Imobilizer

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Imobilizer

Příspěvek od KITT »

Dobrý den,
jak je to prosím u X s imo v klíčku, lze celkově imobilizér odpojit i u této varianty. Klíče jsou drahé a klíčník mi zjistil, že tam mám nějakou řídící jednotku, co se prý dávala do VW a nesetkal se s tím, že do Citroenů. Dokonce musel vzít jakousi jednotku, tu napojil na zásuvku v autě a zjistil, že řídící jednotka je programovatelná, klíče lze asi přidat, ale pokud bych chtěl druhý, musím si někde v autě tu jednotku najít a donést ji, cena bratru 1.500,-Kč.
Mám jen jeden klíč je to ten sklápěcí s dálkáčem, jeho cena u Citroenu dle předešlého majitele cca 2.400,-Kč, což je poměrně slušná část ceny auta… Takže bych volil odpojení a levnou variantu klíče a nechce se mi zkoušet fintu s nalepeným imo z klíče někde v palubovce.
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Wachull
Příspěvky: 4
Registrován: pát 09. pro 2011 10:35:45

Re: Imobilizer

Příspěvek od Wachull »

Zoufale prosím o radu. Mám xantii V6, po delší době (go motoru) jsem dal motor do auta. Vše fungovalo jak mělo zhruba týden. Poté jsem přišel k autu, zapnul zapalování a rozsvítlila se červená i zelená kontrolka současně. Nesvítí ani kontrolka motoru. Zkoušel jsem vše, co se tady dalo dočíst. Svazek v blatníku, pod nárazníkem, jinou klávesnici, jinou řídící jednotku (z peugeota 406, ale je to také bosch mp7.0 jen má immo v klíčku jinak totožná) má někdo nějakou radu nebo tip co dál?
milos19986
Příspěvky: 3
Registrován: stř 02. zář 2015 20:54:10
Kontaktovat uživatele:

xantia 1,9 TD konec kvoli elektrike?

Příspěvek od milos19986 »

Zdravim vas.prosim o radu.mam xantiu break 1,9td rv.96 motorXUD.kedykolvek počas jazdy zdochne, urobi to aj viackrat za sebou.Palivovy system komplet skontrolovany a vyčisteny.Čidla teploty vymenene,snimač klukovky vymeneny,vstreky skontrolovane.Na diagnostike nič neukaže.
Xantia break 1.9TD
strieborna r.1998
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: xantia 1,9 TD konec kvoli elektrike?

Příspěvek od PaM »

Jestli je to opravdu 96 rok, tak to má obyč kompletně mechanické čerpadlo. jedinná elektrika je tam pro IMO a stopventil co by to mohla způsobovat. Tak že to může dělat :
- Imobilizér na čerpadle - pod ním je stopventil - zastaví naftu ....
- pokud tam IMO není, tak stopventil na čerpadle
- zavzdušňování nafty nekde po trase

jak to zdechá, postupně , nebo náhle ?
Obrázek
milos19986
Příspěvky: 3
Registrován: stř 02. zář 2015 20:54:10
Kontaktovat uživatele:

Re: xantia 1,9 TD konec kvoli elektrike?

Příspěvek od milos19986 »

Počas jazdy hned skape,stači vypnut a zapnut /otočit/klučom a ide dalej.Palivovy system som kontroloval mal som aj priesvitnu hadicu mimo filter.Pardon Xantuša je rok 98.
Xantia break 1.9TD
strieborna r.1998
milos19986
Příspěvky: 3
Registrován: stř 02. zář 2015 20:54:10
Kontaktovat uživatele:

Re: xantia 1,9 TD konec kvoli elektrike?

Příspěvek od milos19986 »

Tak zavada odstranena.na imo privedeny staly + .dik Pamovi za radu
Xantia break 1.9TD
strieborna r.1998
Odpovědět