Použití čistícího přípravku TEC 2000

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
tomc
Příspěvky: 2
Registrován: pon 27. čer 2011 7:05:24

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od tomc »

tohle nedopadne dobře :!: pokud máš problém najít čerpadlo a vytáhnout ho tak se do takových akcí nehrn :( HDI není zetor ani V3S :!: pokud motor poškubavá nebo se chová divně tak to nech zhlídnout nekomu kdo ví co a jak ;)
PavelX2
Příspěvky: 39
Registrován: pát 08. črc 2011 7:28:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od PavelX2 »

Proč to dělat složitě , když to jde jednoduše . . . Nic nerozdělávej , nalij ten přípravek do nádrže a naftu vyjeď . Krom toho ti to vyčistí i podávací čerpadlo v nádrži . Nebo použij STP , to se dává do plné ndrže a funguje to dobře - vlastní zkušenost . . .
X2 1999 2.0HDI 80kW Exclusive .
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od sima »

Myslíš Kapitáne,že to rozpustí a veme s sebou i nečistoty ze sítka a dna nádrže a rozmělní je tak,že se smíchají s naftou a projdou jemnými vstřiky?Je to možné,já jen jestli jsi si to před nalitím STP ověřil náhlednutím do nádrže a pak po akci znovu kontrolou nádrže a sítka čerpadla.I když jasně souhlas,taky bych to tam nalil a počkal co to udělá,proč to hned kuchat.Jinak s STP jsou dobré zkušenosti co jsem slyšel obecně jako čističem jak u naft.tak u benz. pohonů.Osobně jsem zatím nepoužil,možná se k tomu konečně dostanu a vyzkouším.
Jak píše tomc,aby jsi nebyl překvapen jak kur.... těžce jde například někdy povolit ta plastová matice a když opravdu fest,nejlépe je mít k dispozici 4 ruce dvě kladiva a přes tupé majzly,pilníky,šrubováky či dřeva apod mlátit oba najednou do matice.Někdy to povolí hned,někdy je to fakt o načnutí těch zoubků na matici.To samé při montáži to těsnění si musí fakt sednout dobře jinak musíš znova.Jinak na tom nic není.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od donlines »

OK, tak já to tam naleju rovnou. Pak dám vědět jestli jsem pocítil nějaké zlepšení ;-).
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

On na ty plastové matice existuje přípravek, bez něj to jde opravdu špatně a lámou se kraje. Pokud je olámeš, budeš to matici shánět velice pracně. Metoda povolování údery přes tupý předmět je špatná, potřebuješ na povolení zabrat stejnou silou z aspoň 4stran, třeba dva plocháče ohnuté do širokého U a svařené s pákou, pak to šroubení jde samo ale při zpětné montáži je nutné dát pozor na správné natočení matice na závit, jinak to ohvízáš a nepůjde dotáhnout, stále ti bude vonět palivo v autě a okolo něj. :mrgreen:
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od Kapitán »

sima píše:Myslíš Kapitáne,že to rozpustí a veme s sebou i nečistoty ze sítka a dna nádrže a rozmělní je tak,že se smíchají s naftou a projdou jemnými vstřiky.

Krapet jsi se spletl v nicku.Nu což stává se .Já bych to ale asi taky řešil přípravkem do nádrže a nebádal jak ji otevřít ,když bych ani nevěděl kde a jak!?
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
tomc
Příspěvky: 2
Registrován: pon 27. čer 2011 7:05:24

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od tomc »

tak ještě jednou motor cuká??nebo jde nepravidelně??pokud ne tak se na čištění vy...r :!: mužeš tím udělat víc škody jak užitku :!: vstřikovače mají tak malé direčky,že okem je nevidíš :shock: stačí je neodborně montovat a jsou v háji :? tak laboruj a pokoušej!!!!
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití čistícího přípravku

Příspěvek od sima »

Já nikomu neradím,natož laikům a ani zkušenějším rozebírat vstřiky!Jinak čerte těžko si bude každý dělat doma přípravek na kdejakou opravu či rozborku,která ho navíc čeká max.jednou za životnost auta.Proto jsem napsal to co jsem napsal a za tím si stojím-jde to i s následným znovupoužitím matice,ale někdy holt dost blbě.Navíc plastová matice mám za to,že jde normálně koupit,jestli se nepletu Bobo na srazu říkal,že je normalno v nabídce za dá se říct pakatel.Takže je i varianta matici zakoupit a poté jít do demontáže.To je vše ať to furt ještě houpe ;)
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Odpovědět