Použití čistícího přípravku TEC 2000

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Použití čistícího přípravku TEC 2000

Příspěvek od donlines »

Uvažuji o tom, že bych Xantii dopřál čístící přípravek TEC 2000, více zde. V návodu píšou: "Rozpojit palivový systém, hadičku od nádrže a přepadovou hadičku zasunout do nádoby s DIC (vytvořit vlastní okruh) a motor nechat běžet na samotný produkt". Xantii mám poprvé a teprve krátce, tak jestli někdo poradí kde to najít (nejlépe foto), abych nestrávil půl dne hledáním. Popř. znáte lepší způsob? Přemýšlel jsem, že bych to nalil při výměně palivovýho filtru přímo do něj, ale jakmile bych otočil klíčkem, tak by se to stejně zředilo naftou :roll:
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od Kapitán »

Nwn jak je to u HDi ale na staré 1,9 jsem použil (skrze vyloučení jiných závad)petku s naftou jako kapačku s vyřazením filtru z činnosti.Vracečku bys asi musel taky dát do té plechovky.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Nezapomeň že máš HDI, to pro tebe znamená že spíše by byla lepší varianta s tou nádrží a minimem paliva. HDI má totiž dvě čerpadla, jedno saje z nádrže a vyrábí předtlak a teprve druhé finální tlak pro vstřikovací lištu. Osobně bych vyčerpal nádrž, vyměnil palivový filtr a následně nalil množství paliva s aditivem pro čištění a dle návodu po dvaceti minutách vrátil zbytek paliva do nádrže. podle mne je to lepší než rozpojování hadiček a vymýšlení extra palivováých obvodů.
Samozřejmě, u starých klasik naftových čerpadel, bych byl též pro systém PETlahve, či něčeho podobného.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od donlines »

Máš pravdu :).. Má XA nějaký vypouštěcí šroub na nádrži nebo to musím odsát? Vidím to spíš tak, že jakmile mi začne svítit rezerva, tak si vynuluju počítadlo a jakmile budu mít najeto nějakých 80-100km, tak tam to aditivum naleju.
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Kdepak, v dnešní době plastových nádrží na osobákách se už na výpušťáky nehraje, na dílně máme postavený na toto takovou srandu, říkáme jí vysavač. Je to třílitovka s dvěmi hadicemi a jedna vede do vývěvy, druhou luxujeme dno nádrže. Je to vlastně okopírovaná vysávačka na brzdovou kapalinu. Většinou s tím čistíme nádrže lidem, kteří mají,,zdroj nafty,, a bohužel vždy řádně špinavou nádrž, jak písek nebo bahýnko, tak i šlem.
Až na to půjdeš, měl bys si pod zadním sedákem otevřít víčko a podívat se pod sací koš, pod sacím košem je ve dně nádrže mírná prohlubeň, pokud si tam posvítíš silnou baterkou, uvidíš i skrze naftu, jestli tam je nějaký bordýlek. Pokud nebude a bude i čisté sítko na sacím koši, poskládal bych to a spustil akci.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od donlines »

Dobře, zítra se na to podívám ;-)
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od donlines »

Tak mi to nedalo a podíval jsem se na to ještě dnes. Pod sedačkou mám jen čerpadlo. Jak se dostanu k tomu sacímu koši?

Obrázek
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od Kapitán »

Ten ozubený prstenec (viz šipka) je vlastně matice,která drží čerpadlo,čidlo měřáku..Alespoň na ibize jsem to tak měl a nejen na ní i na 405 a BéXu.
nádrž +.JPG
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od donlines »

Půjde to vůbec povolit rukou? Rád bych ještě věděl co mě po otevření čeká a jak potom dál postupovat abych se dostal k sacímu koši a k té prohlubni ;-).
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od donlines »

Tak jsem to našel http://mdy.sweb.cz/Pumpa/Default.html , ale že bych tam měl pak něco vidět, se mi nezdá :-D
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Odpovědět