Nefunkční centrál

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční centrál

Příspěvek od MiraCB »

sahara píše:Hm no jo chybka se vloudila:D Mám x1, a ještě když zmáčknu dalku tak se rozsvítí ta červená dioda ( netusim jestli je to podstatný nebo ne)
Zdravím tě,
červená kontrolka znamená, že vysílač vysílá ( U X I se dá vysílač krásně zkusit. Zmáčkni tlačítko proti digitálnímu foťáku a budeš vidět, jak dioda vysílá, pokud ne, nejde ti vysílač).
Projdi si toto:
http://www.xantiaclub.cz/poradna/viewto ... al&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Od dveří spolujezdce ti centrál funguje? Pokud ano, hledal bych přelomené dráty v řidičovo dveřích.
Jak dlouho máš auto a dříve to fungovalo?

PS: X I má infra ovládání, znamená to, že vysílač musí být přímo nasměrovaný na přijímač (není to rádiový přenos). Přijímač je na stropě mezi slunečníma clonama.

MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
sahara
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08. srp 2012 14:01:41

Re: Nefunkční centrál

Příspěvek od sahara »

Dioda se při zmáčknutí rozsvítí zhruba na vterinu.
Auto máme v rodině už dlouho, dálka začala blbnout někdy tohle léto, kdy se z 10 pokusu 9 odemkl\zamkl, pak se to začalo zhoršovat, tak sem vyměnil baterku v ovladači, ale to moc nepomohlo, teď už to nefunguje skoro vubec. Centrál nejde ani když odemknu klíčkem jak od řidiče tak od spolujezdce, to samy když mackam ty čudly na dveřích, a když to jde tak jde i dálka.
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční centrál

Příspěvek od MiraCB »

Asi bych čekal problém v přijímači DO. Řešil bych to montáží univerzálu podle předchozího návodu.
Jestli máš chuť a možnost, můžeš ještě ověřit funkci centrálu. Jednotku pro centrál máš v tunelu za ruční brzdou, dá se k ní dostat po vyloupnutí odkládacího prostoru. Je to šedivá krabička (jsou tam dvě, je to ta větší). Je tam 9 pinový hnědý konektor, drát č. 1 je + přes pojistku F 21, drát č. 2 je kostra. Dráty 3 a 4 jsou na ovládání motorů zámků. Dráty 5 a 7 jsou od spínačů v zámcích předních dveří.
Pokud budeš střídavě tyto dráty ( 5 a 7) připojovat na kostru, auto by ti mělo odemykat a zamykat.
Dráty 6 a 8 vedou do přijímače DO.

MíraCB
PS. Pokud bys potřeboval, pošli mi třeba přes SZ tvůj mail, pošlu ti příslušné schéma.
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční centrál

Příspěvek od kejkl »

Ahoj. Nebudu zakládat nové téma a dám to sem. Před týdnem se přestaly odemykat PZ dveře a v pátek ještě k tomu přestalo vrčet palivové čerpadlo. Takže startér točí, ale motor nenaskočí. Kontroloval jsem pojistky a jsou ok. Při startování IMO svítí zeleně. Na el. schéma jsem se díval, ale nějak se v tom ztrácím. Je nějaké místo(svazek kabelů, relé...), které může vyřešit oba problémy nebo spolu vůbec nesouvisí?
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční centrál

Příspěvek od milda67 »

at ti někdo otočí klíčkem a změř na palivovém čerpadle jestli ti tam jde proud,pokud tam naměříš 12V (dva silnější vodiče) tak je čerpadlo k.o. což je běžná závada, patrně to nesouvisí, v těch dveřích bych tipoval přerušený drát v průchodce do dveří.
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční centrál

Příspěvek od kejkl »

vyzkoušeno, ale bohužel naměřena 0. Žádný proud tam nejde.
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční centrál

Příspěvek od milda67 »

a otáčel ti někdo klíčkem? on ten proud tam jde jen pár vteřin.
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční centrál

Příspěvek od PaM »

proud tam pouští "vícefunkční" relé v kastlíku u ŘJ u pravého světla, hnědé placaté dvojrelé. jak píše milda, musí ti někdo otočit klíčkem, nabo tam napoj žárovku a koukej ... proud tam jde jen chvíli po otočení, pak trvale až naběhne motor .
Obrázek
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční centrál

Příspěvek od kejkl »

klíčkem jsem otáčel já a brácha měřil. Potom jsme se vystřídali. Fakt tam žádný proud nejde. Mám se zaměřit na to "vícefunkční" relé? Co s ním může být špatně?
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
Odpovědět