Nabourané dveře

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Nabourané dveře

Příspěvek od donlines »

Zdravím, tak dneska se mi ženská opřela do předních dveří - ach ty Vánoce - a zajímá mě, kolik cirka mohu čekat od pojištovny když si částku nechám vyplatit? Taky mě zajímá, jeslti je vůbec možné takto deformované dveře ještě vyklepat - rozleštit to nejspíš půjde.

Obrázek


Taky mi hnula se zrcátkem a to přestalo elektricky fungovat :)
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourané dveře

Příspěvek od PaM »

Dveře podle ceníku Citroen cca 10700,- plus práce vše přehodit, plus lak .... Pojišťovna sečte a pak ti to pokrátí stářím vozidla, ( podle soudu na to ale nemá právo) tak že reálně dostaneš na ruku max 50% . Pokud budeš dost tvrdej, můžeš dostat i těch 100% ( DAS )
Nevyplatí se to opravovat, kup si jiné dveře ve stejné barvě a máš to za hubičku .... ještě ti zbyde.
Obrázek
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourané dveře

Příspěvek od sima »

Ano známý co provozuje více aut se nedá a vyzná se v tomto,tak to došlo tak daleko,že se to mělo řešit soudně,poj.furt trvala na svém,neoblomně po ixté nedomluvě.Když došel s papíry od právníka,nějaké předkolo jen u nich v jednatelně,vzali je a že se sejdou u soudu.Pak k velkému překvapení vše stáhli,aniž by došlo na soud a vyplatili 100% škody,bez amortizace stářím vozidla.
Jinak cenu opravy nedovedu přesně posoudit,já to vždy dělal tak,že jsem si nechal od poj.navrhnout částku a srovnal s tím kolik si řekl mechanik.Vždy mě to stačilo,navíc jsem byl nemálo v plusu,ostatně člověk má starosti a nemůže za ně,to by se mělo taky zohlednit.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Nabourané dveře

Příspěvek od donlines »

Nad DASem jsem v případě nutnosti uvažoval, jenže nevím jak to funguje, kde si je sjednat a kolik to stojí...
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourané dveře

Příspěvek od Derby-Senda »

Pokud by jsi měl dostat 50% z 10.tis tak bych to neřešil dveře se dají sehnat i za pár stovek a přehodit dveře se s tochou šikovnosti dá doma
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Nabourané dveře

Příspěvek od donlines »

Za 5000 to nikdo neuvede do původního stavu, takže od pojištovny očekávám rozhodně víc. Každopádně mě napadlo zkusit si to vytáhnout sám. Sehnat si někde ty karosářský přísavky a vytáhnout to ven, s malýma promáčklinama bych se smířil, i když bych se je taky pokusil odstranit.
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourané dveře

Příspěvek od PaM »

To nevytáhneš ani náhodou, je to v hraně, tam jedině vyklepat zevnitř ... nějak se to povede, vidět to bude pořád.

počítej se mnou:

koupíš jiné dveře ve stejné barvě za 1000,-
sám si to přehodíš, práce tak na hodinu, max 2.

od pojišťovny dostaneš 5000,-

4000,- si dáš do prasátka :idea:
Obrázek
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Nabourané dveře

Příspěvek od donlines »

Minulý rok jsem za malou prasklinu v zadní nárazníku od ženský co mi do něj bouchla dostal 4000, tak uvidíme :). Každopádně si asi objednám věci za 3000 na PDR technologii a zkusím si to sám.
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Nabourané dveře

Příspěvek od donlines »

Tak tu byl po dlouhé době likvidátor a pěkně mě nasejřil :-). Volal jsem do pojištovny, že jsem byl nespokojen s výsledkem kontroly a jsem přeobjednán jinam.

Zrcátko, které po nehodě je v rohu poškrábané a nefunkční (elektricky), tak dal na opravu rozleštěním, s tím, že si budu muset přijít na to, proč nefunguje a on si to potom přijede ještě nafotit. Dveře dal taktéž na opravu s tím, že to prý není v hraně a půjde to vpohodě vrátit a přelakovat, tak budiž... Stejně tak mi tam napsal lištu na výměnu, až potom co jsem ho upozornil na to, že je odřená - celou dobu si stál pak za názorem, že se jen přendá.

Z každého jeho kroku bylo vidět, jak se za každou cenu snaží ušetřit.
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Odpovědět