Přístrojovka

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Jiří Šindelář
Příspěvky: 8
Registrován: pát 22. črc 2011 18:37:25

Výměna žárovičky v palubní desce X1

Příspěvek od Jiří Šindelář »

Dobrý den, poprosím o nějakou radu, či odkaz na článek, kde je popsáno jak rozeberu palubku na X1, abych vyměnil žárovku pro tlumená světla a zároveň chci vyndat žárovku od ABS, opravovat už to nebudu.
A ještě poprosím o typ té žárovičky pro tlumená světla.

Děkuji za odpověď
matesMH
Příspěvky: 44
Registrován: ned 26. čer 2011 11:25:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žárovičky v palubní desce X1

Příspěvek od matesMH »

Odkaz na rozebrání palubky X1 je třeba tady http://www.citroenthai.org/diy/xant_dash.html
Sice je to psaný rozsypaným čajem :D ale podle obrázků se to dá pochopit. Žárovky jsou v palubovce bezpaticové 12V 2W. Jestli hodláš rušit kontrolku ABS, tak ji vezmi a šoupni ji na ty tlumený světla, jsou všechny stejný ;)
X1 break,r.v. 1995, 2.0 16V
Opel Zafira 1.8 16V,r.v.2003 modrá
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: Výměna žárovičky v palubní desce X1

Příspěvek od xantiabob »

Si delas srandu ze v X1 se musi sundat i volant pro vytahnuti tachometru. Podle me je to blbost. Z mych zkusenosti na X2 staci....akorat vyndat kryty volantu, maly kryt na pravo od volantu (je potreba oddelat dva sroubky z krytu pojistkove skrine).Dal je potreba vydelat radio (tzn oddelat plastovy ramecek radia a ovladani ventilace... drzi na dvou sroubcich u popelniku-ten se musi vyklapnout-packa zespodu). Po vydelani radia a vyse zminovanych krytu pak uz jen odsroubovat srouby te pricky na ktere jsou spinace klimy,nouzovych blikacu apod. Povolit jeden sroub na kterem drzi tachos.Nic se nemusi vypojovat...staci jen trochu jakoby nazvednout tu listu a tachos prez ni vysunout.Odklapnout konektory tachometru a je to. Prace na hodinu...Delal jsem to dvakrat, taky me stvaly praskajici zarovky.
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Výměna žárovičky v palubní desce X1

Příspěvek od mevi »

to si srandu nedela u x1 je ten kryt pod volantem uplne jinak a pokud ho nechces ulamat tak sundas volant a u x1 neni vubec treba sundavat radio ten panel je ze dvou kusu...
scratcher
Příspěvky: 31
Registrován: ned 26. čer 2011 12:13:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žárovičky v palubní desce X1

Příspěvek od scratcher »

Jde to udelat i bez sundani volantu, taky sem potreboval u svojí X1 vyměnit některé žárovičky, a sundal sem jen ten spodni kryt na volantu, ten horni sem tam nechal (ten aby sel sundat tak se musi dat pryc volant),pak sem sundal tu listu s tlacitkama pred budikama, volant sem dal do nejnizsi polohy a budiky se dali bez problemu vyndat.
Xantia Activa 2.0i 16V 97kW, Klima
Jiří Šindelář
Příspěvky: 8
Registrován: pát 22. črc 2011 18:37:25

Re: Výměna žárovičky v palubní desce X1

Příspěvek od Jiří Šindelář »

Sakra hoši co si vybrat, asi si na to vezmu dovolenou a budu to zkoušet postupně od toho nejméně destruktivního postupu.
Všem samozřejmě díky.
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žárovičky v palubní desce X1

Příspěvek od bobe »

Vidíš Jirko, a kdybys napsal odkud jseš, třeba by se i někdo nabídl a pomohl by ti :-)
Jinak u X1 se opravdu nemusí sundat volant. Jde to úplně v pohodě i s volantem na místě :-)
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
matesMH
Příspěvky: 44
Registrován: ned 26. čer 2011 11:25:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žárovičky v palubní desce X1

Příspěvek od matesMH »

Podle mě není zas tak velkej problém ten volant sundat. Dva torxy, co drží pytel a jedna matice a volant je dole. Já už ho sundával několikrát a vždycky v pohodě. Poprvé, když jsem kuchal palubovku, tak jsem volant nesundával a celkem jsem se s tím najebal, ten horní kryt tam dost zavazí, nehledě na to, že k tomu šroubu napravo u páčky stěračů, co drží ten spodní dekl, je pak přístup taky na prd.
X1 break,r.v. 1995, 2.0 16V
Opel Zafira 1.8 16V,r.v.2003 modrá
Jiří Šindelář
Příspěvky: 8
Registrován: pát 22. črc 2011 18:37:25

Re: Výměna žárovičky v palubní desce X1

Příspěvek od Jiří Šindelář »

bobe píše:Vidíš Jirko, a kdybys napsal odkud jseš, třeba by se i někdo nabídl a pomohl by ti :-)
Jinak u X1 se opravdu nemusí sundat volant. Jde to úplně v pohodě i s volantem na místě :-)


Právě že jsem od Karlových Varů a tady je to vždycky mrtvý, nejen s Xantií :oops:
Odpovědět