dojmy z STK

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Brzdy_v servise mi řekli.....

Příspěvek od xantiauto »

nie je to síce priamo k brzdám, ale postreh z včerajšej STK.

Mám 2.O HDI r. 1999 . Včera som bol na STK a emisnú kontrolu. Bol to smiech cez slzy. Začalo to emisnou. Na Diesli sa jazdí tak medzi 1800 - 3000 ot/ min. Neviem kto vytáča na 5100 ? Bol som si vedomý, že pri nízkych otáčkach sa sadze usadzujú vo výfuku, tak som pred kontrolou zohrial motor a potom pridaním na tých 5000 som " vymietol " tie sadze z výfuku. Samozrejme to zadymilo . Technik okamžite , že vraj ani nemám ísť na kontrolu, že to nemôže prejsť. Pri druhom pridaní však už ten dym bol iba mierny a pri treťom minimálny. Teda začal kontrolu. Prehliadka výfukového potrubia . V poriadku, len v blízkosti katalizátoru zvar. Konštatoval, že tam určite katalizátor nie je. Nasledovala kontrola spalín na prístroji. Všetko v norme. Aj na 4 pokus , stále v poriadku. Nadával, že to musí byť nejaký podvod, že to predtým dimilo a ten katalizátor mu nešiel nijak pod kožu. Katalizátor tam je , len starší výfuk bol zváraný. Vytočil motor 28 krát až na obmedzovač, lebo chcel dokázať, že nevyhovuje. Stále však vyhovoval. Keď som ho upozornil, že to už preháňa a môže zničiť motor, strašne sa rozčúlil. No a nasledoval " trest" za moju " odvahu" . Začal merať svetlá. Samozrejme auto sa posunulo z emisnej na test svetiel ,( asi 5 merov ) . Pohnutie, zadok dole . Zastavenie zadok hore a ešte než sa auto zrovnalo , priložil prístroj. Samozrejme svetlá krátke. Závada " C" auto neschopné prevádzky. Darmo som sa ohradzoval, že takéto meranie je hlúposť, že sa musí podvozok zrovnať. Proste pomsta za tu emisnú.
V servise Citroen kontrola svetiel, v poriadku. Znovu návšteva STK , iný technik . Ani tie svetla nekontroloval, len mávol rukou a usmial sa.

Takže by som neveril ani tým testom brzd na STK . Aj keď majú prístroje často hodnotia subjektívne , nedodržujú technológie a ani základnú logiku. Potom vychádza ako výsledok kadečo.
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Brzdy_v servise mi řekli.....

Příspěvek od DukeVanZoom »

Asi by nebylo naskodu zverejnit to jmeno technika, kde dela a taky podat oficialni stiznost majiteli toho STK na toho cloveka.
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Brzdy_v servise mi řekli.....

Příspěvek od xantiauto »

Edit milda67: předchozí příspěvek necitujeme!

Je to jedna z STK v Prešove. Ale zverejňovať mená a firmu je na dlhé lakte. Na kamerách je iba obraz . Z toho sa dá dokázať iba to, že auto bolo na STK. Takže najlepšie riešenie je, už tam viac neísť a nabudúce si vybrať inú stanicu STK. Je ich na výber už dostatok.
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy_v servise mi řekli.....

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Jj, podobné chování techniků je i na STK v Liberci, firmy KLIMEX, s.r.o. v Londýnské, technik se tam snažil u Bx, u kterého vypl motor po dvaceti minutách na stání seřizovat světla.(mezi tím si musel jít udělat kafíčko!) Na můj argument, že se to musí kontrolovat a seřizovat při běžím motoru, mi vynadal, že prý kdo má čuchat smrad z běžícího motoru. Výsledkem jeho počínání byly zničené plastové držáky světel v karoserii , celkově volné lampy a nevyhovující stav osvětlení. Stav věci a náhradu vyřešil až můj hysterák u vedoucího. Od té doby jezdím na jinou STK a pokud mi někdo řekne, že má v úmyslu jet tam, rozmluvím mu to a pošlu ho jinam.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět