Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
buty
Příspěvky: 53
Registrován: pon 27. úno 2012 12:03:21
Kontaktovat uživatele:

Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

Příspěvek od buty »

Zdravim chlapi, Mám dotaz. Potřeboval bych poradit ohledně zapojení kabelů z ovladače el. zrcátek. Jak to tam je a jaký je který pin. Nemám zástrčky a vůbec nevim který je který. Nemáte někdo schéma zapojení nebo popis kam zapojit + a -, který pin je na pravé a na levé srcátko? Předem děkuji.
Xantia 2.1 Td, 80 kw, rv. 1998
:cry:
Xantia 2.1 Td, 80 kw, rv. 1998
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

Příspěvek od Renda28 »

Člověče nedávno jsem to zapojoval. Ale doporučoval bych ti, sežen si někde originál konektory. Pak je to hračka. Je tam jeden 7 pinový a jeden 4 pinový konektor.
Zapojené to má být tak hle (teda jestli si to dobře pamatuji)

4 pin - šedý , žlutý proužek = L zr.
- modrý, hned vedle = L zr.
- šedý , modrý použek = P zr.
- modrý, hned vedle = P zr.

7 pin - červený, rozdvojit a napojit na L i P zr.
- oranžový je tam 3x Spojit do hromady a napojit na+ (nejlépe ke spínači oken)
- šedý je tam taky 3x taky spojit a napojit na - u spínače oken

Renda. :ugeek:
X1 1,6 r.v. 1994
buty
Příspěvky: 53
Registrován: pon 27. úno 2012 12:03:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

Příspěvek od buty »

Rendo díky, myslím, že podle tvého návodu bych to dal do kupy.
Xantia 2.1 Td, 80 kw, rv. 1998
buty
Příspěvky: 53
Registrován: pon 27. úno 2012 12:03:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

Příspěvek od buty »

Ještě otázka, v tom 7 pinu použiju pouze jeden pin to ten červený, ketrý rozdvojím na L a P zrcátko. - a + vezku u spínače oken. Je to tak? Rozumím tomu dobře?
Xantia 2.1 Td, 80 kw, rv. 1998
buty
Příspěvky: 53
Registrován: pon 27. úno 2012 12:03:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

Příspěvek od buty »

Nebo Rendy ještě jinak, dokazal by jsi mi sehnat ty dvě zástrčky s kousky kabelů??
Xantia 2.1 Td, 80 kw, rv. 1998
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

Příspěvek od Renda28 »

No já jsem konektory i z ovladačem taky koupil tady od jednoho člena. :roll: Jinak písni mevimu on něco má. Původně jsem měl konektory domluvené sním, ale nějak to časově nevyšlo a sehnal jsem si jinde.

+ i - je dobré napojit na ovladač oken a jestli budeš zapojovat i ohřev zr. tak i - od ohřevu můžeš napojit k ovladači a + pro ohřev najdeš v konektoru pod kobercem myslím že je to modrý drát a je společně ovládaný z ohřevem zadního skla.

Renda
X1 1,6 r.v. 1994
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

Příspěvek od Zoro1 »

Měl bych dotaz na někoho kdo buď dodělával el. zrcátka nebo to rozebíral. Jak moc je složité protáhnout kabel průchodkou dveří a pak sloupkem?
Neměl jsem v zrcátkách nic elektrického.
Asi se najde hodně lidí co mě odsoudí jak jsem to zapojil, ale já si chtěl ulehčit práci. Zrcátka jsem sehnal i s kusem kabeláže a ovladače. Kabeláž je ale v podstatě jen po průchodku do kastle. Chybějící dráty koupím v elektru to je v pohodě, ale jak to protáhnutí? Půjde to? Plán je takový. Na dveřích i sloupku odhrnout ten husí krk a protáhnout dráty. Následně zevnitř auta odstranit, odehnout kus koberce a najít a vytáhnout dráty. Půjde to lehce? Slyšel jsem cosi o posunutí místa kde vylezou dráty vůči průchodce o několik centimetrů.

A jak že jsem zatím napojil kabeláž? Podle schématu jde do řídící jednotky dojezdu levého okna po zapnutí klíčku plus a zároveň je tam i přímo kabel pro kostru. No tak jsem si je dle schématu našel a k nim napojil potřebná napájení ovládání zrcátek. Celkem tři kabely od plusu a tři od kostry.
Vyhřívání zatím neřeším, ale plán už nějaký je. Abych opět omezil co nejvíc tahání průchodkout tak kostru od vyhřívání vezmu pod šroubem přímo na dveřích (pod izolací v místě kde je cca reproduktor jsem objevil slušný šroub) a plusový kabel protáhnu průchodkou k relátku a chytím to pod něj.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

Příspěvek od Majk.Z »

Co se týče protahování skrz průchodky, nejlépe to jde protáhnutím vázacího drátu průchodkou, namotání kabelu a protáhnutí zpět. Pak to je v pohodě. Nejhorší z toho je protahnout tam ten vázací drát, abys neroztrhnul tu manžetu. Jinak cajk.
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

Příspěvek od Zoro1 »

Díky za odpověď. Už jsem nečekal, že někdo napíše.
Byl jsem to trochu prohlédnout a je tam fakt málo místa. To co píšeš zkusím. Určitě lepší než jen tak strkat do průchodky drát a čekat až vyleze určitě by se někde zkroutil.
Nemáš zkušenost s dírou ve sloupku? Když jsem z vnitřní strany oddělal kus koberce nedokázal jsem stejně najít místo kudy by mohl vylézt drát z té díry po průchodce. Průchodku jsem zatím nevyndával abych si tam třeba posvítil chtěl bych nejdřív nějaké informace, ale obávám se, že xantie už nikoho nezajímají.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit elktriku do ovládání zpětných zrcátek??

Příspěvek od Majk.Z »

Sice je to o ppc, ale je tam vidět protahování drátů průchodkou...


www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2007010001

Bohužel si to moc nepamatuji, je to dlouho, co jsem tam byl... Akorát průchodku do 5 dveří si trochu pamatuji...
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
Odpovědět