Koupě Xantia

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 22. lis 2012 18:54:10
Bydliště: 644690696
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Xantia

Příspěvek od Tom »

Dělám to správně, když stojím čelem k motoru směrem od chldiče tak pravým červíkem se přidává nebo ubírá volnoběh na teplém motoru-zašroubováním se volnoběh přidává a naopak,
ALE zase u studeného motoru tzv. na sytič se přidává levým a to vyšroubováváním?
Citroen Xantia X2 1.9TD 66kw,klima
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 22. lis 2012 18:54:10
Bydliště: 644690696
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Xantia

Příspěvek od Tom »

Všimnul jsem si,že mam na chladiči jeden volnej konektor mužete mi napsat k čemu slouží,díky,díky.
Přílohy
-.JPG
Citroen Xantia X2 1.9TD 66kw,klima
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

koupě xantie

Příspěvek od iskiis »

ahoj všem chci si dnes jet pro xantii 2.0Hdi 80kw rok 2000 ale prý je tvrdé pérování co jsem si zjištoval tak prý stačí dofuk koulí je to pravda nebo tam může být větší problém jsem z Děčína a mám si pro to přijet do Budějic a chtěj za to 45tis tak bych opravdu nerad naletěl díky mooc za radu ;)


edit milda67: sloučení s již existujícím tématem. Absolutně nechápu proč jsi založil tohle téma,když o pár řádků níž bylo uplně stejné už založené!!! Pokud je stejné téma již založené nezakládáme nové ,ale pokračujeme v již založeném!!!!
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
Mgy
Příspěvky: 36
Registrován: ned 26. čer 2011 13:05:51
Bydliště: 281552323
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě xantie

Příspěvek od Mgy »

Dofuk může, ale taky nemusí stačit. Je možný, že budou některý koule už proražený a pak pomůže jedině výměna. Navíc mi přijde 45000 hodně na Xa co nepruží.
Xantia Activa 2.0 TCT 1996
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě xantie

Příspěvek od sima »

Taky to může být jen zatuhlé zrezlé přepákování či táhla,nebo taky znečištěná stará lhm tím pádem možná přidřené zanesené korektory,hlavěn ten zadní,co já vím odborník je tu sice Pam,ale takhle na dálku ti stejně s jistotou nikdo neřekne v jakém stavu je hydra.Taky to může být spolu s koulema víc těchto faktorů.Možná něco poznáš prohupem auta,ale sázej na to.Chtělo by to taky zatím přesnější popis od majitele jak se přesně hydra chová a co to dělá při jízdě,či zda drží aspoň dobrou výšku atd.Popsáno je tu o hydře vše od A do Z.Hodně zdaru.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Koupě Xantia

Příspěvek od Kapitán »

Tp Iskis-co takhle obrátit se na něhoho z budejc aby ji obhlídnul?Pár xantiáků je z Českých Budějovic.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Xantia

Příspěvek od iskiis »

volal jsem pamovy a podle vinka sme zjistili stav xantie takže sem se rozhodl jí nekoupit a ddíky všem za rady :)
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
pucholt
Příspěvky: 28
Registrován: pon 18. črc 2011 7:51:17

Re: Koupě Xantia

Příspěvek od pucholt »

Rozdíl mezi 1.8i 16V a 2.0i 16V co se týče spolehlivosti motoru není vůbec žádný. Je to naprosto ten stejný motor jen s jiným obsahem a výkonem a s jinou sazbou povinného ručení. Stžnosti na "poruchovost" těchto motorů jsou naprosto neopodstatněné. Jsou to spolehlivé motory. Problémy se vyskytují akorát u hodně jetých exemplářů se zanedbanou údržbou. Neplést ale s motorem 1.6 8V, 1.8 8V a 2.0 8V - ty osmiventily to je úplně jiná starší konstrukce motoru, s menším výkonem ale jsou taky dobré.
Co se týče výbav, ta závisí vyloženě na zemi původu odkud bylo auto přivezeno. Jednotliví oficiální prodejci z různých zemí, si u výrobce nasmlouvali z portfolia nabídky konkrétní kombinace motorů a výbav. Například je možné koupit Xantii původem z Holandska s továrně namontovaným originálním plynem. Již z výroby, ne dodatečná montáž. V Německu nebo u nás se ale nová Xantie už s plynem koupit nedala. Na takový dotaz prodejci odpovídali že se "nevyrábí" ale ve skutečnosti se jen nedovážela.
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Xantia

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Tom píše:Všimnul jsem si,že mam na chladiči jeden volnej konektor mužete mi napsat k čemu slouží,díky,díky.


asi někdo před tebou použil chladič z jiné motoráže , čidlo v kroužku ovládá chod sahar
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět