Palubní počítač do Xantie

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač do Xantie

Příspěvek od zombeek »

Čaute, také přispěji svou troškou do mlýna :)

Pořídil jsem si nejprve Veramon, ale než jsem nainstaloval, dostal jsem se k výtvoru Ondřeje Lutery (dělal to jako diplomku). Protože to umožňuje update firmwaru přes USB a poskytl mi i zdrojový kód, pustil jsem se do modifikací :) Tak dlouho jsem přidával funkce, až mi přestal stačit displej ... tak jsem z Číny pořídil větší :-D

http://imageshack.us/photo/my-images/208/3rwc.jpg/

Hodnoty na displeji:
řádek 1: okamžitá spotřeba (při rychlosti do 10kmh v l/h, jinak v l/100km), akt. vzdálenost, akt. vyjeto, akt. průměrná rychlost, akt. půměrná spotřeba
řádek 2: okamžitá rychlost, akt. dojezd, okamžitý dojezd palivo podle stavu nádrže/zbývající palivo podle vyjetého, palubní napětí, teplota vzduchu pod předním nárazníkem

Trasy mám celkem 4 - aktuální (od nastartování), trasa, nádrž, celkem.

Ještě zabalit displej do pěkné krabičky a zredukovat ovládání PP ze čtyř na jedno tlačítko - dám levý ovladač Valeo 251260 nebo asi spíš repliku 2325PZS3 a zneužiju přítomný ovladač klaksonu.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač do Xantie

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

A nevíš dal by se budit vstup z piezosnímače na vstřiku?? Mám D8B a v šupleti vstřikovač s piezosnímačem z DHX, pokud by to šlo, šel bych do toho taky.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač do Xantie

Příspěvek od zombeek »

Teoreticky dal čímkoliv, co mění hodnotu napětí při otevřeném vstřiku (a nebo doplnit diferenční průtokoměr s impulzním výstupem). Záleží ale od konkrétního modelu PP a jeho vstupu (s jakými hodnotami a průběhem počítá). Ten můj PP však neseženeš, udělal jich jen pár pro zájemce, ale uveřejnil schéma, takže by sis to mohl nechat někde poskládat. Kdyžtak SZ.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač do Xantie

Příspěvek od peterkoo »

evlo píše:Možná jsem v tomhle trošku mimo, ale není jednodušší vzít zařízení s bluetooth a androdiem a do obd2 portu strčit bluetooth diagnostiku?


Zaujímala by ma odpoveď na túto otázku, pretože to víde oveľa lacnejšie ako Lexia... Skúšal už niekto na X2 HDi, resp. má OBD2?
Všade sa píše že EU diesle až od 2004, benzín od 1996
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Palubní počítač do Xantie

Příspěvek od DukeVanZoom »

Mám to objednáné, čekám až to dorazí, pak dám vědět. Podle informací by to na Xantii fungovat mělo, protože HDI na xantii byl Bosch a ten to již podporoval, C5 HDI se Siemensem do roku 2004 pry nefungovala...

Uvidime.
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač do Xantie

Příspěvek od peterkoo »

Tak to som ťa predbehol lebo to už mám vo vačku :D
Ale ešte som neskúšal...
EDIT: Funguje to, skúšal som zatiaľ vyhľadávanie chýb a mazanie, rýchlosť, otáčky, aktuálnu a priemernú spotrebu.
Kúpil som to osobne cez bazoš za 5€-ten čierny, ale mám obj. z ebayu ten mini, aby sa dal zatvoriť kastlík, tento darujem bráchovi do 406 HDi
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Uživatelský avatar
Marco
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 12. zář 2013 10:39:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač do Xantie

Příspěvek od Marco »

Zdravím, mám palubák z Peugeotu 406, ale má 2 konektory pod sebou po 15-tich pinoch. Vedeli by ste mi prosím poradiť, ako ho zapojiť do Xantie HDi? Je to obdobné ako u Citroenu XM? Poprípade ktoré piny treba zapojiť? Prikladám foto konektoru. Ďakujem za vaše odpovede.
http://img820.imageshack.us/img820/2869/aquq.jpg
Xantia HDi Activa 2000 - "Heidi"
VilemSinek
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24. zář 2021 11:26:45

Re: Palubní počítač do Xantie

Příspěvek od VilemSinek »

Zdravím, zajímalo by mě jak je to s těmi zesilovači, našel jsem nedávno docela dobrou nabídku tady: https://www.2din.cz/zesilovace/" onclick="window.open(this.href);return false; ale nejsem si jistý, jestli se vyplatí to pořídit. Co myslíte? Je to možná trochu off topic, ale rád bych věděl, jestli by mi někdo neporadil co se vyplatí nejvíc.
Odpovědět