Teplomer oleje

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Uživatelský avatar
Jáša
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 22. pro 2011 20:00:25
Kontaktovat uživatele:

Teplomer oleje

Příspěvek od Jáša »

Potrebuji poradit,jestli nekdo zvas nedelal dodatecny teplomer oleje,jak ho zapojit.
Xantia 1.6i nejsem zadny sportak ale jedu :-)
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplomer oleje

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Já mám dvoupinové čidlo z předku olejové vany, za klimakompresorem, ale ani tucha, jak je to zapojené :cry: na Bxjsem čidlo měl ze zadní strany, cca 3 nebo 5 centimetrů nade dnem a bylo zapojené na stejném principu jako čidlo teploty vody, tedy komparační porovnání napětí. S jedním vodičem k čidlu.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
švéd
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 26. led 2012 10:19:46

Budík teploty oleje-jak zapojit?

Příspěvek od švéd »

zdar,byl jsem nucen vyměnit komplet budíky,ale zjistil jsem,že ty co jsem pořídil jako náhradu,mají místo té záslepky (kterou jsem měl na starém)vlevo budík teploty oleje a tak mě napadlo to zkusit zprovoznit.Neví někdo,jak to dát dohromady a co všechno je k tomu potřeba,popř. nějaký schéma?
A ještě zda se někdo nezabýval dodatečnou instalací toho světla pod uložnou schránkou na straně spolujezdce?Díky

Edit milda67: úprava názvu téma
mrazek
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. čer 2011 17:12:56

Re: elektrika

Příspěvek od mrazek »

Čus bus chtěl bych vyřešit stejnou vychytávku (teploměr oleje),už jsem si udělal příslušnou dírku do přístrojovky a osadil budíkem takže z pohledu řidiče je to vše OK. Zbývá jen oživení ,zjistil jsem že místo na montáž čidla nebo snímače je nad výpustným šroubem olejové vany.
Takže stačí POUZE dodat příslušné čidlo a zjistit jak se to dá propojit ,patice na přístrojovce jsou plně osazeny takže teoreticky by měly nějaké ty dráty vézt až do motor. prostoru ale tím jsem zatím skončil, chtělo by to nějaké schémátko. Na svém bývalém BXsu jsem si to taky dodělával,měl jsem 1,9D a nebyl to žáden problém .
to je moje
to je moje
Xantia X2 kombi 1,9TD 66kw 1998 (ABS,klima,dešť.senzor,tažné)
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrika

Příspěvek od MiraCB »

Jestli je to ještě aktuální, tak dráty jdou z čidla do modrého konektoru přístrojovky na piny 7 a 18.

MíraCB

PS. pro Švéda - jestli jde o světlo nad nohama spolujezdce - ano, dodělával jsem si to.
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
mrazek
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. čer 2011 17:12:56

Re: elektrika

Příspěvek od mrazek »

Čus bus,ještě jsem to stále nedořešil ale děkuji za radu ,budu muset ještě zjistit jaké čidlo na to je a kam ho namontovat,teda pokud ho už tam třeba nemám :lol: ale díky moc.
Xantia X2 kombi 1,9TD 66kw 1998 (ABS,klima,dešť.senzor,tažné)
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrika

Příspěvek od MiraCB »

Čidlo by mělo být zepředu olejové vany, vlevo dole od olejového filtru, horizontálně na úrovni kompresoru klimy.
MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
švéd
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 26. led 2012 10:19:46

Re: elektrika

Příspěvek od švéd »

díky už to mám nějaký čas hotový (el. vyhřívaný zrcátka,2x podsvícení nohou vepředu,zadní el. stahování,nový repro a druhý světlo v kufru a nějaký další kraviny.Teď přemýšlím o ostřikovačích světel+ vyhřevu sedadel,ale nechce se mi moc dělat díru do dobrýho nárazníku.Pouštěl se někdo do toho?Materiál mám.
Uživatelský avatar
pex
Příspěvky: 45
Registrován: ned 27. lis 2011 4:50:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík teploty oleje-jak zapojit?

Příspěvek od pex »

Nevíte někdo kde má čidlo na teplotu oleje HDIčko?
Rád bych dodělal budík,mám ho demontovat z HDI na díly ale na vaně není a nevím kde hledat.

Dík Pex
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík teploty oleje-jak zapojit?

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Bohužel, čidlo musíš umístit do olejové lázně ve vaně, pokud jej umístíš jinde bude hodnota ukazovaná budíkem zkreslená. Máš možnost buďto od někoho nebo někde koupit jinou vanu a to s šroubením na čidlo teploty,anebo varianta dvě, nechat si vyrobit šroubení a do stávající vany jej implantovat buďto lepením nebo vařením.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět