převrácené autí

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

převrácené autí

Příspěvek od Kapitán »

Co je vše je třeba udělat pokud se autí dostane na bok ,tak círka 110° od své běžné polohy.Předpokládám výměna náplní je automaticky+dolití LHM a převodového oilu A co dál s motorem-rozbrat sání a vyčistit od zatečeného oleje,nebo je toho potřeba udělat více?
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: převrácené autí

Příspěvek od mevi »

pokud máš čidlo převrácení tak zamáčknout zpatky. (takovej ten bazmecht bud s černou nebo červenou gumou za koulí u spolujezdce.
Mgy
Příspěvky: 36
Registrován: ned 26. čer 2011 13:05:51
Bydliště: 281552323
Kontaktovat uživatele:

Re: převrácené autí

Příspěvek od Mgy »

Kromě vyčištění sání bych asi ještě zkouknul jestli se nedostal olej do vejfuku, mohlo by to zničit katalyzátor, teda v případě že je ještě funkční. A pak s odpojeným vejfukem protočit motor naprázdno bez svíček. Ve válcích může bejt nateklej olej a kdybys nevyndal svíčky, tak by pak neměl kam utéct a pravděpodobně by to odnesla klika.
Xantia Activa 2.0 TCT 1996
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: převrácené autí

Příspěvek od Kapitán »

Tak po výletu do škarpy již jezdí,ale zátím pořád nezpůsobilé provozu-rozbila se páčka světel a svítí jen potkávačky a nic ostatního nejde (ani zhasnout,takže musí být odpojena AKB),a rozbité okno (P roh čelního),dvě či tři promáčkliny zatím neřeším.
Jen jsem rozebral sání,vytáhl svíce,vše očistil a při tom i odvětrání motoru.Jo a vytekl cca1/2 l LHM.Jo až bude vše OK,tak ještě udělám ,ale až po výměně čepů a silenbloku ramene geometrii (už je mám přes rok doma a nedostal se na to).
To Sima-s tím bazmekem jsem nic nemusel dělat!Ihned po složení motor vrčel!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Odpovědět