Seřízení světlometů

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
monty
Příspěvky: 3
Registrován: pát 10. led 2014 22:32:15
Kontaktovat uživatele:

Seřízení světlometů

Příspěvek od monty »

Zdravím přátelé,
na mé X1 mám problém se svícením a nevím si už rady.Ať se snažím jak chci,tak to buď svítí moc dolu a nebo nahoru.Ale buď jak buď toho moc nevidím :? Prošel jsem už snad vše,jak archiv,tak poradnu novou a jediné co jsem našel je nefunkční odkaz.Světla nebyla zrovna levná a tak se mi nechce dávat peníze ještě servisu,ale možná nic jiného mi nezbude.Rozhodně nechci rozbít sebe a ani Xantí 8-) Děkuji za každou pomoc :D :D
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: Seřízení světlometů

Příspěvek od Zoro1 »

Nemám zkušenost se samo seřizováním, ale vždyť v servisu za to chtějí kolem 200. Když jsem tam byl posledně tak právě seřízení světel bylo 100% do 200kč a je to přesně žádné baj voko.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení světlometů

Příspěvek od wenca084 »

Známá věc, pokud jsi měnil světla , a nekoupil jsi originály , tak to bude svítit furt naprd. Se seřízením světel jsem osobně nigdy problém neměl, 6 dlouhej imbus , postavit auto proti zdi , udělat čáru a jde to jak po másle. Pokud si stím nevíš rady , tak třeba u nás dělal v STK každou první sobotu v měsíci preventivní prohlídku zdarma , a i ty světla zdarma seříděj.Tak někam tam zaject , abys to měl co nejlevnější.Co tam máš za žárovky?
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
monty
Příspěvky: 3
Registrován: pát 10. led 2014 22:32:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení světlometů

Příspěvek od monty »

Ahoj,
světla jsem sice originální nekupoval,ale úplný šunty to taky nejsou.Teda aspoň si to myslím.
Žárovky tam mám OSRAMky +50% svítivosti.
Světlo dobrý,ale šlo mi o nejaké ty sklony a jiné věci kolem.
Už jsem byl na seřízení v servisu,vyšlo to docela cenově dobře.
Jenom mám prostě pořád pocit že to svítí moc blízko před auto a to se mi nelíbí.
A zase do toho nechci moc hrabat ať to nerozhodím.
Jinak světla co tam byli doteď,jedním slovem (paráda).Vydržely dva roky a celé se uvnitř pos....
Všechno ulámaný a zrcadla tam běhali jak Bolt.Prostě kvalitní polské DEPO.
Teď snad dobrý,ty nový vypadají na zdařilé kopie VALEA.Jenom je doladit.
Faly
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 18. srp 2011 12:53:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení světlometů

Příspěvek od Faly »

Při seřizování světel bych dal bacha na správnou vejšku auta. U mojí Xantie chvíli po chcípnutí malinko klesne zadek. Světla v tu chvíli svítěj dost nahoru a při seřizování by je mechanik logicky sklopil. Světla by podle mě teda bylo ideální seřizovat s nastartovaným autem, až když se spolehlivě vejškově srovná tak, jak je nastavený. Prověř si, jestli ti po chcípnutí taky lehce nespadne zadek a jestli pak nemáš v týhle poloze seřízený světla. Auto by pak po nastartování a zvednutí zadku samozřejmě svítilo zbytečně moc dolů. Nebo ti to v servisu seřizovali s nastartovaným motorem a srovnanou vejškou auta?
X2 1,8 16V sedan 1999
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení světlometů

Příspěvek od wenca084 »

Ano , to je pravda , na to jsem úplně zapoměl to napsat , auto musí bý nastartované během seřizování.
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
monty
Příspěvky: 3
Registrován: pát 10. led 2014 22:32:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení světlometů

Příspěvek od monty »

Pochybuji že auto bylo nastartované.Já u toho přímo nebyl,z dílny mne slušně vypoklonkoval.Ale auto určitě klesne,je to babička a tak už neudrží m.... :lol: Ještě to tedy nechám zkontrolovat a budu u toho.
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení světlometů

Příspěvek od bagrr »

Ohledně značky a možnosti nastavení světel. Moje zkušenost zní: Original valeo jde nastavit perfektně v dost velkém rozmezí. Jakýkoli jiný světlo co mi rpošlo rukama, a že jich bylo, nešlo nastavit v takovém rozmezí jak valeo... Ono vnější černý obal je skoro stejný, ale parabola je vevnitř drobet jinak tvarovaná a i úchyty jsou jiný a koliduje to s obalem, takže když to nejni valeo, nebrat to... Jinak valeo svítí perfektně a i seřídit jde nádherně... Druhovýroba svítí dobře tak půl roku a pak začne šisovat parabola...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení světlometů

Příspěvek od PaM »

monty píše:Pochybuji že auto bylo nastartované.Já u toho přímo nebyl,z dílny mne slušně vypoklonkoval.Ale auto určitě klesne,je to babička a tak už neudrží m.... :lol: Ještě to tedy nechám zkontrolovat a budu u toho.


Si vem 6ku inbus a seřiď si to sám potmě na rovné silnici například... :idea:
Obrázek
Odpovědět