koupě xantia

Do čeho půjdete příště ....
radys92
Příspěvky: 5
Registrován: úte 05. čer 2012 16:28:01
Bydliště: 466820145
Kontaktovat uživatele:

koupě xantia

Příspěvek od radys92 »

zdravím sháním xantii II a chtěl bych se optat zdali je lepší sehnat motr 1,9TD nebo 2,0 Hdi... mám vybrané jak TD tak HDi ale obě jsou odemne přes půl republiky...
chtěl bych se zeptat jaká je asi cena za dobrý kousek s minimalnima investicema...
mám vyhlédnuté Hdi 80 kw za 38tis kč udajne se 116 tis km ovšem bez servisky,ale zase po rozvodech hydraulice ve predu...ale moc se mi nechce veřit počtu km...ale težko soudit když jsem ji nevidel...
http://www.sauto.cz/osobni/detail/citro ... oFrom=list
Ješte bych se chtěl optat kolik KM je cca vydrž naftoveho čerpadla... po kolika se dělají cca repsy... je mi jasné že záleží na kvalitě nafty atd... Mám naftové ZX 1,9D 47 kw a to snese uplně vše...Ale chci změnu... :D
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě xantia

Příspěvek od milda67 »

na těch 116t km rychle zapomen,přičti tak nejmín sto...osobně jak čtu inzerát dovezeno od starých lidí,tak se mi ježí chlupy,za hranicemi žijí už jen velmi šetrní důchodci :D
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
ajm
Příspěvky: 57
Registrován: ned 26. čer 2011 15:06:14
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě xantia

Příspěvek od ajm »

No,
dost peněz za naprosto sociální model... :shock:
A ty km jsou dost nesmyslný. Myslím, že pokud budeš hledat, najdeš lepší kus s dobrou výbavou za stejné, nebo lepší peníze. Nemá cenu řešit servisku, či podobné kraviny, rozhoduje stav, který na místě vidíš...
Bohužel jsou i poslední Xanty stará auta, takže na nějaké kloudné km už asi můžeme zapomenout. :cry:
Xa 18i Break, Xa II 18i16V Millésime
C8 2.2i 16v VSX
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě xantia

Příspěvek od milda67 »

prázdnejch servisek má každej "pořádnej autobazarník" plnou bednu i s razítkama,vyrobí ti co chceš,takže to fakt neřeš
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě xantia

Příspěvek od sima »

Hm tak už vím,proč je evropa na huntě a stárne,to ne u nás ale za hranicema mají problém,narazíš tam jen a jen na staré lidi :D
A jak to prodejce všechno krásně ví a poznal:Auto má dělané rozvody,žhavicí svíčky,přední hydrauliku,nově vyměněný motorový olej,nové stabilizační tyče a PŮL ROKU staré brzdy :) ...navíc rozvody nemá taky cenu vůbec řešit,stejně je musíš udělat,jinak je to o průser.Tak třeba je to vše jinak a tady ta pohádka není tak úplně pohádkou,každopádně na tyhle všechny informace se musíš zvysoka vyprdnout,stejně do toho auta zavalíš další prachy.
Jediná rada zní,snaž se najít někoho kdo fakt xantiím rozumí a dělá je a je ochoten s tebou zajet někde blíže,nejlépe vytipovat více xantií.Nějaká odměna pro něj ti může ušetřit dost nepříjemností.Nevím jak je to s diagem,jestli se dají taky u xantií načíst nějaké údaje o km,vlastně mě to nikdy nenapadlo až teď.Ale tak nějak si myslím,že snad ani nedá,jo u C5 už jde vypátrat ledaco,záleží jak moc si s přetočením dali práci.To budou ale vědět "místní"diagnostici.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
radys92
Příspěvky: 5
Registrován: úte 05. čer 2012 16:28:01
Bydliště: 466820145
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě xantia

Příspěvek od radys92 »

No prvni problem je ten že nemam v okoli nikoho kdo xantu mel nebo je delá :D znam lidi co delaj Zxka,Xsary atd do hydrauliky se neserou...Ale xsaru nechci ani nahodou...sice mame jednu v rodine 2,0 Hdi 66kw a spokojenost 260 000 km bez sahnuti na motor,ale nelibi se desing... takže shanim xantu ...
už shanim cca 3 mesice a nemužu narazit furt na tu pravou... Jinak spouste veci po letech školy a servisu taktež rozumim takže na brzdach rozvodech atd se nachytat nenecham... Spíš by mě zajimalo jakou motorizaci zvolit... a za jaky prachy je co dobra koupe... zas jako davat treba 50 za stary TD se mi nechce... ikdyž ve spouste veci je to zlatej motor...
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: koupě xantia

Příspěvek od xantiabob »

to uz bych radeji sel do tohohle http://www.autoscout24.cz/Details.aspx?id=193087090
ale vazne... nez lenivou 1,9 nebo haklivou 2,0Hdi, bych bral drzaka 2,1. A to nerikam jen kvuli tomu ze s tim jezdim :)
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
Mgy
Příspěvky: 36
Registrován: ned 26. čer 2011 13:05:51
Bydliště: 281552323
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě xantia

Příspěvek od Mgy »

:shock: :shock: :shock: chudák Xantia :cry: Jinak pokud bych chtěl naftu, tak bych se 2.1 TD taky nebránil, je to spolehlivej držák kterej aspoň trochu jede :) a navíc X1 2.1TD a 2.0TCT jsou nejhezčí Xa :)
Xantia Activa 2.0 TCT 1996
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě xantia

Příspěvek od vikicv »

sima píše:Hm tak už vím,proč je evropa na huntě a stárne,to ne u nás ale za hranicema mají problém,narazíš tam jen a jen na staré lidi :D
A jak to prodejce všechno krásně ví a poznal:Auto má dělané rozvody,žhavicí svíčky,přední hydrauliku,nově vyměněný motorový olej,nové stabilizační tyče a PŮL ROKU staré brzdy :) ...navíc rozvody nemá taky cenu vůbec řešit,stejně je musíš udělat,jinak je to o průser.Tak třeba je to vše jinak a tady ta pohádka není tak úplně pohádkou,každopádně na tyhle všechny informace se musíš zvysoka vyprdnout,stejně do toho auta zavalíš další prachy.
Jediná rada zní,snaž se najít někoho kdo fakt xantiím rozumí a dělá je a je ochoten s tebou zajet někde blíže,nejlépe vytipovat více xantií.Nějaká odměna pro něj ti může ušetřit dost nepříjemností.Nevím jak je to s diagem,jestli se dají taky u xantií načíst nějaké údaje o km,vlastně mě to nikdy nenapadlo až teď.Ale tak nějak si myslím,že snad ani nedá,jo u C5 už jde vypátrat ledaco,záleží jak moc si s přetočením dali práci.To budou ale vědět "místní"diagnostici.


KM u xantie jsou uložené jen v budíkách v palubní desce. Přes diag nejdou vyčíst, za to se lehce modifikují, stačí vytáhnout malého švába - paměť ve které jsou uloženy a nalejt tam něco jiného. Nejsou ani nijam dramaticky kódovaná, každý student střední elektrotechniké školy to zvládne za 200,- na párky do kantýny.
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
radys92
Příspěvky: 5
Registrován: úte 05. čer 2012 16:28:01
Bydliště: 466820145
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě xantia

Příspěvek od radys92 »

tak a už ji mam doma :) 1,9TD zatim spokojenost vse funguje :) zatim prvnich 400km za 2 dny :D
http://www.citroen-club.cz/vozidlo/citroen-xantia-2139
Odpovědět