoruji při vypnutí klíčku auto ještě běží asi tři vteřiny.
prosím o pomoc sem bezradnej..díky
Xantiak
Příspěvky: 26
Registrován: ned 04. zář 2011 21:20:01

Re: při brždění motorem auto chcipne a už nechytne

Příspěvek od Xantiak »

Podle toho co píšeš to vypadá na DRV ventil neboli regulátor tlaku na CR čerpadle, hlavně podle toho, že má motor po vypnutí klíčku ještě 3s doběh. Jestli máš možnost to nechat někde za dobrej peníz napíchnout, tak by jsi tam měl mít chybu tlaku paliva. Popros někoho odsud, kdo je poblíž Tebe, je tu dost lidí co má kabel a zvládnou to napíchnout za rozumnou korunu, regulátor se dá změřit na diagnostice při zapnutém motoru hází hodnoty jak % otevření toho ventilu, tak v mA jaký má odběr a podle toho se to už dá vysledovat jestli se Ti neotevře nebo nepřivře moc a ECU to vyhodnotí jako chybu a zdechne to motor. Ventil na čerpadle funguje tak, že podle naměřeného tlaku na rampě pouští z CR čerpadla přetlak pomocí právě otevírání a zavírání toho ventilu do přepadu čerpadla, aby nevznikl v čerpadle přetlak pro daný režim jízdy.

Je to tento díl:

http://autodilyhulin.cz/207-regulator-v ... o-cerpadla
Xantia HDi 80kW Lucifer
pajkiin
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. úno 2012 20:08:36
Kontaktovat uživatele:

Re: při brždění motorem auto chcipne a už nechytne

Příspěvek od pajkiin »

Ahoj
Tak sem tu zase . Dal sem auto do opravy do Citoenu v Liberci. Vyměnily mi nějaké čidlo na konzoli se střikama,stalo mě to pět tisic a problem přetrvává. jelo to asi jen deset km a už to zase chcipa a vše je při starem. Je nějaká obrana proti tomu že mi vyměnily něco co v podtatě nemusely?? :?
Odpovědět