Rachot pri akceleracii

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
TycoonX
Příspěvky: 13
Registrován: pon 05. pro 2011 14:34:01

Rachot pri akceleracii

Příspěvek od TycoonX »

Zdravím, Xantia X2 HDi začala rachotiť pri rozjazde a vo vyšších stupňoch pri prudšej akcelerácií. Nedávno boli menené polosi (za jazdené) a ložiská kolies..aj keď nevylučujem ich závadu. Zvuk rachotania pripomína zvuk skorého podradenia, napr keď máte na tacho 20 km/h a buchnete tam 3ku.. Ozýva sa to niekde od stredového tunela, alebo zo spodnej časti motora a nápravy..

Nemám teraz možnosť vliezť pod auto..tak ma napadá len spojkové ložisko, polosové ložisko predbežne..

Nové poznatky:: všimol som si volu na silentblokoch asi spodný, to rachotanie je len pri zaradenej rýchlosti a pohybe pri ktorom akcelerujem, spojka pustená, pri jazde vzad to nerobí, na volnobeh tiež nič. či mám alebo nemám zošliapnutú spojku...hmm
BX,XM,Xantia,C5.. setrim na C6 :)
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Rachot pri akceleracii

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Nemáš v tahu některý ze silentbloků uložení motoru??
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
TycoonX
Příspěvky: 13
Registrován: pon 05. pro 2011 14:34:01

Re: Rachot pri akceleracii

Příspěvek od TycoonX »

pravdepodobne áno..asi spodný, ale ten je v prdeli už dlho :)
BX,XM,Xantia,C5.. setrim na C6 :)
TycoonX
Příspěvky: 13
Registrován: pon 05. pro 2011 14:34:01

Re: Rachot pri akceleracii

Příspěvek od TycoonX »

Tak silentbloky to neboli, tie sú celkom schopné ešte aj keď majú trocha vôľu. Na vine bol výfuk, praskol pri stredovom tlmiči a klesol tak že sa skoro opieral o výstuhu..asi 0,5cm bol od nej, a tak pri pohybe motora to v aute to robilo nenormálny buchot. Pri 1st to bolo najintenzívnejšie, zvonku to nebolo moc počuť.

Zatial som ho pridvihol pružinou a je ticho, bude nutná výmena..celý je neaký hrdzavý.
BX,XM,Xantia,C5.. setrim na C6 :)
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Rachot pri akceleracii

Příspěvek od pepe276 »

Teď před zimou bych ho neměnil, ať si hezky rezne starý výfuk. Svař ho céóčkem a nový dej až na jaře ;)
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
TycoonX
Příspěvky: 13
Registrován: pon 05. pro 2011 14:34:01

Re: Rachot pri akceleracii

Příspěvek od TycoonX »

To by som musel mat COčko :) s elektródou mi zdrhne plech :D
Nevadí buchnem nový a natriem zvary striebrenkou..to vždy zabralo, xantiu aj tak predávam, hľadám C5 2.2HDi s AT.
BX,XM,Xantia,C5.. setrim na C6 :)
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Rachot pri akceleracii

Příspěvek od pepe276 »

Stříbřenka je naprd, ta za chvíli sleze. Na výfuky používám nějaký zinkohliníkový sprej. Nejlepší je to na nový výfuk-odmastím, nastříkám, nechám uschnout, namontuju a drží, jako židovská víra :)
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Odpovědět