prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Max
Příspěvky: 2
Registrován: ned 28. říj 2012 11:56:47

prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

Příspěvek od Max »

Ahoj,stala se mi dnes poranu nemila vec.To ze napadl snih jsem cekal,ale ze po otoceni klickem se rozsvitila jen kontrolka baterky me zaskocilo!Motor normalne naskocil,svetla sviti,blinkry fungujou,radio taky.Ale co je horsi ze nefunguje vetrak a vsechny ukazatele otacek,rychlosti,teplot?Koukal jsem na pojistky,ale zdaji se byt v poradku....Kdyby nekoho neco napadlo,budu jenom rad.Diky za rady ;) jo jeste,je to HDi r.v. 99 80 kw
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

Příspěvek od Kapitán »

Mno,já se dnes ani nemohl dostat do auta,po cca14 dnech.A poté jsem zjisti,že jsem místo odemčení zamnknul-těch 14 dnů stála Xantijka před panelákem nezamknutá!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

Příspěvek od wenca084 »

Ahoj, vypada to na vypálené kontakty ve spínací skřínce, zkus jí parkrát rychle zapnout , vypnout. Jestli to začne fungovat, tak ji vyměn.
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

Příspěvek od DukeVanZoom »

Já se taky přidám.. :) Po dvou týdnech stání po otočení klíčku mi nesvítí kontrolka žhavení, vůbec se nesepne relátko a ani při manuálním žhavení přes drát nestartuje. Buď je KO relé i žhavičky, nebo je tam nějaký jiný šotek.... Ale jsem z toho pěkně vytočený - přestane fungovat ve chvíli, kdy je to nejméně třeba... A ještě ani ne doma....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

Příspěvek od PaM »

DukeVanZoom píše: po otočení klíčku mi nesvítí kontrolka žhavení, vůbec se nesepne relátko a ani při manuálním žhavení přes drát nestartuje.


To ti taky totiž nešel +12 na stopventil čerpadla asi, nebyla nafta - nestartovalo ... Mě se to taky stalo, a bylo to tím, že sem měl špatné dráty pod pravým blinkrem jak je ten velký konerktor. Nefungovalo správně ( nebylo někde přítomno napětí +12) to velké vícefunkční relé v krabici u jednotky a proto to nejelo. Žhavící kontrolka nesvítila a nestartovalo to. Po proměření sem zjistil, že nejde proud na stopventil ( to spíná to relé) a pak že není napájené to relé ... pak už jen hledat špatný drát na konektoru pod blinkrem ;) proto že sem potřeboval dojet, proklemoval sem na patici relé +12 i tam kde chybělo z pinu kde bylo ... Raděj sem i na stopventil připojil drát rovnou od baterky :D a jel, auto se pak doma chcíplo po sundání drátu ze stopventilu :lol:
Obrázek
Max
Příspěvky: 2
Registrován: ned 28. říj 2012 11:56:47

Re: prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

Příspěvek od Max »

Tak jsem zkousel parkrat rychle zapnout vypnout a nic,porad stejny.napadlo me,jestli to jeste nemuze byt od zasuvny na vlek.pripojoval jsem totiz vlak a prestalo to fungovat nejspis az potom.jestli to tam mohla nejaka voda vyskratovat...
X2-RR
Příspěvky: 30
Registrován: stř 25. črc 2012 7:05:53

Re: prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

Příspěvek od X2-RR »

taky se pridam at nezakladam nove okno,kdyz uz je to tema zde nakousnute.. :) Pred jeste tydnem,kdyz bylo jeste vetsi teplo,kolem 11 stupnu pres den,se me normalne rosvitila kontrolka zhaveni,kdyz sem delsi dobu nejel,sice jen treba na 2 vteriny a pak zhasla,ale ted jak teploty klesly a 3 dny sem nejel,tak se me nerozsviti a vypada to,ze nejde ani zhaveni,protoze mam problem s nastartovanim.Kontolka fungovala.Je spatne spinaci rele nebo je problem nekde jinde?Mam i bufika,ktere,ale vypada,ze nefunguje,nesepne se,ale nemuze byt problem i kvuli tomuto,ze je to mezi sebou propojene?ale,to jen hadam.Mam 2.0 HDi 80kW,r.v.99.diky za odpoved
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

Příspěvek od DukeVanZoom »

Tak dle PaMa jsou zkousel, ale jelikoz mam DHX, tak se k stopventilu nedostanu. Nicmene k nemu elektrina nejde (pri tahani nestartuje taktez, nafta do vyfuku nejde). Prochazel jsem schema, ale zatim jsem na nic neprisel. Pri tahani mi ale sviti kontrolka motoru "K", takze se domnivam, ze pocitac poznal, ze neco tam nefunguje. Nema nekdo pobliz ode me Lexii, ze by se mi na to mohl prijit podivat sem? Jsem z Caslavi a za pomoc bych byl moc vdecny....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

Příspěvek od PaM »

na 99% ti stávkuje to velké relé ... asi dráta k měnu, nebo konektory pod blinkrem ... nebo dráty pod chladičem v husím krku k němu ...

Ja mám 2x DHX ... ale obě už bez IMO :mrgreen: tak že stopventil i dávka nafty přístupná ...
Obrázek
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: prvni snih a nefunkcni pristrojovnka!!

Příspěvek od DukeVanZoom »

Konektory vypadaji dobre jak do rele tak ty za blinkrem v podbehu - jsou ciste a promazane. Trvale 12V do toho velkeho rele u pocitace jde taky.... budu dneska hledat dal....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Odpovědět