ventilátor-kabinový

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
digital.guta
Příspěvky: 11
Registrován: pon 26. srp 2013 11:24:25

Re: ventilátor-kabinový

Příspěvek od digital.guta »

Zdravim panove,

Jako novy uzivatel i majitel xantky s nefungujicim vetrakem, bych vas rad poprosil o radu.
Prosel jsem si snad vse o teto zavade a nekolika dalsich, ale k memu problemu.

Nefunguje ventilator.
Pri koupi jsem dostal druhy abych to vymenil. Po odpojeni ventilatoru od patice jsem si promeril kabely.
Kostra je dobra, ale plus tam neni. Chci se zeptat, protoze s elektrikou uz si nekdo hral... a dle meho velice spatne. Chtel jsem udelat Rele u spinacky jak to bylo v navodu, ale nekdo uz spinacku menil a udelal tam jeste par veci tak se nechci odvazit do toho jeste vic dlubat.

Kdyz jsem si natahnul zkousejicich +12V k ventilatoru a zapojil to, tak se ventilator roztocil na nizke otacky, ale nesel regulovat. Kdyz jsem odpojil ovladaci dratek (tusim ze mel barvu fialovou)a pripojil ho na zem, tak se vetrak rozjel na plno. koukal jsem kam ten dratek vede... a vede nekde uplne nahoru do stribrne krabicky ke ktere jsem se uz dal nemohl dostat... je uplne nahore v palubovce. Nad topenim

Ma otazka je takova:
KDE JE PROBLEM :-D

Je +12V natahnuty primo od spinaci skrinky? nebo se nekde prepojuje a vede jeste pres neco...
Muzu si natahnout +12V od baterky a pres rele jej privest k ventilatoru ?
Jak poznam jestli jede klimatizace ? Ma to nejakou ridici jednotku ? Mam takove klasicke soupatko kde jsou napsane stupne a u volanto spinac na klimatizaci. Topeni topi.


Auto je pro mne nove a klimatizace neni naplnena... takze nemuzu ani rict jestli vubec funguje.
Mam X1 1994 2.0 8V s klimatizaci
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: ventilátor-kabinový

Příspěvek od DukeVanZoom »

Doporucuju stahnout schema pri tehle pokusech. Po studovani schematu ti to ulehci praci.
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
roberto01
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2013 21:17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor-kabinový

Příspěvek od roberto01 »

Zdravím

Mám problém s ventilátorem topení a to ten, že se mi vůbec neroztočí na žádné otáčky ani na MAX, tak jsem pročítal forum a myslel jsem si, že je to těma tranzistorama, tak jsem je vyměnil, zapojil ventilátor a zase nic, po dalším pročítání jsem doufal v to že to bude tou tepelnou pojistkou, hledám hledám a nemám :D , mám tam tu klimatizační jednotku(ten počítaček či co to je), po dalším čtení se dozvídám o úpravě té spínací skříňky, ale do toho jsem se ještě nepouštěl, myslíte si že kdybych jí upravil že by to už mohlo jít?

Mimochodem, měl jsem rozlámanou vrtuli, tak jsem sehnal z vrakače jiný ventilátor, přehodil rotor, ale tam je ta vrtule obráceně, zkoušel jsem jí sundat(vypáčit), ale nešlo, tak jsem to ještě zkoušel nahřát horkovzduškou jestli se trochu neroztáhne, ale taky bezúspěšně, nevíte jak na to?

PS: Konektor spálený nemám, nemám multimetr takže nemůžu zjistit zda tam jde či nejde nějaké napětí do toho konektoru

Edit: Ventilátor ale funguje, když ho připojím na 12V baterku, tak se roztočí.
xantia break X1 1.8i 8v r.97
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor-kabinový

Příspěvek od sima »

Roztočí se po připojení na baterku spolehlivě ihned,vrtule jede na max a pokaždé?Zkoušel jsi to víckrát,nebo jen jednou?Jinak já taky myslel,že ventoš jen opravím,ale byl totálně vydřený komutátor,nenávratně,takže jsem koupil nový za cirka 2000kč a mám klid.Jak tak vidím,možná tak dopadneš taky :)
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
roberto01
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2013 21:17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor-kabinový

Příspěvek od roberto01 »

víckrát, mám v podstatě dva, jak jsem koupil další z vrakáče kvůli vrtule a točí se oba :(
xantia break X1 1.8i 8v r.97
MacoLM
Příspěvky: 41
Registrován: úte 21. čer 2011 17:34:43
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor-kabinový

Příspěvek od MacoLM »

pri tychto nasich autach, je investicia 200kč do obyčajného jednoduchého multimetra, viac ako nutné :) (teda pokial nebudete behat s kazdou drobnostou k autoelektrikarovi).
C5 Break, 2.0HDi 100kW, 2007
roberto01
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2013 21:17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor-kabinový

Příspěvek od roberto01 »

Nevíte náhodou kde se nachází relé ventilátoru?
xantia break X1 1.8i 8v r.97
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor-kabinový

Příspěvek od PaM »

Jaké relé ventilátoru ???
X1 nemá na spínání ventilátoru relé, jde to rovnou přes spínačku, kterou to vypálí ...
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2004080501

Pokud myslíš relé max rychlosti, tak to je přímo ve ventilátoru na desce u tranzistorů.
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2010030002
Obrázek
roberto01
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2013 21:17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor-kabinový

Příspěvek od roberto01 »

PaM píše:Jaké relé ventilátoru ???
X1 nemá na spínání ventilátoru relé, jde to rovnou přes spínačku, kterou to vypálí ...
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2004080501

Pokud myslíš relé max rychlosti, tak to je přímo ve ventilátoru na desce u tranzistorů.
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2010030002


Aha, díky, tak to asi budu muset upravit tu spínačku..jaké relé mám použít? Spínací nebo přepínací nebo jaké?..nikde jsem se to tam nedočet :?
xantia break X1 1.8i 8v r.97
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor-kabinový

Příspěvek od PaM »

roberto01 píše:Aha, díky, tak to asi budu muset upravit tu spínačku..jaké relé mám použít? Spínací nebo přepínací nebo jaké?..nikde jsem se to tam nedočet :?


Tak si četl špatně, všechno tam je .... je potřeba pročíst i komentáře....

http://www.xantiaclub.cz/comment.php?ak ... 2004080501
Obrázek
Odpovědět