Někdy nestartuje X2 1.9TD

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
roliva
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. čer 2011 11:10:50
Kontaktovat uživatele:

Někdy nestartuje X2 1.9TD

Příspěvek od roliva »

Zdravím zase po čase s novým problémem.
Nějak mi hapruje startování a to tak, že se to tváří jakoby slabá baterka, ale ta je proměřená, nabitá a OK.
Stalo se mi, že při objíždění obchodů, tzn. krátké jízdy cca do 5km, časté starty s teplým motorem. Pořád to bylo OK, ale asi na sedmý start v řadě mi auto normálka odemklo, nažhavilo a při poloze start vše zhaslo, ani neotočilo motorem a auto jsem musel zamknout přes kábly, ale nastartovat přes ně nešlo, jen to divně cvakalo. Při pokusu auto roztlačit, což se nepovedlo, bo jsme byli jen dva a odpor auta mocný :) se najednou opět rozsvítila palubka a auto normálně chytlo. Mechoš mi natáhnul novou kostru od baterky, s tím, že to bylo ono.
po pár jízdách se to vrátilo, auto zase odemklo, nažhavilo a místo startu nic, tma konec. Nechal jsem ho stát venku v mrazech, bylo to v únoru jak bylo kolem -20°C a jak se oteplilo, aniž bych s autem cokoli dělal, tak jsem ho odemknul klíčem (centrál nešel) osvětlení interiéru jen tak poblikávalo a palubka taktéž. Po nažhavení startér těžko točil pomalu motorem, ale aspoň něco - nechytlo to. Na druhý pokus to laplo jak za mlada a vše od té doby funguje. Dnes po výměně čelního okna dojedu dom, vypnu motor a protože jsem chtěl pak zaparkovat trochu lépe, chcu znava startovat a hodně ztěžka to motalo, ale chytlo, tak to vypnu, zkusím znova a zase se pomalu převalil motor, ale chytl. Po dalším zdechnutí skouším start a vše naprosto v klidu - na brnk.
Víte někdo, kde by mohla být chyba??? Díkec
KIA Ceed SW TOP 1.6GDI 2017 koupený jako novátor - moje první nové auto
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy nestartuje X2 1.9TD

Příspěvek od MiraCB »

Zdravím, zkus se podívat na kostru. Drát mezi baterií, karoserií a převodovkou.

MíraCB :D
Přílohy
IMG_2987 – kopie.JPG
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
Pavel56
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 19. dub 2012 10:49:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy nestartuje X2 1.9TD

Příspěvek od Pavel56 »

Uz si nepamatuji, jak je to u X, naposledy jsem to stoural pred 2ma rokama pri vymene spojky ale pokud to tam je, tak nezapomenout i na propojku na kastli. Ale podle popisu - ze zlobi i kontrolky atp to opravdu vypada na kostru jak pise MiraCB. Ja takto zapasil snad mesic s kabelem u klukova Fiata. Napred to vypadalo na koncovku u aku - oprava na chvili. Pak dalsi 4 vyndani kabelu a az po kompletnim proletovani + 100% ocisteni vseho to chyta jak za mlada :)
X1 1.9TD 66kW, liftback, f zeleny metle, klima, na hlinach
roliva
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. čer 2011 11:10:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy nestartuje X2 1.9TD

Příspěvek od roliva »

Kostra na převodovku je OK, je zkontrolovaná a očištěná. Přemýšlím, zda by to mohl být třeba špatný kontakt přímo ve svorce na - na aku, ale čekám, až mi to znovu udělá, abych startovacím kabelem přemostil mínusovej kabel a tím si to potvrdil. Zatím to startuje jak má ;)
KIA Ceed SW TOP 1.6GDI 2017 koupený jako novátor - moje první nové auto
kirkiz
Příspěvky: 31
Registrován: úte 21. čer 2011 14:21:50
Bydliště: 237016733
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy nestartuje X2 1.9TD

Příspěvek od kirkiz »

Taky by to mohl dělat startér.
roliva
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. čer 2011 11:10:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy nestartuje X2 1.9TD

Příspěvek od roliva »

No to mě taky napadlo. Teď jsem ve fázi, kdy čekám, až to zase zablbne a pokud nepomůže přemostění kabely, tak to bude startér :(
KIA Ceed SW TOP 1.6GDI 2017 koupený jako novátor - moje první nové auto
roliva
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. čer 2011 11:10:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy nestartuje X2 1.9TD

Příspěvek od roliva »

Zdravím, takže problém opět na světě, ale mám nový poznatek. Asi po měsíci, kdy auto jen stálo, jsem jej odemkl na dálku, nažhavil a při pokusu o start ve startéru jen cvakne a kontrolky jsou od té doby pohasnuté skoro na minimum a nejde ani zamknout centrálem, prostě elektrika je jaksi vyšachovaná. Po odpojení + kontaktu z baterky a opětovném připojení začne vše fungovat jak má ovšem jen do doby, kdy zase zkusím otočit startérem, zase jen cvakne a konečná a tak to je furt dokola. Takže otázka zní, je to startérem? Případně co konkrétně s ním je a jak nákladná oprava může být? Už do toho nechci cpát love.
Podotýkám, že baterie je 4 roky stará, nově dobitá a dle měření v pořádku.
Dík za odpovědi ;)
KIA Ceed SW TOP 1.6GDI 2017 koupený jako novátor - moje první nové auto
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy nestartuje X2 1.9TD

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Vyndat startér a vyčistit, je možné že je plný otěru z uhlíků a ten dělá svody a zkratíky, eventueně dát nové uhlíky. Zřejmě se startér i špatně vrací z vysunuté startovací polohy.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět