SOS - problém asi mezi ŘJ a přístrojovkou

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
Petar
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. pro 2011 18:27:47

SOS - problém asi mezi ŘJ a přístrojovkou

Příspěvek od Petar »

Po otočení klíčku svítí pouze kontrolka dveří a baterie. Ani kilometry na rychloměru nejdou. Po předešlých zkušenostech - závada ŘJ - pomáhal prostřik konektorů WDčkem, případně výměna ŘJ. Tentokrát však nepomohla ani výměna ŘJ (zkoušel jsem tři a změna žádná). Předpokládám, že všechny nebyly špatné, byť byli z vrakoviště. Má někdo zapojení konektoru, pro případnou kontrolu? Jinak Xa II, 1,9TD r.v.98. Dík za každý nápad
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: SOS - problém asi mezi ŘJ a přístrojovkou

Příspěvek od vikicv »

WDčko není na elektroniku, nevím kdo to rozšiřuje, ale lít olej do kontaktů není úplně to pravé..... nachytá to akorát bordel a prach....


Co pojistky v motoru a v kabině? Co relé?
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: SOS - problém asi mezi ŘJ a přístrojovkou

Příspěvek od PaM »

Zaoxidované konektory v blatníkách pod blinkrama 30ti pinové , na obou stranách ... rozpadené dráty u nich , od nich ...
Obrázek
Petar
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. pro 2011 18:27:47

Re: SOS - problém asi mezi ŘJ a přístrojovkou

Příspěvek od Petar »

S tím WDčkem máš možná pravdu, ale mě se zatím osvědčilo. Pojistky se zdají být v pořádku. Dík PaMe za typ , zkusím tudy projít zda něco najdu. Kabely vedou pouze jedním nebo oběma blatníky?
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: SOS - problém asi mezi ŘJ a přístrojovkou

Příspěvek od PaM »

No, od ŘJ jde pod pravý blinkr, tam je kurwakonektor 30ti pin, pak jdou dráty na levou stranu a do kabiny. Na levé straně je taky něco propojené, už nevím co všechno, ale spíš čidla a takové věci, ale taky to tam prohlídni. Bývají tam zaoxidované a upadené ty kontakty v konektoru ... taky musí fungovat velké ( vícefunkční) relé co je u ŘJ v kastlíku. Tam je namalovaný na boku k kde je napájení a kde to spíná, mě tam nešla šťáva na jeden pin a taky to nejelo ...
Obrázek
Petar
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. pro 2011 18:27:47

Re: SOS - problém asi mezi ŘJ a přístrojovkou

Příspěvek od Petar »

Tak závada prozatím odstraněna, ale nevím jak. Po radě PaMa jsem prošel konektory, rozdělal, prostříkal a stále nic. Tak jsem to vzdal a auto se rozhodl odtáhnout k elektrikářům. Po cestě jsem se rozhodl auto na vyšší kvalt roztáhnout aby aspoň brzdilo. Chytlo a problikly kontrolky a umřelo, opětovně chytlo i s funkčníma kontrolkama. Poté začlo fungovat úplně normálně. Tak vážně nevím.
Odpovědět