zavieranie okna a zamknutie auta

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
marian.hutira
Příspěvky: 38
Registrován: pon 27. čer 2011 9:33:29

zavieranie okna a zamknutie auta

Příspěvek od marian.hutira »

Zdravím.

Stala sa mi taká vec. Zabudol som vytiahnuť okno spolujazdca a zamkol som auto. Bolo tak prístupné celú noc. Našťastie si to žiadny nenechavec nevšimol a na druhý deň som to zistil a zavrel.

Dá sa na aute nastaviť zamykanie tak, že pokiaľ mám otvorené niektoré okno tak sa nezamkne auto? Proste to cvakne a zase vycvakne? Aby ma to upozornilo na fakt že auto nie je úplne zavreté? Auto má všetky okná elektrické. Je nejaký signál/mechanizmus, ktorý ukazuje že nejaké okno je otvorené? Dalo by sa to použiť prípadne aspoň na akustickú signalizáciu? Trebárs v kombinácii s nejakým signálom, že je auto zablokované, vypnuté?


MarianH
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: zavieranie okna a zamknutie auta

Příspěvek od xantiabob »

No a co treba varianta, kdy se ti okna samy zavrou kdyz zamknes. Maji to tak uz ctverkove golfy pokud vim. Ale jak to maji udelany netusim.
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
marian.hutira
Příspěvky: 38
Registrován: pon 27. čer 2011 9:33:29

Re: zavieranie okna a zamknutie auta

Příspěvek od marian.hutira »

Určite, aj to by bolo jedno z možných riešení. Automatický dojazd má však iba okno šoféra.

MarianH
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: zavieranie okna a zamknutie auta

Příspěvek od PaM »

Dojezd všech 4 oken při zamčení má na X1 udělanej uživatel Renda28, tak ho kontaktuj, je to autoelektrokutil :D
memberlist.php?mode=viewprofile&u=192
Obrázek
hadas
Příspěvky: 14
Registrován: pon 11. črc 2011 21:31:26

Re: zavieranie okna a zamknutie auta

Příspěvek od hadas »

Jo, tohle jsem měl na svojí bejvalé 406 coupé z 1997. Bylo to fajn, že jsem nemusel po zastavení řešit, že musím vytáhnout okna.. Nebo na 605 bylo, že šla okénka ovládat, když se otevřeli přední dveře... Tohle mi u X2 taky chybí...
Ideální by bylo mít ovládání na okénka přímo v dálce, jako to mají nová auta :-)
Xantia X2 - 2.0i 16v
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: zavieranie okna a zamknutie auta

Příspěvek od MiraCB »

U X I, je zavření oken po zamknutí celkem v pohodě, je to pouze o tahání drátů. U X II je to horší, protože u okna řidiče je řízení dojezdu okna součástí motoru. Nepřišel jsem na to, jak to připojit. Nakonec jsem musel vyměnit celou stahovačku z X I.
Dojezd oken je pro 2 a nebo 4 okna.
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
Odpovědět