problémy s motorem 1,8i 8V-nestartuje,netáhne atd

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Tsunamisro
Příspěvky: 11
Registrován: pát 09. lis 2012 11:19:24

Re: Nejde nastartovat 1,8i 8V

Příspěvek od Tsunamisro »

Zkus váhu vzduchu .. děda nad tímhle dlouho laboroval .. až jí vyměnil a má klid
Xantia X2 Break 2.0HDi 90 - Musketier tuning
Xantiák
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. říj 2012 10:45:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat 1,8i 8V

Příspěvek od Xantiák »

Dneska už jsem se tak nějak trochu naštval a zkusil vyměnit svíčky. No a výsledek je zatím pozitivní auto jede jak má :) uvidíme jak se to bude klubat dál.
Citroen Xantia 1 <> 1.8 8V <> Rv 93 <> 74Kw
mates26
Příspěvky: 15
Registrován: pát 08. črc 2011 20:25:30

Re: Nejde nastartovat 1,8i 8V

Příspěvek od mates26 »

Já mám na svíčkách 2000 km, tak nevím jestli by mi pomohlo je znovu vyměnit . Dnes jsem na to neměl vůbec čas, ale zkusím se podívat na tu váhu vzduchu. jen nevím jestli ji mají i benzíny a taky kde bych ji měl hledat. Předpokládám, že bude někde u škrtící klapky. Kéž by ti to vydrželo... ;) omlouám se, že je to dvakrát... seklo se mi PC při odesíllání :oops:

edit milda67: když se ti to sekne tak tu máš tlačítko edit a tím to opravíš , nemusíš to psát podruhé
X1, 1.8i 8V,LPG, 1997, stříbrná
Xantiák
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. říj 2012 10:45:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat 1,8i 8V

Příspěvek od Xantiák »

No tak chvíli jsem jezdil bez problémů. Ale svíčky asi nepomohli. Dnes jsem se ptal borce co se zajímá o auta a říkal že by to mohli bejt vstřiky. Chtělo by to napíchnout na nějakou diagnostiku citroen. Už prostě nevím co s tím. Asi to vidím na jiný motor. :cry:
Citroen Xantia 1 <> 1.8 8V <> Rv 93 <> 74Kw
pzw
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. pro 2011 12:26:09
Kontaktovat uživatele:

Hukot z motoru

Příspěvek od pzw »

Čau všem, mám 1.8i 8V(LFZ). Motor jsem uvařil a následně mi v dílně vyměnili motor za jinej, kterej jsem si sehnal. Po výměně motoru ale něco děsně hučí od klíňáku. Bez řemenu běží motor krásně. Na klíňáku je jen altík, hydraulické čerpadlo a kladka.
Nemáte někdo nápad, co z toho nejspíš hučí? Kladka vypadala v ruce celkem slušně (malinká vůle tam je, ale fakt malá). Alternátor sice na ruční otočení je trošku hlučnej, ale vůle tam není. No a hydraulický čerpadlo asi taky trochu vůli má, ale s ním moc snadno otáčet nejde, takže nevím.
Poraďte, co mohlo uvařením motoru nejspíš kleknout?Trošku se s tím bojím jezdit.
Díky
X1 Break 97 1.8i/8V LPG
Xantiák
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. říj 2012 10:45:27
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy s motorem 1,8i 8V-nestartuje,netáhne atd

Příspěvek od Xantiák »

Zdravím vás, Trošku odbočím ale nevím kde se mám zeptat. Měl jsem stejný problém co se tu popisoval a i v předchozích komentech jsem tu už psal. Nakonec mi fouklo těsnění tak jsem sehnal jinej motor a dal ho komplet do kupy. Je na něm vše nové. Akorád čidla atd zůstalo stejné. ted mám problém že do 2tis otáček mi auto cuká a střílí. Jak to přesáhne 2tis otáček tak auto jede bez problému až se divím. Neví někdo čím by to mohlo být? Děkuji za jakou koliv radu. :roll:
Citroen Xantia 1 <> 1.8 8V <> Rv 93 <> 74Kw
Bready44
Příspěvky: 1
Registrován: úte 09. črc 2013 23:23:34

Nedrží volnoběh, atd.

Příspěvek od Bready44 »

Zdravím všechny!
Mám problém se svou Xanťou s motorem 1.8 8V 74kW. Po natankování a nahození motoru mě začal kolísat volnoběh mezi 500 a 1200ot. To během chvíle přestalo. Dále nechce jít do otáček - má tendenci se dusit. Např. při velmi pomalém přidávání motor téměř zhasne, ovšem poté se vrátí zpět k normálním otáčkám. To Samé se děje, když po sundání nohy z plynu přejde motor do decelerace - otáčky spadnou k cca 200ot/min a pak se ještě chvíli houpou mezi mezi 1200 a normálem. Pro upřesnění: Xanťa je po výměně filtru vzduchu i paliva, čerpadlo tlačí a motor má provozní teplotu. Máte nějaký tip? Mnohokáte děkuji za pomoc.
X1 rv.1996 1,8i 74kW
mr.rony
Příspěvky: 4
Registrován: ned 19. led 2014 18:04:17

Re: problémy s motorem 1,8i 8V-nestartuje,netáhne atd

Příspěvek od mr.rony »

Zdravím všechny kolegy od Xantii a citroenu obecne.. Mam problem s moji xantií x1 potkal se mi motor 1.8 8v sehnal jsem jinej a po namontovani mi při prudkém sešlápnuti plynu strili do vejfuku a nema moc vykon jde pomalu do otáček a hádá se ocením každou pomoc.. Dekuju předem :(
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy s motorem 1,8i 8V-nestartuje,netáhne atd

Příspěvek od PaM »

Otázka, dělal si na tom "novém" motoru rozvody ???
Obrázek
mr.rony
Příspěvky: 4
Registrován: ned 19. led 2014 18:04:17

Re: problémy s motorem 1,8i 8V-nestartuje,netáhne atd

Příspěvek od mr.rony »

Ano mam tam novou rozvodovou sadu ( řemen kladka vodni pumpa )
Odpovědět