hlučný motor 2.0Hdi

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: hlučný motor 2.0Hdi

Příspěvek od radiskp22 »

ako to tu tak čítam tak sa tiež pridám ku zvukom nášho HDi :) konkrétne, keď štartujem auto tak po 2 dňoch nečinnosti a vonku už je chladno, tak po naštartovaní sa asi 20 sekúnd ozýva akoby pískajúci zvuk akoby remeň šmýkal po niečom a potom to pomaly ustáva a už je ticho. žeby tiež remenica?? vyššie som čítal o kriedovom teste nejaké bližšie info ak by to malo súvis vyskúšam...
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
sgt
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. črc 2011 8:09:55

Re: hlučný motor 2.0Hdi

Příspěvek od sgt »

Kriedový test remenice - mne osobne sa neposunul, ale na fotke pekne vidno, že remenica je slušne vyosená...
http://citroeny.cz/forumxxx/viewtopic.p ... y&start=50
Grand C4 SpaceTourer 2.0 HDi EAT8 Shine
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
C3 1.4i
Uživatelský avatar
X-Tuner
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 28. črc 2011 14:56:02
Kontaktovat uživatele:

Re: hlučný motor 2.0Hdi

Příspěvek od X-Tuner »

Zdravím, já sem taky podám jeden dotaz ohledně hlučnýho motoru ale z trochu jiné stránky, motor zní spíše jako TDi než HDi, nedávno jsem nechal dělat rozvody ale byl hlučný už před nimy, po nich se trošku ztišil ale ne o moc a stále je to spíš TDi, nevíte někdo co by se s tím dalo dělat? A pak ještě jedna věc, dříve to nedělalo ale při nižších otáčkách pod 1500, cože se samozřejmě nemá ale prostě někde tam do 1500 něco klepe pak je klid, tkaové nepříjemné drnčení něčeho, zatím jsem se pod auto ještě nekoukal ale třeba by jste někdo o tomto věděl. Díky ;)
JE: Xantia Break X2 2.0HDi 80kw
BYLO: Volvo V70 I 2.5 TDi
dano
Příspěvky: 19
Registrován: úte 01. kvě 2012 22:30:39

motor hdi ťuka za studena

Příspěvek od dano »

Zdravim

Mam hdi 80kw ráno po naštartovani mi niečo ťuka asi 5 sekund v motore nie je to kovovy zvuk ale akoby jemne podfukovalo potom je cely deň je už pokoj a motor aj za studena zakoliše obrátkami.

edit milda67:sloučeno s existujicím tématem
PavelX2
Příspěvky: 39
Registrován: pát 08. črc 2011 7:28:35
Kontaktovat uživatele:

Re: hlučný motor 2.0Hdi

Příspěvek od PavelX2 »

Hydraulický zdvihátka ventilů . Až se natlakují olejem , ztichne to . Taky mi to dělá . . . poměrně dlouho po studeným startu . . . Ale mě se občas ozvou i na zahřátým motoru po delší době provozu . Výměnu už plánuju pět let a ještě sem se k tomu nedokopal . . . zatím to jezdí . . .
X2 1999 2.0HDI 80kW Exclusive .
Odpovědět