Bílý kouř

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
w-one
Příspěvky: 29
Registrován: úte 06. lis 2012 20:58:17
Kontaktovat uživatele:

Bílý kouř

Příspěvek od w-one »

Dnes se mi nějak objevil venku při staru od obchodu z výfuku bílý kouř (nebo mi to tak alespoň v té tmě připadalo). Když jsem odjížděl z místa, tak po mně zůstal na místě jen opar. Trochu mi taky připadá, že i v garáži po příjezdu zůstává takový štíplavý smrad z výfuku. Je to olej? Těsnění pod hlavou nebo jiná záhada? PaMe, dělal si to někdy? Jen abych věděl, kdy Tě můžu navštívit :lol:
Xantia II Berline, 2.0HDi 80kW - 2000 Exclusive
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý kouř

Příspěvek od milda67 »

Pokud byl motor studenej tak je bílej kouř u HDi normální,až to bude bíle hulit i při dosažení provozní teploty tak to je většinou těsnění pod hlavou,já to měl u AX a to bylo fakt jako bílá dýmovnice :D
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Uživatelský avatar
w-one
Příspěvky: 29
Registrován: úte 06. lis 2012 20:58:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý kouř

Příspěvek od w-one »

No, bylo to po ujetí asi 3km, takže určitě za studena. Předtím jsem si toho nikdy nevšimnul, ale teď jsem v autě chvíli telefonoval a měl jsem puštěný motor a pohledem do zrcátka jsem viděl tu bílou mlhu. Tak jsem se šel podívat ven a z výfuku to valilo jako bych tam měl petardu :-). Zkusím to tedy sledovat po zahřátí. Díky
Xantia II Berline, 2.0HDi 80kW - 2000 Exclusive
xjam
Příspěvky: 6
Registrován: pon 27. čer 2011 8:11:04

1.9TD - studený OK, teplý bíle kouří

Příspěvek od xjam »

Ahojda kolegové :-) Velký problém... zničeho nic mi začal teplý motor bíle kouřit. Studený start OK, žádný kouř a postupně, běhen pár minut začne bíle čudit. A když se rozjedu, je to jako dýmovnice :-( Loni byla dělaná hlava + žhaviče. Zkusili jsme dát nové vstřiky, diagnostika též OK, ale stále to samé. Výkon se zdá OK.. Chci dát čerpadlo na repasi, ale aby to nebylo zbytečné. Co ventily, nemohl by být problém tam? Díky za jakoukoli odpověď, Jarda.
X1 - 1,9TD
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý kouř

Příspěvek od milda67 »

díval jsi se na vodu jestli ti neubývá nebo netlakuje? pokud ti to bíle kouří až po zahřátí tak tohle dělává když je v háji těsnění pod hlavou . Kor když to kouří jako bílá dýmovnice,může to být pára z vody která někde prosakuje do válců.
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
xjam
Příspěvky: 6
Registrován: pon 27. čer 2011 8:11:04

Re: Bílý kouř

Příspěvek od xjam »

Voda je v pohodě, netlakuje, nepřehřívá se. Hlava byla komplet dělaná před rokem, sakum prdum. Vstřiky nové. Diagnostika mlčí, mehanik taky :| Dnes vyhodí čerpadlo a povezu ho na repas :cry: Toto je klasický smrádek nespálené nafty, velice dlouho drží ve vzduchu...
X1 - 1,9TD
xjam
Příspěvky: 6
Registrován: pon 27. čer 2011 8:11:04

Re: Bílý kouř

Příspěvek od xjam »

...teď jsem si všiml přesunu mého příspěvku sem, rozumné, díky ;)
X1 - 1,9TD
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý kouř

Příspěvek od PaM »

jestli je kouř hustej jak dýmovnice, je to asi OLEJ ve VÝFUKU. Patrně se tam dostává přes turbo, je vyběhané ... pokud pojedeš "pianko" jen velmi lehce s plynem, nemuselo by to kouřit vůbec. Zkus to a dej vědět. Měl sem to samé na Bx TD ..
Nedělá to motor ani čerpadlo. Pouze máš olej ve výfuku a jak se začne ohřívat, a když tomu naložíš ... horké plyny začnou ten olej spalovat ve výfuku a je to dýmovnice.
Obrázek
xjam
Příspěvky: 6
Registrován: pon 27. čer 2011 8:11:04

Re: Bílý kouř

Příspěvek od xjam »

Kluci, díky moc za postřehy... Turbo je tam repasované, najeto cca 10tis (což samo nemusí být záruka, že je v pořádku) Olej neubývá :| Začne to kouřit už tak tři minutky po studeném startu a paradoxně víc na volnoběh, než při otáčkách. Mechanik trvá na čerpadle, ale popravdě mě se to taky moc nezdá. Uvidíme, dám ho na kontrolu do BOSHE a necháme se překvapit...
X1 - 1,9TD
xjam
Příspěvky: 6
Registrován: pon 27. čer 2011 8:11:04

Re: Bílý kouř

Příspěvek od xjam »

Tak pachatel dopaden... je ruplá hlava :cry: Mezi předkomůrkou a ventilem, je to hezky vidět. Veze se ke chlápkovi, který je vaří. Modlím se, aby to šlo.. Neválí se doma někomu jedna plonková? :)
X1 - 1,9TD
Odpovědět