otáčkoměr,tachometr-přetáčení,zasekávání atd.

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
radar40
Příspěvky: 27
Registrován: sob 02. črc 2011 11:43:59

Re: potřebuji radu

Příspěvek od radar40 »

X1 starsi model
X2 novy model
jen pro info. :shock:
vosa
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19. čer 2012 16:21:50
Bydliště: 12510549
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík otáčkoměru a tachometru si dělají co chtějí

Příspěvek od vosa »

Duke píše:
Petar píše:Poradí někdo, zda se dá nějak seřídit rychloměr? Po zkratu na elektroinstalaci mi teď rychloměr ukazuje o 10km/hodméně než skutečně jedu. Do té doby ukazoval vcelku přesně.


Povytiahni ručičku z osky, ktorú nejako zaisti. Pootoč ručičku a zasuň. Ja som si tak nastavil rýchlosť presne podľa navigácie.

Ja som zohnal druhé budíky za 40eur, keď sa mi zasekával rýchlomer tiež na 70km/h. Letoval som to, ale nepomohlo. Asi bol problém v tom "motorčeku".


resim ten stejny problem, ale ukazuje mi to vic uz o 30Km/h a to uz je fakt pakarna.. Nejak jsem nepochopil tu radu zacinajici "povytahni rucicku z osky... "
to je jako na cem oska ? ktere zarizeni se takto steluje ? je to nejaky ten snimac rychlosti na prevodovce ? cetl jsem o tom neco na stare poradne http://www.xantiaclub.cz/poradna/viewto ... =tachometr a i jinde, ale rady tak napul.. nema k tomu nekdo nejake trochu kompletnejsi postup jak to sestelovat ??
DIKY
vosa
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19. čer 2012 16:21:50
Bydliště: 12510549
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík otáčkoměru a tachometru si dělají co chtějí

Příspěvek od vosa »

a vlastne i chybi info, jestli to je rada pro mechanicky, nebo el. prenos tacho (viz vyse)... ja mam 1999 X2 HDI 80KW, takze mam podle vseho tu elektronickou verzi snimace.. ve stare poradne jsem nasel neco o studenych spojich a potrebe propajet cosi viz http://www.xantiaclub.cz/poradna/viewto ... =tachometr + obrazek http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?mo ... ek_id=2426
jen doplnuju, ze mi tachometr funguje "standardne" ve smyslu, ze ukazuje plynule a nezasekava se.. jenproste ukazuje o 30Km /h vyssi rychoslost, nez ve skutecnosti jedu..

Taky mi neni jasne jak to nekdo vyse zminuje ssteloval podle GPS.. chapu tedy dobre, ze s tim jel kdyz to mel rozebrany a za jizdy neco steloval ??

dik za rady
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík otáčkoměru a tachometru si dělají co chtějí

Příspěvek od zombeek »

Imho štelování podle GPS posunutím ručičky není 100%, protože tachometr přeměřuje o procenta, ne o fixní hodnotu. U mě to dělá 6%. Tj. při 53 tacho jedu rovných 50, při tacho 140 jedu skutečných 132. Takže jedno místo se sice nastaví přesně, ale rychlosti nad budou stále přeměřené (teď už míň) a rychlosti pod budou podměřené.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
vosa
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19. čer 2012 16:21:50
Bydliště: 12510549
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík otáčkoměru a tachometru si dělají co chtějí

Příspěvek od vosa »

Rakhle nejak jsem to taky mel posun + 5-10Km/h to bylo jeste OK, ale ted jak to mam o 30-35Km/h tak uz je to hruza.. prosim prosim, nedokazal by nekdo napsat co se tim teda da delat ? jestli pajet nejaky studenaky, nebo kroutit cimsi na cemsi ?? nebo neco vymenit, popr. co ?
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: tachometer ukazuje bludy

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Tak budu taky kuchat tachometr a propájovat, chování tacha na nové xantii :-D teploměr, palivoměr, otáčkoměr, počítadlo ujetých km a denní počítadlo, vše O.K. Tachometr, to je jiná, zapnu zapalování -0km/h., nastartuji 30Km/h., rozjedu se 60Km/h. stabilní, bez ohledu jestli jedu rychleji nebo krokem od rychlosti 80Km/h. do rychlosti 120km/h. podle navigace, se pomalu courne rafička až k 80Km/h. po překročení 120Km/h. nahoru začne rafička padat a při 150Km/h. padne na nulu. Jednak musím povyměňovat popraskané žárovky a jednak mě zajímá původce chování.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Mark Streit
Příspěvky: 19
Registrován: sob 16. črc 2011 12:02:33

tachometr-změna km

Příspěvek od Mark Streit »

prosím o radu,rozbil se mi tachometr,už mám nový,ale má hodně najeto,lze to nějak upravit na požadovanou hodnotu??Mám X2
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: tachometr

Příspěvek od vikicv »

Mark Streit píše:prosím o radu,rozbil se mi tachometr,už mám nový,ale má hodně najeto,lze to nějak upravit na požadovanou hodnotu??Mám X2


Ano, uvnitř sdruženého přístroje (tachometru) je seriová EEPROM. Stačí vypájet, zastrčit do programátoru a změnit její obsah. Nikde jinde ten údaj v autě není.
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
rudi77
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 29. lis 2012 11:40:39

Re: Otáčkoměr

Příspěvek od rudi77 »

kolko otačok má mať xantia v polohe na neutráli?
lebo j keď naštartujem tak mám niečo vyše 1 100 otáčok
Citroen Xantia, 2,0 HDI 1999
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčkoměr

Příspěvek od PaM »

rudi77 píše:kolko otačok má mať xantia v polohe na neutráli?
lebo j keď naštartujem tak mám niečo vyše 1 100 otáčok


Kdyby si měl vyplněhej typ auta , tak ti poradím, ale z křišťálové koule ( je nějaká zasněžená či zamlžená :lol: ) se mi nepodařilo zjistit, jakej máš typ motoru ... :idea:
Obrázek
Odpovědět