Repase kardánku řízení X2

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Posilovač řízení

Příspěvek od PaM »

Na HDi se tam z vrchu vůbec ndostane ...
Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od PaM »

Dlouhé 3 měsíce nebyly křížky na skladě, čekalo se, až je vyrobí... Už je nám zase doma skladem, dnes jsem nějaké posílal poštou ... tak můžete zas objednávat.

Pro hnidopichy, kteří šíří názor, že takto opravený kardánek nic nevydrží a brzo odejde, jen dodám, že jehlové ložisko je plné vazelíny a na okraji je kryté gumovou manžetou proti vniknutí vody a nečistot, stejně jak origo kardánek z Citroenu, který běžně vydrží 10 a více let bez jakékoliv údržby. Je tedy velmi pravděpodobné, že tento nový křížek vydrží to samé ...

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jáša
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 22. pro 2011 20:00:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od Jáša »

ahoj PaMe,chci se optat je mozne jeste obednavat??? :?:
Xantia 1.6i nejsem zadny sportak ale jedu :-)
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od PaM »

PaM píše:Dlouhé 3 měsíce nebyly křížky na skladě, čekalo se, až je vyrobí... Už je nám zase doma skladem, dnes jsem nějaké posílal poštou ... tak můžete zas objednávat.


:idea: ;)
Obrázek
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od bagrr »

zdravim. Mam pred sebou rozebrane rizeni a nejsem si jisty, jak ma prijit gufero u pastorku. Zda britem k lozisku ci dovnitr... Na obrazku je kresleny dovnitr ale kdyz jsem ho doloval ven, tak bylo k lozisku... Kdyz na to pujdu selskym rozumem, tak by melo byt britem k tlaku tzn. dovnitr... Jak tedy ma byt?

edit: Kloubek jaem nakonec zjistil, ze pasuje (krizek a loziska) z 405ky peu... vnitrni u volantovky... Jestli tato informace vadi, tak ji smazu..
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od PaM »

No, nezlob se na mě .... ale gufero plní funkci pouze jedním směrem - proti tlaku ... tím plným hladkým k ložisku, otevřenou stranou s pružinkou a břitem k tlakové komoře s 3x teflonovým těsněním , proti tomu z druhé strany zase malé modré gufero ... :idea:
Obrázek
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od bagrr »

prave jsem byl zmatenej orientaci staryho gufera... Asi se v tom rizeni uz nekdo hrabal...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od PaM »

Proběhlo jednání s dodavatelem křížků a nyní můžu poskytnout výrazně lepší ceny.

Kardanové tyče řízení, za 450,- s DPH zrepasuji vaši starou tyč řízení, kterou mi dovezete, nebo pošlete poštou, celková cena 450,- je včetně materiálu ( nový křížek) a práce, nebo za 150,- pošlu samostatný křížek , jako bonus přiložím ke každému křížku na e-mail návod , jak postupovat a čeho se vyvarovat ... zkušenosti především ;)

http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/6/6585/6585784_21d0f1a7b905a1ae713980914e08da90/images/kardan_oprava.jpg?ver=0
Obrázek
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

vôla v riadení

Příspěvek od radiskp22 »

Pekne zdravím všetkých Xantiákov. Som tu nový takže sa vopred ospravedlňujem zá prípadné prehrešky :) pred cca dvoma mesiacmi som sa stal majiteľom Xantie r.v. 12/1999 2.0 HDi najazdené cca 216000 km,,,, je to moje prvé auto medzi iným,,,vždy som ho chcel,,, no ale teraz k problému,, už od kúpy mám miernu vôlu v riadení.. cca 1 cm na každej strane... z náparvy nejdu žiadne zvuky čo by nemali ani neťahá do strany pri brzdení,,, vôla tam je ak keď auto stojí a motor je vypnutý. Nieje to až také neprijemne ak to nebude nič vážne budem rád keď sa to vyrieši. fóra som preštudoval, podobný problem tam bol ale žiadne riešenia k nemu... takže vopred ďakujem za rady a pomoc :)
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
Tsunamisro
Příspěvky: 11
Registrován: pát 09. lis 2012 11:19:24

Re: vôla v riadení

Příspěvek od Tsunamisro »

Xantia X2 Break 2.0HDi 90 - Musketier tuning
Odpovědět