Umístění centrálu XII

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od peterkoo »

Možno mám veľa otázok ale hádam to pomôže aj iným...
Podarilo sa mi odklopiť kastlík. Zospodu ho ešte niečo drží... Ako je ale uchytený airbag? S prednej strany som videl len nity (vyzerá to ako klince). Žiadny torx...
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od bagrr »

jediny co jsem vyndaval byl kastlik :-D Sice pak prace trochu pro gynekologa ale jde to... rj ven nemusi, staci se jen dostat na kabelaz konektoru....
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od peterkoo »

Díky hoši, podarilo sa k tomu dostať. Kastlík musel von. Odšrobovať torxy - 2 sú skryté pod nalepeným kobercom :D

Jednotka je priamo pod airbagom a konektor je očíslovaný, resp. jednotlivé piny, takže to bude hračka podľa Bagrr-ovho návodu dať dokopy.

Ešte som musel povytiahnuť trubicu ktorá vedie vzduch k pravému fukáru.

Teraz už len čakať kým dorazí Phobos RC102A a môžme s tatkom montovať.
Je to určite lacnejšie ako vysoliť 100e za kľúč a ešte ho dať spárovať s autom... (za Phobos som dal 25e čo nieje až tak veľa oproti druhému riešeniu).
Dám info či sa podarilo to rozchodiť.

EDIT:

Návod od Bagrr-a funguje!
Značenie pinov sedí...
Ak by bol záujem môžem spísať podrobnejší návod čo a ako keď budem mať čas
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od peterkoo »

Rozhodol som sa napísať podrobnejší návod čo sa týka montáže uni DO k centrálu - Xantia X2. Auto som kúpil bez ovládača diaľky. Cena kľúča je v Citroene cez 100€, takže je samozrejme jednoduchšie kúpiť uni DO za 25€, keďže účel spĺňa takisto... Podľa návodu Bagrr-a som objednal DO Phobos RC102A ktoré je potrebné pripojiť na riadiacu jednotku Texton.

Postup montáže:

1) V mototechne som dokúpil tzv. rýchlospojky ktorými sa dajú paralelne pripojiť káble k sebe
Je to časovo menej náročné (cvak,cvak a je hotovo)

2) Odskrutkujeme všetky torxy z kastlíku spolujazdca – 4 alebo 5 tlmiacich hore, jeden v ľavom spodnom rohu a 2 sú skryté pod koberčekom v priehradke (jeden v zadnom v rohu, druhý v dolnom v strede). Kastlík vyberieme von. Samozrejme odpojíme konektor osvetlenia a ešte jeden taký istý zozadu ktorý zhasína osvetlenie keď kastlík zavrieme. Pre istotu som vypol aj airbag spolujazdca, klasicky kľúčom vedľa radiacej páky :D

3) Odšróbujeme trubicu ktorá vedie vzduch k pravému fukáru (jeden torx vľavo), následne vytiahneme von, ide to ľahko.

4) Airbag dole dávať netreba, Texton sa nachádza priamo pod airbagom na ľavej strane. Odpojíme 2 konektory, čierny má z ľavej strany červenú poistku. Tú vytiaheme a konektor vyskočí. Žltý konektor má čiernu poistku odklápaciu. Po odpojení jednotku Texton vytiahneme smerom k sebe ( nieje priskrutkovaná, iba vsunutá do drážky). Vyberáme ju z dôvodu uvedeného nižšie v návode.
19_std.jpg


5) Podľa návodu od Bagrr-a zapojíme jednotlivé káble k daným pinom. Čierny konektor má označenie vedľa každého vodiča, žltý je vyznačený priamo na jednotke texton v rohoch malými číslami. Aby sme však zistili ktorý vodič je č.5 na žltom konektore treba žltý konektor rozobrať a podľa označenia ktoré je priamo na jednotke tento daný vodič nájsť. Pri mojej inštalácii došlo k menšiemu problému keď rýchlospojka tento tenký vodič prestrihla, čiže ich bolo potrebné zletovať dokopy.
3228890_3.jpg


6) Pomocou rýchlospojok teda spojíme tieto vodiče:

a) Modrý spojiť s Čiernym a pripojiť na texton, čierny konektor pin č.13
b) Biely spojiť s Červeným a pripojiť na texton, čierny konektor pin č.1
c) Hnedý pripojiť na texton, žltý konektor pin č.5
d) Oranžový rozdvojiť cez diódy 1n5408 a pripojiť na texton, čierny konektor pin č.2 a 10

7) Krabičku od Phobosu som podľa rady od Bagrra nalepil obojstrannou páskou zospodu na airbag a celú kabeláž stiahol páskou aby nezavadzala. Vložíme späť trubicu, namontujeme kastlík, zapneme airbag... DO ihneď funguje pretože je už vopred nakódované.

8) Podľa tohto návodu to zvládne podľa mňa každý a nemusí vyhadzovať peniaze na autoelektrikára. Celá montáž trvala 30 minút aj so zložením. Ak by mal niekto otázky, kľudne píšte...

Peťo
Naposledy upravil(a) peterkoo dne ned 21. črc 2013 18:16:26, celkem upraveno 1 x.
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od bagrr »

Takze fungujeme a blikame taky... tak jsem rad ze pomohlo...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od peterkoo »

Neblikáme :)
Nezapojil som to lebo som nemal tie diódy, ale vlastne to ani nepotrebujem lebo centrál počujem cvaknúť zďaleka :D
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Jezevec_HDI
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 26. dub 2012 7:33:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od Jezevec_HDI »

Ahoj, dnes jsem nemohl zavrit auto a to zadnym zpusobem. Neslo klicem ani dalkou a ani tema cudlikama co jsou vevnitr na dverich. Cely problem byl ve dverich u ridice poskozeny kabel davajici signal zamkni. Tento signal je posilan ukostrenim kabelu 6291 (schemata na zacatku tematu) od dveri ridice. Pokud central dostane signal zamkni a tento kabel neposle kostru zpet dojde k opetovnemu otevreni vsech dveri. Stejne jsou hlidane i dvere spolujezdce. Snad jsem to popsal srozumitelne :? . Proc to sem pisu je ze tento kabel dava pouze signal -12V ! Pokud je bez potencialu (odpojen) je odemceno a pokud je ukostren tak se central uzamkne. Zadny signa +12V nehledejte jak se tady obcas pise. To jen pro upresneni at nekdo hleda zbytecne jako ja. Plati pro XII coz je i v nadpisu.
XII 2.0 HDi 66kW rv:2001
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od bagrr »

ja kdyz jsem to cely promeroval vsemozne, tak mi avomet ukazal pri zamceni -12 a pri odemceni +12... usoudil jsem tudiz ze je to tak jak jsem nameril a dle toho navrhl i zapojeni... podle novych poznatku by tedy mohla byt pouzita jakakoli uni dalka... jestli si dobre pamatuju ruzne varianty...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
matesh
Příspěvky: 7
Registrován: pát 01. čer 2012 0:28:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od matesh »

Zdravím,
nedaří se mi nikde RC102A koupit, vítě někdo o nějakém eshopu, kde jej mají?
Předem díky za info!
Xantia 2.0 HDI Break 80kW (*1999)
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od bagrr »

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět