motor hned nechcípne

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

motor hned nechcípne

Příspěvek od Ilem »

Po vypnutí motoru klíčkem motor ještě cca 3 sekundy běží, než opravdu zhasne. Je to nepříjemné, jsem zvyklý parkovat na rychlosti (ruční brzdu používám minimálně) a teď musím čekat, než se dotočí motor, abych mohl opustit auto. Nevěřili byste, jak dlouhé mohou být 3 vteřiny.
Vstřikovací čerpadlo mám Lucas, jinak mě nenapadá, čím by to mohlo být. Má někdo nějakou radu? Díky za každý tip.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: motor hned nechcípne

Příspěvek od PaM »

Obrázek
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: motor hned nechcípne

Příspěvek od Ilem »

:shock: Aha :o Měl jsem za to, že aktuátory se přetěsňují, když padá nafta. Ale já jsem na balónek ještě nesáhl. :?:
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: motor hned nechcípne

Příspěvek od PaM »

No, já mám za to, že některý z aktuátorů má na starosti přísun a stop nafty ..... kdyby sis prohlídnul obrázky u toho článku, tady: http://www.xantiaclub.cz/navody/Aktuatory/aktuatory.jpg přečteš zelenou barvou šipka .. to co tě trápí .... :idea:
Obrázek
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: motor hned nechcípne

Příspěvek od Ilem »

Díky moc, z původního odkazu pod návodem se mi to zobrazilo tak, že to nešlo přečíst :(
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: motor hned nechcípne

Příspěvek od Ilem »

Dovolím si ještě jednu, možná hloupou otázku.
Nemám vytápěnou garáž, tak bych raději přetěsnění aktuátorů nechal na jaro.
Kdybych do přívodu paliva vřadil ještě jeden elektromagnetický ventil, který by "nahradil" onen netěsnící, hrozí nějaké další poškození něčeho, například vstřikovacího čerpadla?
Díky za to, že se mnou máš trpělivost.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: motor hned nechcípne

Příspěvek od Majk.Z »

Dovolil bycj si sem přidat i svoji otázku...

Mě se pro změnu stalo to, že mi nejspíš čerpadlo začalo přisávat vzduch. To mám zatím rozebreané na ponku.

Ovšem povedlo se mi sehnat jiné funkční čerpadlo za 500,- (pětset) kč. Namontoval jsem jej a auto jede úplně v pohodě, ovšem 2 s po startu se mi rozsvítí kontrolka diag. motoru a při chcípání taky trvá cca 2 s, než motor zdechne. Lexie na mě vyplivla, že trvalá porucha - stopventil a přes test akčních členů stopventil motor vůbec nechcípne. Když jsem stopventil proměřoval (dle autodat mezi piny 12 a 13 na konektoru čerpadla odpor 25 až 35 ohm), měl cca 30 ohm. Což by ukazovalo, že cívka v aktuátoru je zdravá, ale pak proč svítí ta oranžová mrcha. Jiné závady v paměti závad nejsou, ale zas mi je divné, že kdyby to byl třeba ten netěsnící o-kroužek, tak by nesvítila kontrolka diag v podstatě hned od začátku startu motoru... Kdyby se s tím už někdo setkal...
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: motor hned nechcípne

Příspěvek od Ilem »

Mě to dělá úplně totéž. Vysledoval jsem, že když jedu delší trasu, motor chcípne hned. Při následném startu se kontrolka nerozsvítí. Když jezdím kratší úseky, motor chcípe déle a při následném startu se rozsvítí kontrolka. Můj soukromý tip je ten, že tím, že netěsní aktuátor, který vypíná palivo, dostanou se do válce zbytky nespáleného paliva, které se následně při startu vyženou výfukem ven a zblbnou příslušné čidlo, které hlídá kvalitu spalin.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: motor hned nechcípne

Příspěvek od Majk.Z »

2.1TD nemá lambda sondu ani jiné čidlo, které hlídá spaliny.

Jo, tak já, když jsem tyhle problémy četl, tak se nikdy nikdo nezmiňoval, že by se rozsvítila kontrolka, proto jsem si myslel, že jsem zas se svým problémem "unikát". :D

Mě nechcípne hned pokaždé, po dlouhé či krátké trase, je to jedno. Dobrý, alespoň už vím, tak přemýšlím, jestli to urobím sám nebo to někomu na urobení dám... :)
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: motor hned nechcípne

Příspěvek od Ilem »

To, že kontrolku rozsvěcí čidlo, které hlídá kvalitu spalin mi napsal někdo zde na fóru. Co teda vlastně hlídá ono čidlo u 2,1 TD?
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Odpovědět