Řemenice klikového hřídele

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Řemenice klikového hřídele

Příspěvek od donlines »

Zdravím, nakoupil jsem si sadu rozvodáku a pumpu z autodilyhulin.cz za skvělou cenu, ale teď mi servisák řekl, že se u HDI mění i řemenice. Je to doopravdy nutné? Mám najeto 250 000. Na autodílech Hulín ji také nemají, tak jsem z toho vydedukoval, že po ní asi není taková sháňka.
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Uživatelský avatar
Topp
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09. dub 2012 22:36:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemenice klikového hřídele

Příspěvek od Topp »

Taky jsem slyšel že se mění komplet i s řemenicí, ale spíš bych to viděl na snahu servisáka obohatit si kapsu. Vyměň to co máš v sadě a dál neřeš. Pokud Ti to bude i potom dělat brikule, teprve řeš. Zkus se poptat mistra PaMa. To je takovej pánbůh mezi Xantiaky :)
Xantia (X2) 1.9 Turbo D (66kW) (90 HP)
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Řemenice klikového hřídele

Příspěvek od donlines »

Já si taky myslím, že je to zbytečné, ale nejsem servisák... Každopádně mi v motoru v tahu kolem 2000 ot./min cvrdliká, ale nedokážu přesně určit odkud to vychází. Jeden říká, že to může být kladka od plochého řemenu, druhý, že vstřik a třetí, že rozvody. Tak teď babo raď :lol:
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemenice klikového hřídele

Příspěvek od Derby-Senda »

Pravděpodobně myslel řemenici drážkovaného řemene mění celkem často podle mého ji bobo bude mít jen není v eshopu už se to tu řešilo a na foru nebo v článcách bude návod jak otestovat zdali je potřeba ji měnit ale už sem vyděl na passatu V6 Tdi po výměně rozvodu se rozletěla řemenice a motor se potkal bohužel řemenice má v sobě neštastně díry hold němci no a ještě k tomu bylo auto bouraný na předek

a k tomu cvrlikání třebas to muže bejt turbo nebo vršek hydrošteli neřešil bych a jezdil ja mám stejnej problém po tom co mi motor běžel několik minut bez oleje ale už 40tis jezdí bez problému
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Řemenice klikového hřídele

Příspěvek od xantiauto »

No ja som asi tak pred mesiacom odstavil vozidlo. Prišiel som asi tak o hodinu, natočím a ozval sa rachot. Motor normálne bežal, ale raz svietila kontrolka dobíjania, raz zhasla. To isté hydraulika a stop. Otvorím kapotu, nepríjemný zvuk a remeň raz stojí, raz ide. Pozrel som kde to rachotí, a bola to hlavná remenica na kľuke. Je z niekoľkých dielov a posledná časť, čo ju drži je pár hlíníkových výstupkov. Takže guma vo vnútri sa pretrhla a ten hliník to zbrúsilo. Našťastie som ju ihneď zohnal a dokonca z poriadnou zľavou. Stojí cez 100€ , ale zohnasl som novú za 60 .
Takže meniť pri výmene remeňov asi nie, ale v každom prípade askontrolovať a pri zistení vôle vymeniť. Ak odíjde na ceste, nejde nič. Ani hydraulika, dobíjanie a ani servo riadenia.
chico
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. říj 2011 18:33:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemenice klikového hřídele

Příspěvek od chico »

Mám druhou Xantii a měnil jsem už na obou. Jedna se přetočila na silentbloku a přeskočili rozvody(zjistili jsme to pozdě a nepoznačili,takže jsem musel koupit u Boba novou) a na druhé Xantii jsme při výměně rozvodů zjistili,že drážkový řemen zbrousil do řemenice rýhy a šoupal se o ni. Tak následovala další výměna,tentokrát to bylo snadný,protože jelikož se nesundavali rozvody,použili jsme tu první přetočenou.Nevím kolik máš nalítáno, ale já měl na první asi 165tis a na teď mám kolem 215tis.
xantia II break 2,0i 16V exclusive, je to loď
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemenice klikového hřídele

Příspěvek od Jackal »

Na hadovi se řemenice nemůže protočit. TEdy za předpokladu že tam někdo nedal řemenici která tam nemá být. Ten "křídový" test taky není moc průkazný. Může být utržená řemenice jen částečně jak se to stalo mě a označení je k ničemu.
Obrázek Tady ta by tam měla být.

U mě se nic nedělo a pak jen 800 km od domova po startu rachot jako svině. žhavil jsem drát na Hanou Pepínovi který radil shodit řemen příslušenství jestli to nejsou rozvody. Naštěstí nebyly a zjistilo se že je natržená ta gumová část,jen to nebylo příliš vidět. Dříve jsem objevil jeden jev,ale to jsem ještě nevěděl že to je od řemenice kliky a myslel že to dělá dlouho nepoužívaná klima. Levou stranu motoru a hadic okolo jsem měl pokrytou červeným práškem.
Obrázek

Takže následovalo hledání nejbližší dílny s COčkem a vařilo se na cestu zpátky.

Jo tady je ještě foto té staré řemenice
Obrázek
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemenice klikového hřídele

Příspěvek od PaM »

Jackal píše:Na hadovi se řemenice nemůže protočit. TEdy za předpokladu že tam někdo nedal řemenici která tam nemá být.


To není asi tak uplně pravda, origo původní od citroenu ( aspoň v prvních letech výroby HDi byly i bez těch "vedení" kde to jde zavařit. Byly jen v gumě, hladký plech a utrhly se komplet a protočily se. Ne všichni výrobci tudíž dělají řemenice v tomto zdokonaleném provedení. Jinak nová řemenice se dá koupit ZNAČKOVÁ , žádná čína a pod za cca 1600 - 1700 Kč. Kdo by chtěl poradit kde, napíše mi ...
Obrázek
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Řemenice klikového hřídele

Příspěvek od donlines »

Tak jsem se dočetl, že se řemenice mění, protože je odpružená a rázy od klimy ji časem opotřebují. Co když ale nemám klimu? Znamená to, že je tam pevná řemenice? Měnit nebo neměnit?
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: Řemenice klikového hřídele

Příspěvek od pedro »

Po výměně rozvodů mi vibruje napínací kladka řemene pomocných agregátů. Na volnoběh, když zapnu světla nebo potočím volantem, tak ji slyším ale po přidání plynu se sklidní. Bohužel jsem si to před výměnou neprohlížel, takže nevím jestli je to normální. Řemen je napnutý podle rysky na tělese kladky.
X2 Hdi 1999 Berlina
Odpovědět